Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

ANC (Aktif Gürültü Engelleme) Özelliği En İyi 5 Kulaklık

Selamlar arkadaşlar. Daha önce yazmış olduğum “En Uzun Batarya Ömrüne Sahip 5 Bluetooth Kulaklık” adlı içeriğini yazdıktan sonra aklıma neden ANC performansı en iyi 5 bluetooth kulaklığı sıralamıyoruz sorusu geldi. Bu yazımızda sizler için ANC performansı en iyi 5 Bluetooth kulaklığı sıralayacağız. 

İlk önce ANC Nedir? Sorusuna cevap arıyorsanız ANC Nedir? Kulaklıklarda Aktif Gürültü Önleme Özelliği Ne İşe Yarar? Adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim. 

 

Evet ANC’nin ne olduğunu öğrendiyseniz gelelim şimdi ANC’si En İyi olan 5 Kulaklığa. 

ANC Nedir? Kulaklıklarda Aktif Gürültü Önleme Özelliği Ne İşe Yarar?

Yeni nesil kulaklıkların en popüler özelliği haline gelen ANC nedir? Arka planda ikinci bir sesin eklenmesiyle istenmeyen aktif gürültü önleme özelliği ne işe yarar?

 

 

1.Sennheiser Momentum True Wireless 3 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; 

Evet arkadaşlar 2022’nin ortalarında çıkan Sennheiser Momentum True Wireless 3 gerçekten çok başarılı bir ANC performansına sahip. ANC moduna geçmek için sol kulaklığa bir kere basmanız yeterli olacaktır. Bu arada Sennheiser’ın Mobil Uygulaması olan “Smart Control” Uygulamasından ANC modunun şiddetini isteğinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz. ANC modunu en yüksekte kullandığınız zaman çok fazla gürültünün olduğu mekanlarda sadece ufak bir uğultu duyuyor olacaksınız. 

 

 

 

 

 

 

2.Sony WH-1000-XM4 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık: 

Sony kulaklık sektöründe en tepelerde yerini almış bir konumda ve her segmentte kulaklık üretmekte. Daha çok Bass odaklı bir kulaklık olan Sony Wh-1000-xm4’ün ANC performansını denedik ve bizi çok tatmin etti. Özellikle yoğun Bass içeren şarkılarda ortam sesini neredeyse 0 a indiriyor. 

 

 

 

 

 

3.Sennheiser Momentum 3 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık; 

 

Evet Şimdide Sennheiser Momentum 3 Kulak Üstü Kulaklığın ANC performansından bahsedelim. ANC modundan ziyade transparan modunun daha iyi performans verdiğini düşünen kullanıcıların haklı olduğunu söyleyebilirim. Ama bu demek değildir ki ANC’si çok kötü. ANC performansı 2019 yılının en rekabetçi performanslar arasında olduğunu söylemek pek de uçuk olmaz ve hatta yerinde bir karar olur.