Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL ENDURANCE PEAK 2 Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Anıl Dinç Değerlendirmesi
skor
7.6

Tasarım7
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı5

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.9

Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor8.3
İzolasyon7
Günlük Kullanım8.3
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7.7

Fiyatı

JBL ENDURANCE PEAK 2 Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
JBL ENDURANCE PEAK 2 Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
2,290 TL
Mağaza Kulaklık Logo

Genel Değerlendirme

Çok sayıda suya dayanıklı gerçek kablosuz kulaklık test ettim , ancak yalnızca küçük bir yüzdesi tamamen su geçirmez kesimi sağlıyor. IPX7 derecesine sahip JBL Endurance Peak II kulaklıklar az sayıdaki kulaklıklardan biridir. Genel olarak sağlam yapısı ve sağlam ses kalitesi göz önüne alındığında, aynı zamanda kablosuz, spor salonu arayan herkes için en iyi değerlerden biridir. Doğru ses arıyorsanız, bu bas ileri kulaklıklar muhtemelen sizin için değildir, ancak biraz ek bas fikrini seviyorsanız, Endurance Peak II'nin güvenli, su geçirmez uyumu ve kullanımı kolay kontrolleri onları mükemmel kılar. nispeten uygun bir fiyata iyi bir seçim. Pil ömrü açısından, kulakiçi kulaklıkların kendisi, testlerimde yaklaşık 6 saat kullanıma dayanabildi. Şarj kutusu, kasayı doldurmanız gerekmeden önce toplam 30 saat boyunca ek bir 24 saatlik oynatma süresi ekliyor.

ArtılarıGüçlü gürültü izolasyonuIP67 su geçirmezlik sertifikasıKulak askısıGüçlendirilmiş bass desteği
EksileriKutusunun su geçirmez olmamasıUzun dinleme seanslarından sonra yorgunluk hissedilebilir
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

En iyi uyumu elde etmeye yardımcı olmak için Endurance Peak 2, aralarından seçim yapabileceğiniz 3 boyutta kulak ucuyla birlikte gelir ve kutudan çıktığı gibi kulaklarımız için uygun gibi gözüküyor. Bunları yerine oturtmak için, kulaklığı kulağınıza takmanız ve ardından yerlerine kilitlemek için başınızın arkasına doğru çevirmeniz gerekir. Bas tepkisi için gerekli olan mükemmel bir mühür oluşturduğundan bu son adımı unutmayın. Kanca tasarımı sayesinde kulaklıklar oldukça hacimli olduğundan, şarj kutusu da öyle. Bir çantaya kolayca sığacak olsalar da, bunları telefonunuzun yanındaki cebinize koymayacaksınız. Şarj çantası, USB-C şarj özelliğine sahiptir ve boştan doldurulması yaklaşık iki saat sürüyor. Testlerim sırasında, ne kadar kuvvetli hareket edersek edelim kulaklıkları sallayamadım. Ayrıca, kulaklıkları çıkardıktan veya şarj kutusuna yerleştirdikten hemen sonra kapatmak için iyi çalışan benzersiz bir manyetik açma/kapama anahtarına sahipler.

ArtılarıKulak kancası
skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

JBL Endurance Peak II iyi yapılandırılmış gibi gözüküyor. Çoğunlukla plastikten yapılı kulak kancaları, sağlam ve dayanıklı hissettiren sert, dövülebilir silikon malzemeden yapılmıştır. Suya dayanıklılık için IPX7 derecesine de sahipler, ancak bunun için test yapmadım. Kulaklarınızdan düşmemeleri için çift kilitleme mekanizmasına sahiptirler. Bunları antrenmanlarınız sırasında giyebilirsiniz ve yerinde kalmaları gerekir. Ayrıca kulak kancasındaki bükülebilir tel, kulaklığı tercihlerinize göre ayarlamanıza olanak tanır. Ancak, biraz hantal gibi ve uzun süre kullanıldıktan sonra rahatsız hissedebilirsiniz. Arkasına dokunmak için kulak kancasını hareket ettirerek bunları otomatik olarak kapatabildiğiniz için, küçük kulaklı dinleyiciler, oturmalarını sıkılaştırmaya çalışırken yanlışlıkla kulaklığı kapatabilir, bu da elverişsizdir.

