Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

2022 İlk Yarı En İyi Bluetooth Kulaklıklar

Bluetooth kulaklık dünyası, dinamik, renkli, ve rekabetçi yüzlerce modelden oluşan süper çeşitli bir ortam.  

 

Günümüzde bir kulaklık almak isteyen müzik severin ilk uğrayacağı durağın Bluetooth Kulaklıklar olduğunu biliyor, bu yüzden size 2022'nin en iyi bluetooth kulaklık tavsiyelerini vermek istiyoruz.

 

Bu yazımızda, aşağıda listeledeğimiz 20 farklı bluetooth kulaklık önerisi ile birlikte, bu kulaklıkların fiyatlarını, artılarını - eksilerini ve genel özelliklerini karşılaştırma imkanı bulacaksınız.

1Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık

WF-1000XM4, önemli bir kulaklık. Bu model, bir ANC kralı. Neredeyse çıktığından beri benzer fiyat aralığında değerini git gide koruyan, hatta arttıran amiral gemisi bu açıdan da saygıyı hak ediyor.

 

WF-1000XM4, şehir yaşamına uyum sağlayan akıllı özellere sahip, çok iyi aktif gürültü engelleyici performansı gösteren bir kulaklık. Bu alanda, belki de en iyisi.

 

Akıllı özellikleri, speak - to - chat ve konum bilgisi dahilinde eylemler tanımlayabileceğiniz sistemler kadar gelişmiş durumda. Bunları süper kullanışlı ve kişiselleştirilebilir bir mobil uygulama yardımıyla kontrol edebiliyorsunuz.

 

Hafızalı slikon - sünger karışımlı özel süngeri, kablosuz şarj destekli kutusu, iyi mikrofon kalitesi ve başarılı sonik performansı ile, bu Sony güvenilir bir premium.

ArtılarıSektör Standardı ANC PerformansıPek İnovatif Akıllı ÖzelliklerŞahane Mobil UygulamaÇok İyi Hybrid Kulak Uçları
EksileriSes Karakteri Odyofillere Göre Değil. Abisi WH-1000XM4 Kadar Olmasa da, Biraz BoğukYedek Uçların Ekstra Olarak Satışta Olmaması, Akıl Almaz Bir Eksiklik
Fiyatları

2Bang & Olufsen EQ Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Bang & Olufsen EQ, alabileceğiniz en premium ve en iyi tam kablosuz bluetooth kulaklıklardan biri. 

 

Bu kulaklık, göz alıcı tasarıma, ciddi anlamda eşsiz malzeme kalitesine, akıllı özelliklere ve çok iyi ses kalitesine sahip.

 

Açıkçası, tüm sırları başlangıçta bozmak istemiyor, sizi incelemenin devamına davet ediyoruz.

ArtılarıEşsiz Malzeme KalitesiGöz Alıcı Tasarım. Zarif Ve ÖzgünÜstün Ses KalitesiBaşarılı ANC PerformansıUSB-C Kablosuz ŞarjSahne DerinliğiSub-Baslar, Yalnızca MükemmelDengeli Tonal Karakter
EksileriDaha Konforlu Modeller Kullandık
Fiyatları

3Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık

Apple, bildiğimiz gibi dünyanın en önde gelen teknoloji şirketleri arasında.

 

Firmanın sektöre kattığı değer, ölçülemeyecek kadar büyük.

 

Bilgisayarlar, cep telefonları, ekranlar ve dahası hakkında geliştirmeler yapan markanın hali hazırda satışta olan 5 farklı kulaklık modeli var.  

 

·       Earpods (3.5mm Jacklı ve Lightning Adaptörlü)

·       Airpods 2

·       Airpods 3

·       Airpods Pro

·       Airpods Max

 

Platformumuzda daha önce bu kulaklıklardan bazılarını detaylı şekilde inceledik. 

 

Apple incelemelerimize gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Airpods'lar, belki de en çok tercih edilen gerçek kablosuz kulak içi kulaklıklar olarak anılabilir. Markette ki bilinirlikleri ve satış hacimleri bir hayli yüksek. 

