Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Ses Kalitesi ile Mest Eden En İyi Kulaklık Markaları ve Modelleri

Günlük hayatında sıklıkla bluetooth kulaklık kullanan müzik severler için 2022'nin en iyi kulaklık markaları ve modellerini belirleyerek bir liste oluşturduk.

 

Popüler teknoloji şirketlerinden yeni kurulan teknoloji üreticilerine kadar birçok marka bluetooth kulaklık pazarında hizmet vermeye devam. Bu durum pazardaki rekabeti geliştirdiği için kaliteli kulaklıkları keşfetmek açısından kullanıcıların yüzünü güldürüyor.

 

Biliyoruz ki kulaklık ararken karşınıza farklı fiyat aralıklarında binlerce ürün çeşiti çıkıyor. Modeller arasında doğru seçimi yapmak ve müzik zevkinize en uygun olanı bulmak için sayfalar arasında epey dolaşmamız gerekiyor.

 

En kaliteli kulaklıkları belirlemek için kullanıcı deneyiminden faydalanmak ise oldukça önemli. Test edenler kulübü üyelerinin detaylı incelemeleri sonucu karşımıza çıkan en iyi kulaklık markaları ve modelleri ile doğrumu seçimi yapmak sizin adınıza hiç de zor olmayacak.

 

İşte Ses Kalitesi ile Mest Eden 2022 Yılının En iyi Bluetooth Kulaklık Markaları ve Modelleri:

1Sennheiser Momentum True Wireless 3 Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Momentum 3 ile karşı karşıyayız.

 

Öncelikle şunu söylemekte fayda var ki; Sennheiser Momentum 3'ü, Youtube kanalımızda çok detaylı bir şekilde inceledik. O kadar detaylı bir inceleme oldu ki bu, ANC testleri, rakipleri ile karşılaştırmalı video testleri ve dahası ile, bir rehber konumunda diyebiliriz. 

 

Burada, bir yazılı inceleme ile güzel bir özet geçeceğimizi de düşünüyoruz.

 

Tam kablosuz kulak içi kulaklık dünyası, inanılmaz bir genişlikte artık. Hangi kulaklığı alacağına karar vermeye çalışan kullanıcı, bir çok seçenek arasında kayboluyor.

 

Daha iyi ANC performansı, Daha Yüksek Ses Seviyesi, Daha Konforlu Yapısı, Kablosuz Şarj Desteği ve pazarın geri kalanına kıyasla en büyük farkı, iyi ses kalitesi ile bu kulaklık, yolu aydınlatıyor.

 

Aradığınız şey, saf müzik deneyimi ise, Momentum 3 TWS sizin için bir cevap olabilir.

 

Sennheiser Müziğe ve Ritme ruhen bağlı olanların duygularına hitap eden ses karakterleri yaratma konusunda onlarca yıldır şov yapıyor.

 

Bu sefer daha iyi ANC performansı, kablosuz şarj desteği, daha iyi bağlantı kalitesi, suya karşı dayanıklılık ve yeni bir görünüş ile…

 

Kulaklik.com olarak, ses bizim tutkumuz. Momentum 3 haberlerini almaya başladığımız sıralar, ilk sızıntılarını birlikte, bizimle bu tutkuyu paylaşan ne kadar çok insan olduğunu bir kere daha görmüş olduk.

 

Markanın yeni amiral gemisi, modern ses teknolojisinin karizmatik yüzü.

ArtılarıDaha İyi ANC (Ek Olarak, Adaptive ANC Teknolojisi)Tek Kulaklık KullanımıTatmin Edici Ses YüksekliğiÇok Daha Küçük ve KonforluGüçlü ve Sıkı Baslar İle Yeni Ses Karakteri, Yine Kaliteli SesKablosuz Şarj DesteğiAptX Adaptive KodeğiKulakta Daha Sabit KalıyorMikrofon NC Performansı Daha İyiGeliştirilmiş Mobil Uygulama
EksileriANC Performansı, Sektörün En İyisi DeğilSes Karakteri Odyofillere Göre Değil. Momentum TW2 Daha Geniş Sahneli ve Daha Doğal Bir Karaktere Sahipti.
Fiyatları

2Bang & Olufsen EX Kulak İçi TWS

Bang & Olufsen bir çok hoparlör ve kulaklık modeline sahip bir danimarka firması.

 

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyon sistemlerini üreten markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

Artıları Üstün KonforDengeli Ses Karakteri, Üstün Sonik PerformansÖzenli İşçilik, Premium Malzeme KalitesiBaşarılı ANC PerformansıMobil Uygulama DesteğiUSB-CGöz Alıcı Tasarım. Zarif Ve ÖzgünTatmin Edici Mikrofon Performansı
EksileriKişisel Ergonomiye Bağlı Olmakla Birlikte, Kulakta Bir Süre Sonra Pozisyonunu Kaybedebiliyor.
Fiyatları

3Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık

Earfun markası, fiyat / performans TWS yarışında öne çıkan firmalardan birini temsil ediyor.