EksileriKulak kancalarının bir süre sonra rahatsız hissettirmesi
skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Kulak kanalının hemen üzerinde sert bir düğme bulunan ve oynat/duraklat düğmesine basarken hoparlörü kulağınıza daha derine itmek zorunda kalan mevcut kablosuz kulaklık paradigmasından nefret ediyorum. Ne yazık ki, bunlar ne kadar havalı görünse de, onlara sahip olmayı sinir bozucu hale getirmek için birkaç düşüşleri var. Bisiklet, yürüyüş gibi outdoor sporları yaparken aynı zamanda müzik dinlemek insanlar arasında son 20 yılda neredeyse gelenek haline gelmiştir. JBL de sırf bu amaç için bize endurance peak II'yi sunmuş. Kulaktan düşmesini imkansız hale getiren JBL tasarım mühendislerinin hakkını yememeliyim. Fakat konfor açısından tek bir kötü yön var. Kulak kancaları kulakta bir saat gibi bir süre takılı olduktan sonra kulaklığı çıkardığınızda kulak arkanızda bir tık rahatsızlık hissedebilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

JBL Endurance Peak II , inanılmaz bir ses yalıtımına sahiptir. ANC özelliğine sahip değiller, ancak çok fazla arka plan gürültüsüne karşı pasif olarak yalıtabilirler. Otobüs ve uçak motorları gibi bas ağırlıklı bazı arka plan seslerinin yanı sıra yakınlarda konuşan insanlar gibi yüksek frekanslı sesleri ve bir AC ünitesinin uğultusunu engelleyebilirler.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

JBL Endurance Peak II True Wireless , antrenmanlarınız sırasında kulaklarınızda kalmasına yardımcı olan ayırt edici kulak kancası tasarımına sahip spor odaklı kulaklıklardır. Bas ağırlıklı ses profilleri, en sevdiğiniz müziğe ekstra bir gümbürtü ve güç katar. Bir ANC özelliğine sahip olmasalar da, arka plan seslerini pasif olarak izole ederek harika bir iş çıkarırlar, böylece spor salonunda etrafınızda egzersiz yapan insanlardan gevezelik duymazsınız. Ne yazık ki, özellikle daha küçük kulaklarınız varsa, uzun dinleme seansları için yeterince rahat olmayabilirler. Ancak, çok taşınabilirler ve şarj kutuları, hareket halindeyken şarj etmeyi kolaylaştırır.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

JBL Endurance Peak II , entegre bir mikrofona sahiptir. Mikrofon, orta düzeyde bir gürültü işleme performansına sahiptir. Kalabalık bir cadde gibi orta derecede gürültülü bir ortamdan arama yapıyor olsanız bile, sesinizi arka plandaki gürültüden ayırmakta zorlanabilir. Mikrofonun kayıt kalitesi tatmin edici. Sesiniz çok derin veya dolgun gelmiyor ama hattın diğer ucundaki her kimse sizi anlayabiliyor.

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

JBL Endurance Peak II , makul Bluetooth bağlantısına sahiptir. NFC veya çoklu cihaz eşleştirmeyi desteklemezler; bu, ses kaynağınızı sık sık değiştirirseniz hayal kırıklığı yaratabilir. Gecikme süreleri, video izlemek veya oyun oynamak için uygun olamayacak kadar yüksek. Ancak bazı uygulamalar gecikmeyi telafi eder, bu nedenle gerçek dünya deneyiminiz değişebilir.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

