Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Gamepower Raijin Rainbow 7.1 Kablolu Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı

skor
7.4

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon7
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı8
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Selamlar arkadaşlar. GamePower daha önce Gamepower'ın çokça oyuncu kulaklıklarını incelemeştik. Bu incelemenin konuğu ise GamePower Raijin Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı. GamePower'ın hedefi en son teknolojiği en uygun şekilde kullanıcılarına sunmak olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu incelemede GamePower Raıjın'nin genel anlamda tasarımsal hatlarına ve bu tasarımsal hatların kullanım kolaylı açısında neler kattığa, ses kalitesi ve ergonomik yapısına, özellikle oyun performansı ve ses kalitesine değineceğiz. Hadi başlayalım.

ArtılarıŞık tasarımMikrofon KalitesiOyun Performansı7.1 Surround Deneyimi
Eksilerikaba kulak kabzalarıKulaklarımız Bu Kulaklığın İçerisinde SıkışıtıMikrofonun Kalitesinden Ziyade Tasarımı DeğişmeliDaha Kaliteli Malzeme Kullanılabilirdi
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

GamePower Raijin tasarımsal açıdan incelemek gerekirse tek renk çeşidi olduğunu belirtmekte fayda olacak. Kulaklık kabzaları geniş ve uzun tasarlanmı. Kulaklık köşelerden yumuşatılarak ovallik katılmış. Bu göze şık görünen bir unsur. Kabzanın hemen üst kısımlarında GamePower logosu ve kabzaların hemen çevresi RGB ledler ile sarılmış ve sade ve şık bir görünüm elde edilmiş. Kulaklıkta genel anlamında Gri ve siyah renk hakim. Kulaklığın sol tarafına mikrofon konumlandırılmış ve bu mikrofon çıkarılamaz cinsten bir tasarıma sahip. Kulaklığın 2 kademeden oluşan tac bandı bulunuyor. Üstteki tac band kulaklığın bütününü tutuyor ve diğer tac bandı ise otomotik olarak kafanızın boyuna göre kendini ayarlıyor. 

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

GamePower Raijin'nin malzeme kalitesi sınıfının oldukça üstünde demek yanlış bir cümle olmaz ama bu kulaklığın ömrü kullanım şekline göre değişecektir tabi ama ortalama 1-2 sene içerisinde sorun çıkartıcak cinsten malzeme kullanılmış diyebiliriz. Sert plastik bir materyal kullanılan kulaklıkta en sevdiğimiz özellik 180 derece gerdiğimizde herhangi bir kırılma söz konusu olmaması oldu. Bu kulaklığın bize verdiği güven için önemli bir unsur. Suni kulak pedleri ve kafa bandı ve kullanılan iç sünger kolay bir şekilde terletmiyor. Uzun kullanımlar sonucu ufak bir terleme bu kulaklıkta söz konusu oldu diyebiliriz. 

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

GamePower Raijin oyuncu kulaklığı genel anlamıyla bakıldığında konforlu bir kulaklık demek mümkün. Fakat şu noktaya dikkat çekmek gerekir; özellikle büyük kulak yapısına sahip kullanıcılar için pekte uygun olmayacaktır. Çünkü kulak kabzaları diğer kulaklıklara nazaran dar bir tasarıma sahip olduğundan bu tip kullanıcılar konforlu bir deneyim yaşayamayabilirler. Kulaklığın üzerinden kolay bir şekilde atama yapabildiğimiz ve aynı zamanda ses kartı olan panelin kullanımı oldukça konforlu bir deneyim yaşatıyor. 220 cm'lik kablo uzunluğu bir tık uzun olduğundan kabloların karışması gibi durumlarda rol oynayabilecek bir kulaklık olduğunu söyleyelim. 

skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kulaklık kablolu ve ANC ve Transparan modu haliyle bulunmuyor. Ancak sağladığı pasif izolasyon sayesinde sınıfının standartlarında bir izolasyoın sağladığını söyleyebiliriz. %50 altında ses seviyesinde ses geçirgenliği var elbette ama ses seviye yüksek olunca ortamdan izole olabiliyorsunuz.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Kulaklığı günlük kullanım kriterinde değerlendirmek doğru olmayacaktır. Fakat piyasada çok fazla oyuncu kulaklığını günlük yaşantıda kullanabildiğimiz için bu değerlendirmeyi. yapmak istiyoruz. Bu kulaklığın hem USB-A bağlantı tipi ve çıkarılamaz mikrofon yapısından dolayı oyun oynamak dışında; Film, dizi, video ve müzik gibi medyaları tüketmek mümkün olacaktır. Fakat günlük rütinleriniz esnasında aktif bir şekilde bu kulaklığı kullanmak pek elverişli bir verim sağlamaz. 

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

GamePower Raijin'nin mikrofonu daha önce incelediğimiz; Voldon, Ranger, Fujin ve Kızaru gaming kulaklıklarında kullanılan kaliteli mikrofonlar ile aynı mikrofona sahip. Mikrofonları test ettiğimizde aralarında fark olmadığını fark ettiğimizi söylemek isteriz elbette. GamePower'ın bu modellerde aynı mikrofonu kullanmasından mikrfonları iyi performans verdiğinden şikayetçi olamıyoruz.  Ergonomik yapısı sayesinde kolay bir kullanımı olduğuu söyleyelim. Aslında mikrofon çıkarılabilir olsaydı bu kulaklıkların mikrofonları 9-10 puan'lık diyebilirdik. 

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bir jak girişi olmasa da USB-A ile sorunsuz bir bağlantı yaşayabiliyorsunuz. Bu açıdan bakıldığında kusursuz bir bağlantı kalitesi var. Bozulma veya takılma gibi bir sorun uzun deneyimlerimiz sonucu yaşanmadı diyebiliriz. Eğer ki kullandığınız bilgisayarınızda USB-A girişi bulunmuyorsa bir adet uyumlu dönüştürücü kullanarak deneyiminizi yaşayabiliyor olmanız güzel bir detay. Kablosu yeteri kadar uzun diyebiliriz.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

GamePower Raijin gaming kulaklığın ses kalitesine baktığımız zaman 112 desibellik bir kulaklığa göre ses seviyesindeki artış kulaklıklığı ilk taktığınızda dengesiz geliyor. Kulaklıkla biraz vakit geçirdikten sonra yüksek ses seviyelinde dengeli şekilde çalabildiğini anlayabiliyorsunuz. Bass ve tizler arasında ki denge %100 sağlanmamış olsada bir oyuncu kulaklığına göre gayet yeterli diyebiliriz. Kulaklığın 7.1 özelliğine baktığımız zaman bu fiyat bandındaki uygun bir kulaklığa göre gayet verimli bir cevap aldığımızı söylemekten mutluluk duyarız. 

skor
8
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Bu fiyat/performans kulaklığı olmasını sağlayan en büyük değer diyebiliriz. Sağladığı ses performansı ve sanal 7.1 özelliği birleşince sesleri kolayca ayırt edebiliyorsunuz. Bununla birlikte Popüler FPS oyunları ile yaptığımız testler sonucu ses kasma durumu oldukça başarılı bir performans veriyor. Onun haricinde popüler oyunlar ile tam uyumlulukta çalışan Gamepower Raijin'le discord gibi uygulamalarda akıcı bir şekilde iletişim sağlanabilmekte. 

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Kablo YapısıSabit ve Sarmal
Kablo Uzunluğu2 m
USB StandardıUSB-A
Dahili Ses KartıVar
7.1Var
Kablo Çıkış UcuUSB-A
Suya DayanıklılıkYok
Kablo Giriş UcuYok

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.