 

Öncelikle Airpods 2, yıllar boyu günlük kullanım kralı kulaklıklardan biri olarak görüldü ve geniş bir kitle tarafından; konuşma yapmak, video izlemek ve müzik dinlemek için tercih edilen model oldu.

 

Bunun ardından, geliştirilen Airpods 3 ile günlük kullanım deneyimi, mükemmel iletişim ve kesintisiz konfor yeni bir kalıba büründü.

 

Apple Airpods Pro, markayı aktif gürültü engelleme özelliği (ANC) ve sarmayalan 3 boyutlu deneyimi ile kulaklarınıza kucak açan spatial audio teknolojisi ile kavuşturan model oldu. Bu kulaklığın bir temel farkı daha, doğal olarak içeri girdiği zaman kulak kanalını kapatacağı, slikonlu bir yapıya sahip olmasıydı.

 

Ardından, çok ilginç bir şey oldu ve biz ilk defa; bir Apple kulak üstü kulaklığı olan Airpods MAX ile tanıştık. Bu kulaklık özellikle ses kalitesi ve Airpods Pro ile tanıştığımız spatial audio özelliğinin daha büyük bir kabine işlenmesiyle elde edilen sarmalayıcı deneyimi ile dinleyen herkesi adete büyüledi.

 

Böylelikle, Apple kulaklık gamı bütünsel bir doygunluğa ulaşarak, güven verici alternatifler içeren bir kümeye dönüştü.

 

Airpods MAX, satın paranın satın alabileceği en iyi kablosuz kulaklıklar arasında.

ArtılarıKusursuz işçilik, Mükemmel Malzeme KalitesiTank GibiÇok İyi Çözünürlük, Detaylı ve Dengeli SunumUfak Bir EQ ile, Agresif ve Sıkı Baslar Üretebilen SürücüEn İyi Şeffaflık Modu, Çok GerçekçiSpatial Audio İle Film İzlemek Harikaİyi Mikrofon Kalitesi
EksileriÇok Daha Konforlu Kulaklıklar KulandıkBatarya Ömrü Sektör Ortalamasının AltındaANC Modunda Kafanın Baktığı Yöne Göre Performans Değişkenlik GösterebiliyorLightning Girişi Değil, USB-C Görmeliydik
Fiyatları

4Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Sennheiser Momentum 2 TWS, markanın uzun süre amiral gemisi kulak içi kablosuz kulaklığıydı. Kısa süre önce, yepyeni Momentum 3 TWS ile karşılaştık.


Momentum TWS 3'ü inceler incelemez bu listeye dahil edeceğimizden neredeyse eminiz.

 

Şuan için Momentum 2 TWS, hala alınabilecek en iyi bluetooth kulaklıklardan bir tanesi.

 

Çok dengeli, devasa sahne yapısı altında çok detaylı ses üreten, ANC özellikli bu kulaklıklar, markanın orta frekans odaklı natural imza tonal karakteri eşliğinde bir tam kablosuz kulaklığın nasıl çalması gerektiğini gösteriyorlar.

 

Ek olarak, Momentum 2 gerek kutusu, gerek gövdesi gerekse dizayn estetikleri ile bir premium akıllı kulaklık olduğunu belli ediyor. 

 

ArtılarıDevasa SahneBaşarılı Batarya ÖmrüUsb-CÜstün Malzeme KalitesiNatural Tonal Karakter Ve Tatmin Edici Teknik Performans
EksileriBazı Kulaklarda Pek Stabil Durmayabiliyor
Fiyatları

5Apple Airpods Pro ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

Airpods'lar, belki de en çok tercih edilen gerçek kablosuz kulak içi kulaklıklar olarak anılabilir. 