JBL Endurance Peak II , bas ağırlıklı bir ses profiline sahiptir. Bas aralığındaki ekstra vuruş ve vuruş, hip-hop ve EDM gibi bas ağırlıklı müzik türlerini dinlemek için uygundur. Aralığın geri kalanı oldukça düz ve dengelidir, bu nedenle vokaller ve ana enstrümanlar net ve mevcuttur. Kulaklıklar adil bas doğruluğuna sahiptir. Serinin tamamı aşırı vurgulanmış, bu nedenle ses, EDM gibi bas ağırlıklı türler için uygun ekstra bir darbeye ve darbeye sahip. Fakat gitar ağırlıklı şarkılarda beklenen kaliteyi alamamak sizi biraz üzebilir. Aralıklardaki hafif düşüş, vokalleri dürtüyor ve enstrümanları mixin arkasına doğru yönlendiriyor. Yüksek, orta ve düşük tizdeki hafif tepe noktaları, aynı enstrümanları biraz parlak hale getirebilir. Tiz ortasındaki tepe, ıslıkların sesi delici oluyor.

skor
5
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Özünde spor için tasarlanan ve üretilen bu kulaklıklar oyun için verimli değildir. Bluetooth gecikmeleri çevrim içi oyunlarda sizi fazla üzebilir.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Ürün tasarımını kutudan başlayarak ele alalım. Endurance Peak 2 kulaklık kutusu, Tasarımı itibari ile boyutu standart kulaklık kutularına göre biraz büyük. Kutu içerisin de oldukça şık ve sportif bir görünüşe sahip kulaklıklarımız var. Ergonomik ve spor yaparken, Antrenman yaparken kulağınızdan asla düşmeyen bir kulaklık hayal edin. Kulaklıklarımızın kancaları kulağınızı adeta sarıyor asla rahatsız etmiyor. Kulaklığın Ağırlığının da kulağınız da, kulaklık yokmuşçasına hafif ve yumuşak bir dokuda olduğunu söyleyelim.
Malzeme Kalitesi
Ürün malzeme kalitesi gayet iyi. Çizilme, toz tutma gibi bir sorunla asla karşılaşmazsınız. Kulaklık kancaları ilk başta sizi tedirgin edebilir ancak oldukça esnek, yumuşak ve Dayanıklılığının üst kaliteler de olduğunu söyleyelim. İçiniz rahat bir şekil de kullanabilirsiniz.
Konfor
Ergonomik tasarım, kulağı saran kancaları (Powerhook) oldukça rahat ve şık duruyor. Spor yaparken, asla rahatsız etmiyor. Antrenmanlarınız da Su geçirmez, Tere dayanıklı olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz.
İzolasyon
Ses kalitesinin en önemli unsurlarından biri olan ses izolasyonu, Sesin kalitesini oldukça etkiliyor. JBL Endurance Peak 2 modelinin ANC özelliği yok. Aktif Gürültü Önleme özelliğine sahip olmayan kulaklığımız buna rağmen etkileyici bir ses yalıtımı sağlıyor. Arka plandaki kirli sesler rahatsız etmiyor.
Günlük Kullanım
Şarj kullanımından başlayalım. Uzun saatler kesintisiz kullanabilirsiniz. Bağlantı sorunu hiç yaşamazsınız. Telefon Görüşmeleriniz de kesintisiz ve Yüksek kirli seslerden rahatsız olmayacağınız bir deneyimi sağlar.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklıkla yaptığımız Telefon görüşmelerinde birinci sırada mikrofon kalitesi gelmekte. Bu konu da Sesin oldukça kirli ve yoğunlukta olduğu yerler de sesiniz karşı tarafa çok net gitmese de kullanımının kullanışlı olduğunu söyleyelim. Kirli seslerden uzak yerler de rahatlıkla net ve sesinizin gecikme yapmadığını tecrübe edebilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklığı kullanmaya başladığınız da hiç sorun yaşamayacağınız bir diğer özellik bağlantı kalitesi. Bluetooth 5.0 sürümüne sahip kulaklığımız telefonunuza, bilgisayarınıza saniyeler için de bağlanıyor. Devamın da ise Hiçbir bağlantı kopukluğu yaşamıyorsunuz. Gayet başarılı.
Ses Kalitesi
