Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Apple Studio Display 5K Çözünürlük ve Dolby Atmos Hoparlörle Geliyor!

Apple Studio Display 5K Çözünürlükle ve Dolby Atmos Hoparlörle Tanıtıldı.

 

Studio Display 27 inçlik retina ekranı, 12Mp ultra geniş merkezli kamerası ve bunlara ek olarak altılı Spatial Audio ve Dolby Atmos hoparlörlü ses sitemine sahip. 

Tabiki Mac Studio ve Studio Display’i ayrı ayrı da satın alma seçeneğine de sahipsiniz.


 

 

 

Studio Display’in 5K ekranı 600nit’e kadar parlaklık ayarı ve P3 kenar rengine sahip. Apple True Tone görüntü teknolojisi çevrenin renklerine göre adapte oluyor.

 

Kameranın üstünde video konferanslar ve ses kayıtları için üç adet stüdyo kalitesinde mikrofon bulunuyor. Eğer siz de videolu konferanslar için pratik bir çözüm arıyorsanız Apple sizin için hepsini bir araya getirmiş!

 

 


 

 

 

Altılı hoparlörü, dört adet ‘force cancelling woofer’ ve iki adet yüksek performans ‘tweeter’ı birleştireren Studio Display ile Apple bu sefer gerçekten kendini aşmış diyebiliriz.

 

Bütün bu özelliklere rağmen, maalesef Apple Studio Display’ın HDMI girişi bulunmamakta. Yani hesplayıcı olmasının dışında kullabilirliği bulunmuyor. Bu öngörülebilir olsa da bizim için hayal kırıklığı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Dolby Atmos 3D Ses Teknolojisine HomePod akıllı hoparlöründe de yer veren Apple, Lossless yani kayıpsız ses kalitesi ile üç boyutlu ses teknolojisine sahip hoparlör yatırımlarına devam ediyor.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.