Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

OPPO ENCO Air Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

skor
7.9

Murat Can Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Genel Değerlendirme

Oppo Enco Air ürünü f/p değerleri göz önünde bulundurulursa alternatif olarak bu fiyat bandında çok fazla ürün arasında sıyrılabilecek son kullanıcıyı memnun edecek aşağıda değineceğimiz kimi noktalarda ise bir miktar üzebilecek bir ürün olmasıyla birlikte edinilen deneyimler kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

ArtılarıDengeli ses sürücüsüYüksek ses
EksileriElde edilen deneyim daha iyi olabilirdi.
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarım noktasında kulaklık ürününün öne çıkan özelliği diğer markaların kendini kanıtlamış görünüşüne sahip olması, elbette bu tasarım ilk değil sonda olmayacak bu yüzden geçer not verilir .Kutuya gelecek olursak kapağın yarı şeffaf olması farklı bir estetik duruş katmış. Kapağın menteşe sistemi metal olabilirdi veya benzeri materyal ile daha güçlü hissiyatı kullanıcıya sağlayabilirdi ama genel kullanım durumlarında sağlam olduğunu söylemekte yine fayda var.

ArtılarıŞeffaf kapakTercih edilen görünüş
EksileriKutunun güçlü hissiyatı yokMenteşe sistemi metal olabilirdi.
skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Oppo Enco Air kulaklıkların standart kalitesi, fiyata oranla elbette kullandığım modellerin bir çoğunda beni tatmin etti, marka zaten her ürününde fiyatın verebileceği ürünü ilk bakış olarak gözle görülen elle tutulan kısmı son kullanıcıda memnuniyet bıraktırmayı amaçlıyor. Elbette biz inceleme amaçlı baktığımızda artılarını gördüğümüz gibi eksilerini de görmekteyiz. Buna yönelik olarak fiyat bandını da her zaman göz önünde bulundurarak kulaklıkların kendisinin genel duruşu ve malzeme kalitesi düşmeye çarpmaya uzun süre kutudan bağımsız cepte metal para anahtarla haşır neşir olmaya elverişli fakat kutunun biraz daha sağlam durması veya sağlam hissiyatını kullanıcıya sunması ayrıca mutlu ederdi diye zaten söylemiştik.

ArtılarıKulaklıkların malzeme kalitesi
EksileriŞarj Kutusu Kapağının Hissiyatı
skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Ürün uzun süre kullanımda kulakta kendisini unutturuyor, hafif olması kulak içi olması tekli kullanımda ve çiftli kullanımda harika denebilir, fakat tasarımdan kaynaklı gerek konforu gerek ses kalitesini etkileyen bir hususu sizlere ses kalitesi başlığı altında daha detaylı anlatmakta yarar görüyorum.

ArtılarıHafifKulağa uyumlu
skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

Derin Bass, Kristal Ses... Önünde ki en büyük engel cihazda ki izolasyon. Kanal içi değil de kulak içi olduğu , üzerinde herhangi bir yalıtım malzemesi olmadığı , kulağa oturtmak için elle sürekli düzeltmek gerekildiği için ürün yalıtım noktasında eksik kalıyor. Yalıtım iyi olmazsa Alt frekans başta olmak üzere üst frekanslarda da vermek istenilen alınamayabiliyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Oppo Enco Air sabit masa başı işlerde gerek tek kulakta gerek her ikisini de kullanarak müzik, podcast, iletişim noktasında kullanıcıyı memnun eder. Hareket esnasında kanal içi veya silikonlu yapıda olmadığı için el ile bazen kulağa iyice oturtmak gerekebiliyor. Kulaklığı düzeltme sıklığı arttıkça konforumuz azalıyor elbette. Benim kulaklarımla pek uyumlu olduğunu düşünmüyorum bu yapının alışılagelmiş olduğum kanal içi kulaklıklarımdan sonra kulak içinde ki deneyimim bir miktar zorladı diyebilirim.

ArtılarıÇoğu kullanım senaryosuna uyum sağlıyor.
EksileriHareket esnasında gevşeyebiliyor.
skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Oppo Enco Air sakin ortamlarda yürürken ,ofiste, günlük kullanımda telefon mikrofonunu aratmaz fakat dalgasız denizde herkes kaptan olur misali ürünümüzü kalabalık ortamda da test ettiğimiz için çevre gürültüsünün yoğun olduğu yerlerde görüşmeleriniz çevredeki gürültü ile karışabilir, Çevrenin sesi gürültü engelleyici mikrofonlar tarafından kısılıyor ama konuşan kişinin sesi de aynı oranda kesintiye uğruyor ve ya kısılıyor. Diğer senaryolarda sorun yaşamadığımı söyleyebilirim.

ArtılarıHassas mikrofona sahip olması
EksileriYoğun gürültülü ortamlarda sesleri ayırt edememesi.
skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Ürün bağlandığı andan itibaren gerek görüşmelerde gerekse dinlemelerde kesintisiz bağlantı sağladı bir hafta gece gündüz kalabalık demeden kullandık bunun sonucunda bağlantıda hiç kopma yaşamadık fakat ürünü kulaktan çıkarıp bir kenara 10-15 dakika bıraktığınız zaman tekrar kulağınıza aldığınızda kullanamıyorsunuz, kutuya koyup çıkarmanız gerekiyor ki cihaz tekrar bağlansın ,kutusuz kullanımı yok ..

ArtılarıKesintisiz bağlantı
EksileriKutusuz kullanımın olmaması
skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Oppo Enco Air'in teknik verilerine ürünün sitesinden ulaşabilirsiniz burada son kullanıcı ne duyuyor onu konuşuyor olacağız. Cihazımızın özellikle tiz sesleri vadettikleri gibi kristal netliği derecesinde hissedilir biçimde kulaklarımıza sunuyor, Gitar gibi üst frekansları sınayan enstürmanlarda keskin ama patlamayan kulağı tırmalamayan , açıkca enstürmanları seçebileceğiniz sesleri verebildiğini söyleyebiliriz. Daha dip bass seslerde ise yukarıda bahsettiğim eksi yönlerinin bize açtığı sonuçları söylemekte fayda var yani; Kulaklık kulak içi olarak tasarlandığı için kulaklık üzerinde kulak ile kulaklık arasında yalıtımı sağlayacak bir ped, silikon yok bu da seslerde kayba neden oluyor. Söz gelimi seyehat ederken yanınızda oturan biri son ses müzik dinliyor ve siz bunu duyuyorsunuz ; evet kulaklıkları sıklıkla kulağınıza tam oturtamadığınız zaman sizinde benim gibi kulaklıktan duyacağınız ses buna benzer olacaktır . Kulaklığın size vermek istediği gerçek sesi duyabilmeniz için elinizle kulaklığı sürekli oturtmanız gerekecektir. Sizi kulaklığı takınca dış dünyadan ayıracak bir yalıtımın olmaması bu kulaklığı biraz haksızlık olmuş. Kulaklıklarla uyumlu silikon 3. taraflardan alınıp onunla kullanılabilirse bu açık kapatılabilir kendi nezdimde, fakat bu benim kulak yapımdan da kaynaklı olabilir farklı bir kişide iyi deneyimle sonuclanabilir.

ArtılarıKristal gibi net ses veriyor.
EksileriYalıtım olmaması.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
ANCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Ömrü24 Saat
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.