 

Güncel olarak; Apple bizlere 4 farklı airpods modeli sunuyor:

 

·       Airpods 2

·       Airpods 3

·       Airpods Pro ve

·       Airpods Max

 

Airpods 2, yıllar boyu günlük kullanım kralı kulaklıklardan biri olarak görüldü ve geniş bir kitle tarafından; konuşma yapmak, video izlemek ve müzik dinlemek için tercih edilen model oldu.

 

Airpods Pro, markayı aktif gürültü engelleme özelliğiANC) ve sarmayalan 3 boyutlu deneyimi ile kulaklarınıza kucak açan spatial audio teknolojisi ile kavuşturan model oldu. 

 

Ardından, çok ilginç bir şey oldu ve biz ilk defa; bir Apple kulak üstü kulaklığı olan Airpods MAX ile tanıştık. Bu kulaklık özellikle ses kalitesi ve Airpods Pro ile tanıştığımız spatial audio özelliğinin daha büyük bir kabine işlenmesiyle elde edilen sarmalayıcı deneyimi ile dinleyen herkesi adete büyüledi.

 

Airpods Pro 2, bu sene görücüye çıkabilir. (2022)

 

Beklentilerimizi öğrenmek için bu yazımıza gidebilirsiniz.

 

Fiyatları

6Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyon sistemlerini üreten markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

H95, markanın kulaklıkları söz konusu olduğunda en tepede konumlandırdığı, premium ve lüks kelimelerinin fiziksel bir forma bürünmesini temsil eden bir model.

 

Günümüzde Bang & Olufsen kablosuz kulaklıkların güncel modelleri; HX, H95 ve H4 2nd olarak belirtilebilir.  

 

HX, kardeşi H9 3. Jenerasyondan sonra tanıtılan, Bang & Olufsen H serisi kulaklıkların 10. neslini temsil ediyor.

 

 

Zamanında kablolu H6, arada kalmış özellikleriyle ama sevilen H7, kulak çevreleyen değil kulak üstü olan H8 ve yenilenmiş modeli H8i çok sevilen modellerdi. 

 

 

H95 ile marka, yeni bir kategoriye adım atmış oldu. Bang & Olufsen, markanın tüm felsefesini yansıtabileceği bir model yarattı. Elimizde ki kulaklığa baktığımızda, Peter ve Svend'in mirasını görebiliyoruz.

ArtılarıLüks Deneyimin Fiziksel Forma Bürünmüş HaliKusursuz işçilik, Mükemmel Malzeme KalitesiÇok İyi Ses KalitesiÜstün KonforSezgisel Kontrol Tekerlekleri38 Saat Batarya ÖmrüMobil Uygulama Desteği
EksileriSuya ve Toza Karşı Dayanıklılık Resmi Olarak Yok
Fiyatları

7Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık

WH-1000XM4, barındırdığı pek çok modern teknolojik özelliği, konforu ve dünyanın en iyi ANC performanslarından biriyle, bizden bir çok noktada tam puan almayı başaran bir bluetooth kulaklık oldu.

 

Sony Headphones isimli mobil uygulaması ile pek çok geleneksel akıllı özelliğe kapı aralayan WH-1000XM4, speak-to-chat gibi inovatif gelişmelere de sahip.

 

Konforu ve uzun yıllar yanınızda kalabilecek kaliteli malzemeye sahip gövde yapısı ile kulaklık, seyahat ve günlük kullanım senaryolarına rahatlıkla uyum sağlayabiliyor.

 

Boğuk ses karakteri ve ortalama çözünürlüğü ile bizce Airpods Max gibi bir kaç kulaklığın pek gerisinde kalsa da, genel kullanıcının yorumları kulaklığın ses performansını da oldukça beğenildiği yönünde. 

ArtılarıSektör Lideri Anc PerformansıÜstün KonforDayanıklı Ve Kaliteli YapıÜstün BağlantıAkıllı ÖzelliklerPasif Kullanım
EksileriNispeten Boğuk Ses Karakteri
Fiyatları

8Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

Airpods 3,  Apple'ın en yeni tam kablosuz kulak içi kulaklığı. 