 

Güvenilir, uygun fiyat etiketi ile sunulan bu tam kablosuz kulak içi kulaklıklar, bu özellikleri sayesinde bir çok otoriteden ödül toplamış, kullanıcı tarafından sevilen bir ürün gamına sahip.

 

Markanın halihazırda 8 farklı tam kablosuz kulak içi kulaklık modeli bulunuyor. Bunların 6 tanesi aktif olarak satılmaya devam ediyor.

 

Kulaklik.com’da şuan da satışta olan 4 farklı model var, bunlara 2 yeni model de yakın zamanda eklenecek.

 

Bu modeller:

 

·       Air

·       Air Pro 2

·       Free 2

·       Free Pro

 

Free Pro 2 ve Free Mini’nin Türkiye’ye girişlerini heyecanla bekliyoruz.

 

Air ailesi, markanın amiral gemisi modeli olan Air Pro 2’ye de ev sahipliği yapıyor.

ArtılarıKablosuz ŞarjTek Kulaklık Kullanıma UygunIPX7Hızlı Şarj7 + 28 Saat Batarya ÖmrüUSB-CKonforlu YapıFiyat / Performans Ses Kalitesi Yakınlık SensörüDokunmatik Kontrol
EksileriFiyatına Oranla, Bir Eksiği Yok. Fiyattan Bağımsız Düşünüldüğünde; Anc Bir Eksik Sayılabilir.
Fiyatları

4JBL Tune 510BT Mikrofonlu Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Elimizde, ülkemizde en çok sevilen bluetooth kulaklıkların bazılarını üreten JBL markasının en yeni modellerinden biri, JBL Tune 510BT Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık multiconnect özellikli kablosuz kulaklık var.

JBL Tune 560BT'yi, başka bir ismiyle T560BT, yakın zamanda sizler için incelemiştik. Modelin aslında T500BT ile pek benzer olduğunu, burada aslında sadece bir isim değişikliğine gidildiğini de vurgulamıştık. Bugün durum böyle değil.

 JBL Tune 510BT, Tune 560BT ve 500BT üzerine konulan gerçek bir yükseltme! Bu kulaklık fiyat / performans JBL bluetooth kulaklıkları beğenen kullanıcıların deneyimlerini bir üst seviyeye çıkartıyor.

JBL T serisi isminde ki "T" harfi, aslında "Tune" kelimesinin kısaltması. Markanın kulak üstü kulaklık modelleri, bir kaç seriye bölünmüş durumda. Her seri içerisinde, her bütçeye yönelik birçok seçenek bulunuyor.

ArtılarıUSB-C İle Yeni Sarj SistemiKulaklık Hava KanalıErgonomik yapıYanal Baskı AzaltılmışPil Performansı Oldukça BaşarılıHızlı Sarj Özelliği MevcutAynı Anda İki Cihaza Bağlanabiliyor
EksileriKafa Üstü Ped Kısmı İnceİzolasyon ZayıfKolayca Çizilebilen Plastik Yapısı
Fiyatları

5Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık

Klipsch T5 II ANC Edition, malzeme kalitesi ve sağlam yapısı ile güven veren, premium bir kulaklık.

 

Zippo şeklinde ki ikonik tasarım, kablosuz şarj destekleyen aluminyum şarj kutusu ve yeni eklenen ANC özelliği ile, Klipsch T5 II artık modern ve akıllı bir deneyim sunuyor.

 

Enerjik ses karakteri ile spora çok uygun, harekete geçirici bir sonik performans sergileyen T5 II ANC, yılın en iyi TWS kulaklığı önerilerimizden biri.

ArtılarıAkıllı ve Yardımcı UygulamaSes KalitesiKablosuz ŞarjKaliteli Tasarım ve Materyaller
EksileriGürültü Engelleme ModuArama Kalitesi
Fiyatları

6Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık

CX True wireless plus Bluetooth Kulaklık, markanın en yeni kablosuz kulak içi kulaklıklarından bir tanesi. 

 

Sennheiser, odyofil kulaklıklarının yanı sıra 2. planda tuttuğu tam kablosuz kulak içi kulaklık ürün gamını gün geçtikçe daha geniş bir banda yayıyor. 

 

Premium tarafta, şimdilerde yeni modeli beklenen momentum 2 tws'nin altında uzun müddet aynı sürücüler ve bütçe dostu fiyatlandırması ile çok satanlar listesinde yer alan CX 400 BT üretimden kalktı ve yerini 2 modele bıraktı.

