Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Apple’ın AirPower Kablosuz Şarj Cihazı Yeniden Gelecek!

2018 yılında tanıtılan ve kullanıcıların Apple ürünlerini tek bir mat üzerinde kablosuz bir şekilde aynı anda şarj etmelerini sağlayacak olan AirPower kablosuz şarj cihazının üretimi durdurulmuştu. 

Chi-Kuo Apple’ın AirPower şarj matını 2023 yılının sonlarına doğru piyasaya süreceğini açıkladı. Aslında bu olay kablosuz şarj piyasasına ve giyilebilir teknoloji ürünlerine heyecan katacak gibi duruyor. 

 

AirPower Nedir? 

AirPower Kablosuz Şarj Cihazı, Apple’ın 2018 yılında; iPhone, Apple Watch, AirPods vb. gibi cihazlarının aynı anda şarj edilmesini sağlayacak bir şarj matı olarak düşünülmüş fakat teknik zorluklardan dolayı piyasaya bir türlü sürülememiştir. Aradan 5 yıl geçti ve AirPower tekrar gündeme geldi. Bizi en çok ilgilendiren faktör; artık AirPods Kablosuz Kulaklıklarımızda olan kablosuz şarj özelliğini ekosistem dahilinde güvenli bir cihaz ile şarj edebilecek olmamız. 

Apple analisti Chi-Kuo’ya göre AirPower bu sefer daha gelişmiş ve daha güçlü bir cihaz olarak karşımıza çıkacak. Daha geniş bir şarj kapasitesi, ekosistem dahilindeki cihazlarla tam uyumlu ve güncel bir teknoloji kullanacaklarını belirtti. Bu sayede yoğun kablo karışıklığına tam bir çözüm olacak.

 

Apple’ın AirPower’ı gerçekten çıkartacağı konusunda kesin bir bilgi olmasa bile AirPower’ın çıkması Apple’ın kablosuz şarj sektöründe liderliğini korumasına, kullanıcıların kablo sorununa kökten çözüm bulunmasına ve güvenli bir şarj deneyimi yaşatması anlamına geliyor. Dediğimiz gibi AirPower’ın ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda henüz bir bilgi sahibi değiliz. Bu arada AirPods Pro 2 Kablosuz Kulaklığa Type-C Geliyor! Adlı içeriğimizi okudunuz mu? Bu tarzda içeriklerin devamı için bizi takip etmeyi unutmayın.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.