 

Airpods 2'den sonra müziksevelere sunulan Airpods Pro; markanın ilk ANC özellikli kulaklığı olmasıyla birlikte, bizleri "spatial audio" ile de tanıştırmıştı.

 

Airpods 3, slikonlu bir yapıda değil. Pasif izolasyonu vasat olan model, doğal olarak bir aktif gürültü engelleme teknolojisi de barındırmıyor.

 

Herşeye rağmen; spatial audio, bir önceki nesile nazaran daha iyi ses kalitesi ve batarya ömrü ile, günlük kullanım kralı olmaya hazır bir kulaklık inceliyoruz.

ArtılarıDaha İyi Batarya ÖmrüÜstün KonforModern Tasarımİyi Malzeme KalitesiStabil ve Hızlı BağlantıGünlük Kullanım KralıSpatial AudioDaha İyi Ses Kalitesi
EksileriVasat Pasif İzolasyonBenzer Fiyatlara Sahip, Daha İyi Teknik Performansa Sahip Onlarca Rakip Var
Fiyatları

9Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık

CX True wireless plus Bluetooth Kulaklık, markanın en yeni kablosuz kulak içi kulaklıklarından bir tanesi. 

 

Sennheiser, odyofil kulaklıklarının yanı sıra 2. planda tuttuğu tam kablosuz kulak içi kulaklık ürün gamını gün geçtikçe daha geniş bir banda yayıyor. 

 

Premium tarafta, şimdilerde yeni modeli beklenen momentum 2 tws'nin altında uzun müddet aynı sürücüler ve bütçe dostu fiyatlandırması ile çok satanlar listesinde yer alan CX 400 BT üretimden kalktı ve yerini 2 modele bıraktı.

 

CX True Wireless ve CX True Wireless Plus

ArtılarıBaşarılı ANC PerformansıDikkate Değer Ses Performansı, Gerçekten İyiKonforlu Yapıİyi Malzeme KalitesiMobil Uygulama DesteğiBütçe Dostu Fiyat / Premium Deneyim
EksileriRekabet Çok Sıkı, Piyasada Benzer Fiyata, Benzer Özellikleri Sunan Onlarca Model Var. Tonal Karakteri Dışında Özgün Bir Yanı Yok.
Fiyatları

10Sennheiser Momentum 3 Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Sennheiser’ın premium kablosuz kulaklığı Sennheiser Momentum 3 Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık incelemesi ile sizlerleyiz.

 

Sennheiser Momentum 3 Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık, alabileceğiniz en iyi ses kalitesine sahip kablosuz kulaklıkardan birtanesi. 

 

Sennheiser imza tonal karakteri, iyi malzeme kalitesi ve başarılı ANC performansı ile bu kulaklık senenin yıldızlarından.

 

ArtılarıSahne DerinliğiKullanım Kolaylığı Bir çok Bağlantı Seçeneğiİyi Malzeme KalitesiŞiddetli ve Yüksek Çözünürlüklü Baslar
EksileriANC ve Transparan Mod En İyisi DeğilBatarya Ömrü Günümüz Şartlarında İyi Değil
Fiyatları

11Sony Linkbuds TWS Bluetooth Kulaklık

Sony Linkbuds, yılın en ama en ilginç kulaklıklarından bir tanesi.

 

Bu kulaklık, halka şeklinde sürücülere sahip. Bu, kabinin ortasında bir boşluk var demek. 

 

Linkbuds'ı özel yapan şey, sanki bir kulaklık takmamış gibi, dış dünyadan zerre kopmuyor oluşunuz. 

 

Bu bluetooth kulaklık vücudunuzun bir parçası olmak için yaratılmış.