 

CX True Wireless ve CX True Wireless Plus

ArtılarıBaşarılı ANC PerformansıDikkate Değer Ses Performansı, Gerçekten İyiKonforlu Yapıİyi Malzeme KalitesiMobil Uygulama DesteğiBütçe Dostu Fiyat / Premium Deneyim
EksileriRekabet Çok Sıkı, Piyasada Benzer Fiyata, Benzer Özellikleri Sunan Onlarca Model Var. Tonal Karakteri Dışında Özgün Bir Yanı Yok.
Fiyatları

7Bang & Olufsen BeoPlay E8 Sport True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyon sistemlerini üreten markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

E8 Sport, Bang & Olufsen tam kablosuz kulak içi bluetooth kulaklık modelleri arasında E8 etiketini taşıyan üyelerin son versiyonunu temsil ediyor.

 

Tam olarak aynı amaca hizmet etmesi için tasarlanmayan bir önceki model E8 Sport, biraz daha farklı bir dizayn anlayışına ve daha lüks bir görünüme sahipti.

 

E8 Sport, adından da anlaşılacağı üzere, dış koşullara dayanıklı gövdesi, kulakta sabit kalınmasını sağlayan destek kancası, kompakt boyutu, uzun batarya ömrü ve enerjik ses karakteri ile, bir aktif yaşam kulaklığı.

ArtılarıÜstün Malzeme KalitesiEnerjik Ses Karakteri, İyi Ses KalitesiKablosuz ŞarjUSB-CMobil Uygulama DesteğiIP57 Sertifikası
EksileriANC EksiğiDaha Konforlu Modeller KullandıkBenzer Fiyatlara Sahip, Daha İyi Teknik Performansa Sahip Onlarca Rakip Var
Fiyatları

8JBL Wave 100 Tws Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Ürün, şu ana kadar kullandığım Bluetooth kulaklıklar arasında en iyi f/p ürünü. Bluetooth kulaklık alanına giriş için gayet ideal.

Kulaklıkların ortalamanın üstünde bir büyüklüğü var. Buna rağmen kötü bir görüntü oluşturmuyor. Kulaklık üzerindeki düğmeler gayet iyi konumlandırılmış. Düğmelere bassanız da kulaklıkların konumu kulağınızda değişmiyor. 

Ürünün güven veren bir plastiği var. Kulaklıkların düşürme esnasında hasar alacağını düşünmüyorum. Şarj ünitesini kulaklıktan daha hassas duruyor. Tabiki bunlar benim tahminim ürüne sağlamlık testi yapmadım.

 

Kulaklıklar gayet hafif. Kulakta herhangi bir ağırlık yapmıyor, uzun süreler kullansanız da rahatsız etmiyor. Kulaklıklar kulağa tam oturuyor. Kafanızı sallama durumunda bile yerinden oynamıyor.

ArtılarıFiyat PerformansKüçük Şarj ÜnitesiKulağa İyi Oturan Tasarım Stabil Bağlantı Başarılı Pasif İzolasyon
EksileriKapaksız Şarj ÜnitesiUygulama Desteği Yok
Fiyatları

9Klipsch T5 II ANC McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık

Klipsch T5 II Mclaren ANC Edition, sunumuyla göz kamaştıran, özel bir kulaklık.

 

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·  Kullanma Kılavuzu

·  Özel Sticklerlar

·  Klipsch – Mclaren Kataloğu

·  Klipsch T5 II Mclaren ANC Edition Kulaklıklar

·  Kablosuz Şarj İstasyonu

·  5 Çift Silikon Uç + 1 Çift Özel Memory Foam Uç

·  1 Çift Yedek Kulak Kancası

·  USB-C’den USB-C’ye Özel Tasarım Şarj Kablos

·  USB-C’den USB-A’ya Dönüştürücü

·  Güvenlik Kılavuzu

      

T5 II Sport Mclaren ANC Edition’ın kutusunu açtığımızda öncelikle bizi karşılayan, tecih ettiğimiz için teşekkürlerini ileten dilek kartı ardından özel stickerlar ve kullanım klavuzu ile devam ediyor. Kulaklıkların kendileri ise şarj kutusunun dışında özel bir bölümde bizleri karşılıyor.

ArtılarıAkıllı ve Yardımcı UygulamaSes KalitesiKablosuz ŞarjKaliteli Tasarım ve Materyaller
EksileriGürültü Engelleme ModuArama ve Mikrofon Kalitesi
Fiyatları

10Phılıps 3215BK Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Philips, bildiğiniz üzere sektörün öncü teknoloji firmalarından. Küçük ev aletleri, kişisel bakım, aydınlatma, televizyon ve açıkçası teknoloji alanında değmedikleri alan kalmayan marka, bu anlamda arkasında müthiş bir bilgi birikimi ile ilerliyor.

Ses teknolojileri, kulaklıklar, hoparlörler ve daha bir çok noktada ar-ge çalışmaları yapan markanın açıkçası, hali hazırda satışta olan onlarca kulaklık modeli var.

Elimizde Philips TAT 3215BK True Wireless var 

ArtılarıKulak KancasıBoyut
EksileriGüven vermeyen malzeme
Fiyatları

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.