Bas seslere ilgisi olanların deneyimlemesi gereken bir kulaklık. Bas seslerin yoğun olduğunu söyleyelim. Yüksek sesler de seslerin patlamadığı, Tiz seslerin ayırt edilebildiği üst kalite bir sese sahip. Bas ses severler kesinlikle tecrübe etmelisiniz.
Oyun Performansı
Oyunlar da ses gecikmesi: Salise bir gecikme olsa bile oyununuzu etkiliyor. Oyunlardaki ses gecikmelerinden dolayı biraz oyun kulaklığı değil diyebiliriz. Ses gecikmesi yaşamadığınız oyunlarda, mikrofon kalitesi ve ses kalitesini de göz önün de bulundurursak kullanılabilir.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı7
Tasarım
Sporcular için birebir olan bu kulaklığı incelediğimde kulaklığın hitap ettiği kullanıcıya yönelik seneryolarla kulaklığı inceledim. Kulaklık kesinlikle kulaktan düşmüyor.
Malzeme Kalitesi
Ürünün malzeme kalitesi genel olarak güzel. Fakat şarj kutusu daha farklı bir yüzeyde olabilirdi.
Konfor
Kulaklık rahat fakat kişiden kişiye değişen kulak tiplerinden dolayı içiden çıkan slikonlarla en optimum olanı seçip sonra kullanıma başlanmalı.
İzolasyon
Ürünü kullanırken dışarıdaki sesler beni rahatsız etmedi. Genel kulakiçi kulaklık izolasyonu bulunmakta. Fakat sesi arttırdığınızda dış dünya ile bağlantınız kesilmekte. Gerek otobüs olsun gerek yürüyüşte olsun sesi biraz açtığınızda dışarı ile bağlantınız 0 a yakın oluyor.
Günlük Kullanım
ürünü günlük olarak kullandım ve inceledim. Deneyimlerim ürünün hem spor hemde günlük kullanıma oldukça uygun olduğu söylenebilir.
Mikrofon Kalitesi
Bu ürünün mikrofonuna önyargı ile yaklaşmıştım fakat önyargılarım yerle bir oldu desem yeridir çünkü gerek sesli görüşmeler olsun gerek ses kaydı olsun mikrofon kalitesi gayet iyi.
Bağlantı Kalitesi
Kulkalıkları şarj kutusundan çıkarıp kulağıma taktığımda direkt olarak bağlanıyorlar. Bağlantı kalitesi gayet iyi.
Ses Kalitesi
Ürünü diğer kullandığım sporcu kulaklıklarıyla kıyasladığımda daha iyi bir ses performansı verdiğini gördüm. Fakat kendi ekolayzer ayarınızı yapmanız gerekmekte
Oyun Performansı
Ürünü "Oyun Performansı" kategorisinde eleştirmek haksızlık olur çünkü ürün oyun için değil spor vb ile uğraşan kullanıcılar için tasarlanmış bir ürün.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
İzolasyon5
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı2
Tasarım
Ürünün kutusu çok büyük ve kaba gözüküyor
Malzeme Kalitesi
Kutuda plastik kullanılmış kapağı biraz kalitesiz hissettiriyor.
Konfor
uzun süreli kullanımlarda gözlük ile takılırsa kulak çevresinde bir ağrı yapabiliyor onun dışında bir sorun yaşamadım
İzolasyon
Pasif izolasyonu gayet iyi iş çıkardı
Günlük Kullanım
1 haftalık incelemem sonucunda ses seviyesi beni oldukça tatmin etti bağlantıda herhangi bir sorun yaşamadım üstündeki kontroller sayesinde telefonu açmadan istediğim şarkı arasında geçiş ve ses seviyesini ayarladım
Mikrofon Kalitesi
Mikrafonda karşıya sesim gidiyordu fakat kulaklıktan konuştuğum belli oluyor
Bağlantı Kalitesi
Bağlanıda herhangi bir kopma yaşamadım
Ses Kalitesi
ses seviyesi oldukça iyiydi fakat basslar yetersiz geldi onun dışında tam bir jbl kalitesi
Oyun Performansı
oyun amaçlı üretilmemiş olmasına rağmen çok üzmez.
Tasarım5
Malzeme Kalitesi6
Konfor7
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı4

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkIPX7
Hassasiyet95dB
Sürücü Çapı 10 mm
Batarya Ömrü30 Saat (6 Saat Kulaklık / 24 Saat Kutu)
Ağırlık103 Gram

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.