Artılarıİnovatif TasarımÖzel Bir Ürüne Kıyasla, Uygun FiyatTemiz ve Detaylı Orta - Üst Frekanslarİyi Mikrofon PerformansıHassas Dokunmatik Sensörlerİyi Malzeme KalitesiGünlük Kullanım Kralı
EksileriMüzik Dinlemek İçin İdeal Bir Kulaklık DeğilSes Yüksekliği, Dışarı Çıktığınız Anda Çok Düşük Kalıyor
Fiyatları

12Anker Soundcore Liberty 3 Pro Tws Bluetooth Kulaklık

Anker Liberty 3 Pro, markanın şuan için amiral gemisi tam kablosuz bluetooth kulaklığı olarak, Souncore'u temsil eden modellerden biri olma ayrıcalığı taşıyor.

 

Q35, Q30 ve Q10, Souncore'un kulak üstü bluetooth kulaklık kategorisinde ki en popüler modelleri.

 

Liberty 2 Pro Güncellenmiş Versiyon, aslında halihazırda geminin amirali konumunda olan Liberty 3 Pro'nun selefiydi. Bu kulaklığı, hala en iyi 2000 TL altı tam kablosuz kulak içi kulaklık öneri listemizde ilk sıralarda öneriyoruz.

 

Anker Innovations, Soundcore adı altında gerçekten ciddi fiyat / performans oranına sahip ürünler üretiyor. Taşınabilir hoparlörler, kulak üstü bluetooth kulaklıklar ve kulak içi tam kablosuz bluetooth kulaklıklar, Soundcore'un ürün gamını oluşturan temel kategoriler.

 

R100 gibi, pek uygun fiyatlı model seçeneklerine de sahip marka, Liberty serisi ile yapabileceklerinin sınırlarını ortaya koyuyor.

 

Liberty Pro 3, aslında kardeşi gibi, coaxial şekilde hizalanmış bir multi sürücülü akustik yapıya sahip. 1 adet 10.6mm dinamik sürücü ve 1 adet meşhur Knowles marka balanslı armatürden oluşan sistem alt frekanslar için dinamik sürücüyü, orta ve üst frekanslar için ise daha hızlı davranabilecek fiziksel yapıya sahip balanslı armatürü görevlendiriyor. Bu, daha iyi çözünürlük ve detay başarımı demek oluyor. 

 

Liberty 3 Pro çok şiddetli ve gövdeli alt frekanslar üretirken, çok keskin (bazı şarkılarda irite edici parlaklık ile konfor sınırını aşabiliyor) ve yüksek çözünürlüklü üst frekansları ile detay başarımı açısından beklentileri aşıyor. Daha önce hibrit yapıda bir kulak içi kulaklık dinlememiş olanlar, enstrüman ayrımı ve çözünürlük açısından şaşkınlığa uğrayabilir. Bu, iyi bir şey.

 

LDAC, kablosuz şarj desteği, bluetooth 5.2, 32 saat (8 + 24) batarya ömrü, mobil uygulama desteği, IPX4 sertifikası ve dahasıyla, Liberty Pro 3 fiyatının hakkını vermekle kalmıyor, resmen şov yapıyor.

ArtılarıFiyat / Performans KralıÜstün Malzeme KalitesiÜstün KonforLDACHibrit Yapının Sağladığı Akustik Avantajlar (Enstrüman Ayrımı, Çözünürlük vs)Yüksek ÇözünürlükSüper Detay BaşarımıŞiddetli Bas Cevabı32 Saat Batarya Ömrü (8 + 24)
EksileriZaman Zaman Keskin ve İrite Edici TizlerSes Yüksekliği Bazı Kulakları Tatmin Etmeyebilir
Fiyatları

13BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyonlarını yapan markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyoruz, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

Aslında çok daha fazlasını yapıyor olsa da, müzikseverlerin genel kitlesi gözünden firma; kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler ve akıllı hi-fi sistemler dizayn etme konusunda uzman.

 

HX, kardeşi H9 3. Jenerasyondan sonra tanıtılan, Bang & Olufsen H serisi kulaklıkların 10. nesli. 

 

Zamanında kablolu H6, arada kalmış özellikleriyle ama sevilen H7, kulak çevreleyen değil kulak üstü olan H8 ve yenilenmiş modeli H8i çok sevilen modellerdi. 

