Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Haylou Moripods TWS Bluetooth 5.2 Kablosuz Kulaklık - IPX5 - Beyaz

Kutay KILIÇ Değerlendirmesi
skor
8.4

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor6
İzolasyon10
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.5

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Genel Değerlendirme

Kulaklığın tasarımı, ses ve mikrofon kalitesi oldukça yeterli düzeyde. Üzerinde bulunan dokunmatik kısım çok hassas, pek sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum çünkü en hassas dokunuşta bile hissediyor. Ses kalitesi olarak kullandığım Android telefonda sesi yarıya getirdiğimde sessiz bir ev ortamında yanımdaki kişi beni kısmen duyabiliyor, o nedenle bulunduğunuz çevreye göre sesi ayarlamanız gerekebilir (Otobüste ve ya Metroda). Mikrofon kalitesi olarak idare eder, kısmen dışarıdan gelen araç sesleri ve ya kalabalık seslerini kulaklık kısmen olsa engellese de karşı tarafa bu sesler gidiyor ancak büyük bir sorun değil. Bass ve Tizler de pek bir sorun yaşamadım, vokaller de kısmen kayıp yaşıyorsunuz ona rağmen ses kalitesi iyi. Kulaklığın tasarımı oldukça şık, keskin üst ve alt çapraz kısmı kendine ayrı bir stil katmış, beğendim. Dışarıdan bakacak birisi olarak pek göze batmayacak bir görünüşe sahip. Kulaklığı kullanırken pek bir ağırlık ve ya rahatsızlık hissetmedim, ama kulakta 1 saatten fazla kaldığı zaman bir miktar o bölgeyi ağrıtabiliyor. Kulaklığın kutusu oldukça küçük ve güzel, bir avuca anca sığıyor. Cebime koyduğumda herhangi bir rahatsızlık da vermiyor. Kötü yönlerine gelecek olur isek; Dışarı da iseniz kulaklık elbette tam olarak verim vermeyecektir, dışarıda olan sesleri biraz duyacaksınız ancak bu problem olmayacaktır çünkü silikonsuz bir kulaklık. Kutu içerisinden çıkan Type-C kablosu kulaklığın şarj girişine tam olarak oturmasa da şarj ediyor ayrıca kablo biraz kısa. Kulaklığın şarjı uzun süreli bir kullanıcı için yeterli olmayabilir, ama ben günlük 2 3 saat dinleyen biri olarak çok da memnundum. kutuyu da eksiksiz olarak şarj etmeniz gerekebilir. Kutunun şarj göstergesi kırmızı tek bir ledden ibaret, kontrol etmesi biraz zor. Kulaklıkta kızılötesi yok, bu çok eksik bir özellik böylesi bir kulaklığa. Ama genel olarak güzel bir kulaklık tavsiye ederim. Hepinize iyi günler dilerim.

ArtılarıKapak mıknatısı kuvvetli bu da kulaklıkların içinden düşmesini engelliyorUzun Süreli Pil ÖmrüQualcomm3040 çipinin bu fiyatta bulunması.AptX adaptive desteğiBluetooth 5.2 desteği Kaliteli Malzeme Yapısı
Eksilerisilikon kulaklık kullananlara önermem buna geçiş yaptığınız zaman kullandıkça kulağınızda sert plastik bir yapıya sahip olduğu için bir ağrı hissedeceksiniz Kızılötesi sensör yok Type-C kablosu tam oturmuyor kutuya
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Kulaklığın kulağa giren yapısı Apple EarPods ile benzer, yan tarafı çok uzun değil fakat Airpods'a göre az da olsa bir tık kalın. Kutu üstünde bir adet kırmızı led mevcut kutu ve kulaklıkları şarj etmeniz gerektiğinde yanıyor ve kutuyu şarj ederken de yanmakta. Kutu gayet minimal ve AirPods'a göre biraz daha küçük, kutu dikey vaziyette durabiliyor ve kapağı mıktanıslı açtığınızda geri kapanmıyor. Her 2 kulaklığın üstünde de ışık mevcut (mavi versiyonda mavi, beyaz versiyon da beyaz) bağlanmaya geçtiğinde yanıp sönüyor, şarj olurken de açık kalıyor. Kulaklıkların şarj olduğunu ışıkları sönünce anlıyorsunuz.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Şarj kutusu özelinde, oldukça standart bir yaklaşım sergilenerek, klasik, plastik türevi bir materyal seçimi doğrultusunda ilerlenerek, malzeme kalitesi kriteri altında övülmesinin bir anlamı olmayacak bir iş ortaya çıkmış. Yani güzel ve sağlam kulaklık. Yani yere düşme durumunda kırılıp dağılacak bir ürün değil. kapağı da kutunun kendisi de gayet sağlam ve mıknatısları da güçlü.

skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

konfor kısmına gelirsek, silikonlu kulak içi kulaklara bakarak Haylou Moripods sert plastik bir yapı olduğu için çok da konforlu olduğu söylenemez. kulağınızda yaklaşık 1 saatten fazla kullanıldığı zaman çıkardığınızda hoş olmayan bir ağrı hissedeceksiniz.

skor
10
KULAKLIK.COMİzolasyon

Dokunmatiğin hassaslığı biraz fazla fakat takarken o bölge belli olduğu için sorun yaratacağını düşünmüyorum. Kontrollerine gelirsek; 1 kere dokunduğunuzda durduruyor, 2 kere dokunduğunuzda ilerideki parçaya geçiyor, 3 kere dokunduğunuzda ise sağ kulaklıkta oyun moduna geçiyor, sol kulaklıkta google asistanı açıyor.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Egzersiz, müzik ve aramalar için ideal bir kulaklık olan Haylou Moripods ,suya, toza ve tere karşı dayanıklı yapısı sayesinde günlük kullanıma da uygundur. İşlerinizi hallederken, çalışırken, araba, motor, bisiklet vs. sürerken de güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca, bağlantı kalitesi altında daha detaylı değineceğimiz Bluetooth 5.2 sürümü ile de güncel ve sağlam bir bağlantı performansı sunan model, tüm gün sorunsuz bir işleyişle yanınızda kalacaktır.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Görüşme yaptığım kişiler sesimin net, anlaşılabilir olduğunu söylediler, bu fiyata görüşme kalitesi gayet yeterli geldiğini söyleyebilirim. Ama gürültülü bir ortamda iseniz maalesef gürültü engelleme özelliği olmadığı için sesiniz karşı tarafa anlaşılmaz bir şekilde gidiyor.

skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 altyapısında, Qualcomm AptX ile bağlantı kuran Haylou Moripods, eğer bir Android işletim sistemine sahip bir cihaz ile kullanılıyorsa, nispeten yüksek çözünürlüklü bir aktarım sağlayabiliyor. Bluetooth 5.2, öte yandan, modern bağlantı teknolojisinin son durağını temsil eden güncel bir versiyon. Bu açıdan, gözünüz diğer kulaklıklarda kalmıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesini genel olarak iyi buldum. Qualcomm 3040 çipi ve aptX adaptive bulunduğu için genel kalitesi güzel. Son ses seviyesi bana yüksek geldi. Silikonsuz bir yapısı olduğu için kapalı ortamda %40 seviyesinden sonra dışarıya ses vermeye başlıyor. Buda insanın canını sıkan bir durum. bu yüzden halka açık bir ortamda ses seviyenize dikkat etmeni lazım

skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Oyun performansı diğer kablosuz kulaklıklara bakarak daha da üstün bir performans sağlar. Oyunlarda ses kasmak önemlidir tabiki ve sadece yarım saniyelik bir gecikme ile oyununuzu kusursuzca oynayabilirsiniz. Saatlerce oynadığınız oyunlarda keyfini sonuna kadar çıkaracağınıza eminim ama dikkat edin bir süre sonra ağrı yapabilir kulakta.

Eksileri.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Çok hafif, kullanım esnasında rahatsızlık vermiyor.
Malzeme Kalitesi
malzeme kalitesi güzel, şarj ve saklama kutusu gayet şık tasarlanmış.
Konfor
uzun süreli, müzik, ders ve oyun performansı olarak ağrısız bir kullanım rahatlığı sunuyor.
İzolasyon
dış ortam seslerini kısık sesli kullanımda duyabiliyorsunuz. bu durum bence dezavantaj değil avantaj, dış dünya ile bağınızı koparmamış oluyorsunuz.
Günlük Kullanım
telefon kullanırken kulaklık tercih etmiyorum, ancak görüşme kalitesi fena değil. daha çok ders ve müzik dinlemek için tavsiye edebilirim.
Mikrofon Kalitesi
oyun içi ve telefon görüşmelerinde çok üstün performans beklemeyin, ama sizi yarı yolda bırakacak bir ürün de diyemem.
Bağlantı Kalitesi
yaklaşık 10 m kapsama alanı içinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün.
Ses Kalitesi
gerçekten boyundan beklenmeyecek bir ses kalitesi var. tam bir fiyat performans ürünü
Oyun Performansı
oyun içi kullanımda sizi yarı yolda bırakmayacak bir ürün. konuşma kalitesi ve oyun efektleri güzel.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı8

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
ANCYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Suya DayanıklılıkIPX5
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.