Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Edifier TWS1 Pro Bluetooth Kulak İçi Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
6.6

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi6

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.9

Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10

Fiyatı

Edifier TWS1 Pro Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Edifier TWS1 Pro Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
949 TL
Mağaza Kulaklık Logo

Genel Değerlendirme

Selamlar arkadaşlar. Bugün sizler için Edifer TWS1 Pro Bluetooth Kulaklığı inceliğeceğiz. Arkadaşlar kulaklığın genel kitleye gayet hakkını vererek hitap ettiğini söyleyebiliriz. Edifer markası Çin menşei bir firma. Hem premium hem de Fiyat/Performans ürünleri mevcut. Pazarda gayet iyi bir rekabet gösterdiğini söylemekte fayda olacaktır. Bir kulaklıktan beklenilen performansın üstünde bir konumda olan TWS1 Pro'yu gelin beraber inceleyeleyim 

skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarım tarafında Edifier TWS1 Pro’nun şık diyebileceğimiz bir tasarıma sahip olduğunu söylemek isteriz. Kutusu biraz kaba tasarlandığını düşünüyoruz. Kulaklığın 3 renk çeşidi mevcut;

 

-       Siyah

-       Beyaz

-       Pembe

 

Şeklinde. Kutu içeriğinden çıkanlar ise şu şekilde;

 

 

-       Edifier TWS1 Pro Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

-       Type-c Şarj Kablosu

-       Kulak Silikonları

-       Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi

 

 

 

Bu modelde diğer kulaklıklarda olan bir taşıma kesesi sunulmamış. Onun haricince gayet dolu bir kutu içeriği olduğunu söyleyelim. Kulak içi tasarımına baktığımızda ise sarı turuncu arasında bir renkte işlenmiş Edifier logosunu görüyoruz. Bu logonun hemen altında dokunmatik panelleri görüntüleyebiliriz. Kulak içilerinin kabzası tombul bir biçimde tasarlanmış fakat ergonomi tarafına yansıyan herhangi bir eksisi olmadığını belirtelim. Kulak kanalımızın içine giren kısım ise kabzadan ayrılarak incelmiş. Tasarım tarafında söyleyeceklerimiz bu kadardı. 

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Edifier TWS1 Pro Bluetooth Kulaklığı malzeme kalitesi oldukça kaliteli diyebiliriz. Standartların üstünde Sert Plastik bir materyal kullanılmış. Kutunun dış yüzeyi iç yüzeyine göre daha yumuşak bir doku hissiyatı veriyor. Kolay kolay çizilebilecek bir materyal olduğunu söyleyemeyiz. Fakat daha uzun ömürlü bir kullanım sağlamak için korunaklı bir şekilde taşımakta fayda var. 

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Konforlu bir kulaklık olduğunu söylemekte fayda olacak. Kulaktan kolay kolay düşmüyor. Edifier TWS1 Pro adete vakum makinesi gibi kulağını sımsıkı bir şekilde tutuyor. Fakat size uygun silikon ucunu kullanmanızda diğer kulaklıklara nazaran daha özen göstermeniz önemli. Çünkü kulaklığı taktığınız zaman kulaklarınız basınca uğruyo ve bu uzun kullanımlarda sizi rahatsız edebilir. En uygun ucla kullandığınızda herhangi bir sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyoruz.

skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

Edifier TWS1 Pro'da pasif gürültü engelleme var. Pasif engelleme sayesinde özellikle bu kulaklıkta çevredeki sesler boğuklaşıyor. Tabii TWS1 Pro'da ANC modu görmek bizi mutlu ederdi.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Kulaklığın 12+30 saatlik bir ömrü mevcut. 90 dakikada şarj olabiliyor. Günlük kullanım açısından kolay bir dokunmatik panele sahip. bu sayede kolayca müzikler arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca IP65 Sertifikası sayesinde toza ve suya dayanıklı olduğunu söyleyelim. Yağmurlu havalarda rahatlıkla kullanıma devam edebilirsiniz. Edifier TWS1 Pro ile toplantılara girip ders çalışabilirsiniz. 

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesi tarafında gayet verimli bir deneyim yaşattığını söyleyebilirim. ENC performansıda sektör standartlarının üstünde olmuş diyebiliriz. Tek eksiği olarak görebileceğimiz nokta özellikle iPhone cihazda çağrıyı karşıladığımızda direkt olarak kulaklıklar deaktif konuma geliyor. Manuel olarak el ile kulaklıklara aktarmak gerekiyor. Onun haricinde gayet verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 ile en güncel sürümlerden birine sahip olan Edifier TWS1 Pro Bluetooth kulaklığın bağlantısında pek bir problem görmedik. Herhangi bir kopma yaşamadık. Sadece birden fazla cihaza bağlanamamasından dolayı bir eleştirimiz var. Kullanım mesafeside gayet yeterli.

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi tarafında Edifier TWS1 Pro'nun gayet başarılı bir performansa sahip olduğunu söyleyelim. Biraz boğuk bir kulaklık olduğunu söyleyelim. Ama ufak bir ekolayzır ayarlaması ile kulaklığı dilediğiniz müzik türüne uygun çaldırabilirsiniz. 95 dB sese sahip olan TWS1 Pro'nun sesi yükselebiliyor. Ufak bir bozulma yaşansada keyifli bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
ürünün kutusundan kendisine güzel tasarlanmış. dokunmatik kontrol ile ses artırma azaltma vesaire gibi pek çok şlemi de ayrıca yapılabiliniyor
Malzeme Kalitesi
ürünün yapıldığı malzeme orta segmentte olan bir kulaklığa göre ucuza kaçınılmış
Konfor
ürün kulağa yerleştirildikten sonra kulakta yavaş yavaş artan bir vakum neticesinde rahatsızlık vermeye başlıyor
İzolasyon
uç kısımlarında silikon oluşu dışarıyla bağlantıyı ciddi derecede azaltıyor.
Günlük Kullanım
uzun süre kulakta kullanmak ağrıya sebebiyet verebiliyor ama koşu spor vesaire konularda tatmin ediyor
Mikrofon Kalitesi
sesin kalitesinin güzel olması mikrofon konusunu unutmuş olmalarına bağlıyorum
Bağlantı Kalitesi
genel itibariyle sorun yok bağlantıda bazen bağlanmada hata oluşabiliyor ama oda bazen
Ses Kalitesi
ses kalitesine yaptıkları yatırım işe yaramış kesinlikle .
Oyun Performansı
oyuna tepki süresi ciddi derecede yüksek , gecikmenin olmadığı bir kulaklığı deneyebildim en sonunda
Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı10

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Batarya Ömrü40 Saat
USB StandardıUSB-C, Micro-USB

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.