 

Günümüzde Bang & Olufsen kablosuz kulaklıkların güncel modelleri; HX, H95 ve H4 2nd olarak belirtilebilir.  

ArtılarıÜstün Malzeme KalitesiEşşiz TasarımÇok KonforluDengeli Tonal Karakterİyi Batarya ÖmrüMobil Uyguluma Desteği
EksileriAlt Frekanslar'da Yüksek Ses Toleransı İyi Değil, Bozunuma Uğruyabiliyorlar
Fiyatları

14Marshall Major IV Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Kulaklık.com ekibi olarak, yoğun rekabete sahip kulaklık dünyasında inovatif özellikleriyle öne çıkan bir kulaklık elimize aldığımız zaman çok heyecanlanıyoruz.

 

Marshall Major IV, joystick şeklinde ki kontrol mekanizması, kablo üzerinden müzik paylaşma özelliği, kabosuz şarj desteği(bir kulak üstü kulaklıkta her gün gördüğümüz bir özellik değil), ikonik tasarımı ve maksimum konfora ek olarak; 80 saate aşan batarya ömrü sunuyor!

 

Bu, kelimenin tam anlamıyla olağan üstü.

 

Şu zamana kadar Türkiye pazarında söz konusu batarya ömrü olduğunda, üreticilerin Anker markasını örnek almasını tavsiye ediyorduk.

 

Marshall Major IV, bu anlamda yeni referansımız olabilir.

Artıları80 Saat Batarya Ömrü!Üstün KonforKablosuz ŞarjUSB-CMüzik Paylaşım ÖzelliğiKatlanabilir, Kompakt Tasarımİkonik Dizayn Elementleri / Görünüş
EksileriBenzer Fiyatlara Sahip Olup, ANC Özellikli Modeller MevcutUygulama Desteği Yok
Fiyatları

15Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Sennheiser CX True Wireless, gerçek olamayacak kadar yüksek Performans  / Fiyat oranına sahip. Bu kulaklık; CX 400 BT’nin geliştirilmiş versiyonu.

 

CX 400 BT’yi incelemiş ve Momentum 2 TWS Kalitesinde Ses Performansını, uygun fiyat aralığında yakalayan bu sportif ve bütçe dostu kulaklığı çok beğendiğimizi söylemiştik.

 

Sennheiser Momentum 2 TWS, markanın amiral gemisi kablosuz kulak içi kulaklığı. Momentum 2 TWS; ANC, Transparency Mode ve Estetiksel açıdan üstün tarafları ile, serinin kalanlarından ayrılıyor.

 

CX 400 BT, 200 dolarlık fiyat etiketi ile bir çok açıdan amiral gemisi performansı sergiliyordu ve fiyatının yukarısında bir değere sahipti.

 

CX True Wireless, batarya ömrü ve bağlantı özellikleri geliştirilmiş bir CX 400BT; ve neredeyse yarı fiyatına satılıyor. İnanılır gibi değil!

ArtılarıGövdeli Ve Oturaklı Tonal KarakterBatarya Ömrü Ve Bağlantı Kalitesi Amiral Gemisi SeviyesindeTam Bir Günlük Kullanm Ve Spor Kulaklığıİyi Mikrofon KalitesiFiyat / Performans KralıKonforlu, Üst Frekansları Kontrollü Karakterine Ek Olarak Pek Otoriter Bas Üretimi
EksileriŞarj Kutusu Dış Yüzeyi Kolay Çiziliyor, Daha Dayanıklı Bir Kaplama Kullanılabilirdi
Fiyatları

16Anker Soundcore Q10 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık

Anker Q10, ülkemizde 2021'in en çok sevilen fiyat / performans kulak üstü bluetooth kulaklıklarından biri olma şerefine erişti.

 

Bu kulaklık süper bir fiyat bandında yakaladığı iyi malzeme kalitesi, konforlu yapısı ve 60 saate varan batarya ömrü ile, çekiç gibi vuran bas tepkisi sayesinde çok tercih ediliyor.

