Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bluetooth Kulaklığın Birinden Ses Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda sizlere bluetooth kulaklığın birinden ses gelmiyor sorunu ve çözümünden bahsedeceğiz. 

Bluetooth kulaklık kullanırken bazı sıkıntılar baş gösterebilir. Bu sorunlardan bir tanesi ve en can sıkıcı olanı sadece tek kulaklıktan ses geliyor olması. Gelin sizlerle bu sorun hakkındaki alternatif çözümler hakkında konuşalım.  

Öncelikle neredeyse her kulaklık markasında ve modelinde bu sorun baş gösterebiliyor. Bazı kulaklıklar zaten çok zor bağlanırken bir de bu sorun yaşanınca kulaklıkları bir kenara atıp gitmek istediğimiz bile oluyor. Şimdi sizlere marka marka bu sorunun nasıl çözülebileceğini anlatacağım. 

Şunu belirtiğim ilk başta kulaklığı sıfırlamamız gerekir ve telefon ya da kulaklığınız hangi cihaza bağlıysa bağlantınızı koparmanız lazım. Aynı zamanda kullandığınız cihazdan da kulaklığı kaldırmanız gerekecek. Hadi gelin markalar özelinde bakalım. 

SONY 

Sony, ses denince akla gelen ilk markalar arasında. Kullanışlı ve kaliteli kulaklıklar ürettiğini söyleyebilirim. Lakin liderler arasında olması bu sorunun yaşanmayacağı anlamına maalesef gelmiyor.  

BANG&OLUFSEN 

Bang  & Olufsen gerçekten lüks deneyim tarafında kaliteli ve şık kulaklıklar üretiyor. Özellikle tasarım denince akla gelen kulaklık markaları arasında başta olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ama yine de bu marka da bazen sorunlar çıkabiliyor. Bang & Olufsen TWS Kulaklıkları bağlamak diğer marka kulaklıklara göre biraz farklı. Gelin ilk önce kulaklıkların nasıl bağlandığına bakalım. 

 • İlk Önce Kulaklığın Kutusunu Alın, 
 • Kapağını Açın, 
 • Kulaklıkları Çıkarmada Dokunmatik Yüzeylerine 10 – 15 Saniye Basın, 
 • Mavi Işık Yandığında Kulaklıkları Cihazınıza Bağlayın. 

SENNHEİSER 

Sennheiser ses kalitesi denince akla gelen tek marka olmalı. 75 Yıllık tecrübesiyle gerçekten çok kaliteli kulaklıklar üretmekte. Son yıllarda da tasarıma verdiği ekstra önemde gözümüzden kaçmıyor. Tabi teknolojik aletlerde az da olsa sorun çıkabilir. Sennheiser da önceki markalar gibi yaklaşık olarak aynı şekilde bağlanıyor. Sorunun çözümü ise yine aynı.  

EARFUN  

Earfun, Fiyat / Performans ürünü kulaklık aradığınız zaman henüz akla pek gelmese de bizce başı çeken markalardandır. Çin menşei bir marka olması sizi yanıltmasın çünkü biz bu kulaklıkları gayet beğeniyoruz. Özellikle Air ve Free serilerine bakmanızı tavsiye ederiz. Öğrenciler için en iyi tercih olacaktır. Kulaklıklar kolaylıkla bağlanabilmekte. 

XİAOMİ 

Sırada Xiaomi var. Hemen hemen herkes bu markayı bilir. Fiyat/ Performans anlamında iyi kulaklıklar üreten bir firma. Kulaklıklar kolay kullanıma sahip.  

Şimdide gelelim bu kulaklık markalarını modellerinde yaşanan tek kulaklıktan ses gelmeme sorununu çözelim. 

 

NEDEN BU SORUN OLUR?

 

Sorunun nedeni olabilecek en güçlü olasılık kulaklıkların bağlantı esnasında aralıkta olmasıdır. 

Kulaklıklardaki arızadan dolayı doğan bir problem olabilir. Eğer ki sorun çözülmez ise Garanti ya da teknik servis seçeneklerini değerlendirin.  

BLUETOOTH KULAKLIĞIN BİRİNDEN SES GELMİYOR SORUNU ÇÖZÜMÜ 

Arkadaşlar sorunun çözümü oldukça basit. Fakat bazı marka modellerde farklılık gösterebilmektedir. Genel anlamda sorunun çözümü aşağıdaki gibidir. 

 • Kulaklıkların bağlantısını bağlı cihazdan kesin. 
 • Cihazından Unutun. 
 • Kulaklıkları kutusuna koyun 
 • Dokunmatik alanlara uzun bir süre basın. (10-15 saniye) 
 • Böylelikle kulaklığınızı sıfırlamış olacaksınız. 
 • Sıfırlandığını anlamak için kulaklık kutusunda ya da kulaklıkların içerisinde bulunan led ışıkları kontrol edin. 
 • Marka ve modele göre değişkenlik gösterebilir. (Kırmızı / Mavi) 
 • Kulaklıkları belli bir süre kullanmamakta fayda var. (3-5 dakika) 
 • Ardından kulaklıkları tekrar bağlamak istediğiniz cihazınıza tanımlayarak müzik deneyiminize devam edebilirsiniz 

 

Eğer ki sorun çözülmemiş ise garanti ya da teknik servise göndermenizde fayda var…

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.