 

Bizce, bulunduğu fiyat bandına kıyasla sahip olduğu çözünürlük de hiç fena değil. 

ArtılarıBass Up Modu ile Çok Şiddetli Alt Frekanslarİyi Malzeme KalitesiFiyat / Performans Kralı60 Saate Varan Batarya ÖmrüUSB-C
EksileriBu Fiyat Etiketinde, Hiçbir Şikayetimiz Yok
Fiyatları

17Anker R100 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Sürekli söylediğimiz gibi, süper rekabet ortamına sahip bu tam kablosuz bluetooth kulaklık dünyasında aslında 2 farklı ürün tipi var:

 

Premium ve Fiyat / Performans modeller.

 

Premium ürünler de genelde bir çok akıllı özellik oluyor. Bunlar arasında yakınlık sensörü, dokunmatik yüzeyler, otomatik kapanma, ANC, şeffaflık modu, kablosuz şarj, mobil uygulama desteği ve daha bir çok şeyi örnek gösterebiliriz.

 

R100, bu ve bunun gibi akıllı özelliklere sahip olmasada; konfor, malzeme kalitesi ve genel ses kalitesi ile fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

ArtılarıFiyat / Performans Kralıİyi Malzeme KalitesiGöze Hitap Eden TasarımÜstün KonforGüçlü ve Temiz Bas CevabıBaşarılı Pasif İzolasyonUSB-C
EksileriBu Fiyat Etiketinde, Hiçbir Şikayetimiz Yok
Fiyatları

18Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık

PowerBeats Pro, Apple’ın, Beats’i satın almasından sonra piyasaya sürülen sayılı kulaklıklardan birtanesi. Beats markası, ünlülerle, yıllar boyunca süreglen işbirlikleri ile tanınan, ünlü Rap/Hip-Hop Sanatçısı Dr.Dre’nin kurduğu, popular bir marka.

 

Apple, Beats’i satın aldıktan sonra, özellikle kablosuz modellerde, markayı evriltti. Artık Beats kulaklıklar içinde, Airpodslarda da bulunan çipler görüyor, Iphone’larla tam uyumluluk gözlemliyor ve lightning çıkışı buluyoruz.

ArtılarıApple Ekosistemi Ile Akıl Almaz UyumulukH1 Çipi’nin Bağlanabililirlik AvantajlarıÜstün Batarya ÖmrüÜstün Malzeme KalitesiDengeli Ses Karakteri
EksileriŞarj Kutusu Çok Büyük, Cepte Taşımaya Elverişli DeğilErgonomik Açıdan, Gördüğümüz En Uyumlu Kulaklık Değil
Fiyatları

19Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık

Klipsch T5 II ANC Edition, malzeme kalitesi ve sağlam yapısı ile güven veren, premium bir kulaklık.

 

Zippo şeklinde ki ikonik tasarım, kablosuz şarj destekleyen aluminyum şarj kutusu ve yeni eklenen ANC özelliği ile, Klipsch T5 II artık modern ve akıllı bir deneyim sunuyor.

 

Enerjik ses karakteri ile spora çok uygun, harekete geçirici bir sonik performans sergileyen T5 II ANC, yılın en iyi TWS kulaklığı önerilerimizden biri.

ArtılarıAkıllı ve Yardımcı UygulamaSes KalitesiKablosuz ŞarjKaliteli Tasarım ve Materyaller
EksileriGürültü Engelleme ModuArama Kalitesi
Fiyatları

20KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

MU3, Kef’in ilk True Wireless, ANC özellikli kulaklığı. Markanın başarılarını göz önünde bulundurunca, bu oldukça heyecan verici.

 

Hoparlör üreticileri, hele ki en iyileri; en başta KEF, Klipsch, Bang & Olufsen gibi firmalar, bir kulaklık üretme challenge’ına girdiklerinde, genellikle, ŞOV YAPIYORLAR. En azından isterlerse, yapabiliyorlar. Bir hoparlör tasarlarken, daha fazla değişkenli denklemler dünyasında hesaplamalar yapılıyor. Ve bu adamlar kendilerini akustik mühendisliği anlamında daha iyi geliştirme fırsatı yakalayabiliyorlar.

 

True Wireless dünyası çok geniş bir dünya artık. Onlarcayı geçtik, yüzlerce model var. Ve rekabet çok fazla. O yüzden bu iyidir, şu iyidir, bunu alın şunu alın demek o kadar kolay değil. Dünyanın en iyi arkası kapalı kulaküstü kulaklıklarından birini mı istiyorsun? HD 820. Dinlediğin şarkılar vokal ağırlıklı mı? Orta Frekans aralığı mı senin için önemli? Buyur, HD 600.

 

Ama işte buyur, istediğin True Wireless diyemeyoruz o kadar kolay. Çünkü bu yüzlerce True Wireless modelinin genellikle batarya ömürleri, su geçirmemezlik seviyeleri, ANC performansları gibi elektronik özellikleri birbirlerine çok benzer olduğu gibi, çoğunun Ses Performansı da, Teknik Performans anlamında yakınlık gösteriyor. Tüketici sınıfı Teknik performans. Oldukça basit.

 

MU3 bu noktada ikiye ayrılıyor. ANC performansı, batarya ömrü, USB – C olması, Ambient Mode’u, Hızlı şarj desteği, şaşırtıcı değil. Hepsi, oldukça başarılı ve premium sınıf kulaklık özellikleri. Süper. Ama ilk defa görmüyoruz, yüzlerce modelde aynısı var. Farklı olan kısım; Ses Performansı.

ArtılarıSuya Karşı, Sıçrama Düzeyinde Koruma Mevcut. Yağmurlu Havalarda Sorun YokAnc Özelliği Var9 + 15 Saat Batarya Ömrü Bazı Rakiplerini Geride BırakıyorÇok Dengeli, Çok Premium Bir Tonal Karaktere SahipTeknik Performansı Rakiplerinden Yüksek, Fark Yaratıcı Düzeyde Kaliteli SesÜstün Malzeme Kalitesi Ve Konforlu DeneyimUsb – C / Hızlı Şarj Desteklenmesi Şahane (5 Dakika Şarj ile 1 Saat Kullanım Oldukça İyi)
EksileriMikrofon Kalitesi Tatmin Edici DeğilTelefon Uyulaması Bulunmuyor. EQ Yapabiliyor Olsak Daha İyi Olurdu
Fiyatları

21Earfun Air Pro 2 TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık

Earfun, henüz yepyeni fakat sesini tüm müzikseverlere duyurmayı başarmış, fiyat / performans odaklı ürünler üreten bir ses teknolojileri firması.

 

Marka, son bir kaç yılda satış rekorları kıran TWS, yani tam kablosuz kulak içi kulaklıklar kategorisi dahilinde bir çok ödül toplayan modele sahip.

 

Air serisi, firmanın ses kalitesi ve ANC performansı açısından en başarılı modellerinden biri olan, Air Pro 2, Air Pro ve Air’I barındırıyor.

 

Air, konfor açısından daha başarılı bulduğumuz bir model olsada; Air Pro 2 özellikle ANC özelliğiyle fark yaratan bir amiral gemisi.

 

Hadi yakından bakalım!

ArtılarıAnc Özelliği VarBatarya Süresi Ve Hızlı Şarj Desteğinin Yanında, Kablosuz Şarj Özelliği MevcutUsb-CDokunmatik Ve Yakınlık Sensörüne SahipIpx5 Suya Karşı DayanıklılıkTam Bir Fiyat / Performans CanavarıEğlenceli, Enerjik SunumFiyatına Oranla, Kaliteli Ses Sunan Sürücüler
EksileriHer Kulak İçin(Özellikle Küçük Olanlar), Konforlu OlmayabilirBu Fiyatta, Başka Bir Eksiği Yok
Fiyatları

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.