Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

AirPods için iOS 17'nin Yeni Yazılımı Çıktı

Apple'ın Eylül 2023 etkinliğini takiben AirPods için yeni bir yazılım güncellemesi bugün yayınlandı. Apple, iOS 17'nin 18 Eylül Pazartesi günü yayınlanmasını beklemeden güncellemeyi yapmaya karar verdi, böylece cihazlarını bu değişiklik için hazırlamış oldu.

Bu, en iyi AirPods'ların otomatik olarak 6.0 versiyonuna güncellenmesi gerektiği anlamına geliyor. AirPods Pro 2 için, 6A301 yapı numarasını alan bu model, WWDC'de ilk kez duyurulan altı yeni ses özelliğini desteklemek için hazır. Bu özellikler arasında Uyarlamalı Ses, Konuşma Farkındalığı ve Kişiselleştirilmiş Ses Seviyesi bulunmaktadır.

Öte yandan, AirPods Pro TWS Kulaklık'ın ilk nesli, standart AirPods 3 ve AirPods Max, tümü 6A300 yapı numarası altında güncellendi. Bu güncelleme, AirPods'tan sesi kapatma ve açma gibi bazı pratik (ancak daha az etkileyici) özellikler getirecek.

Apple, 6.0 güncellemesinin otomatik geçiş özelliğini geliştirerek birden fazla cihaza bağlanma deneyimini iyileştireceğini belirtti. Bu konuda daha fazla detay verilmemiş olsa da, muhtemelen her şeyin daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için bazı hata düzeltmeleri ve diğer iyileştirmeler de olacak.

 

AirPods Yazılımı Nasıl Kontrol Edilir?

 

Yazılım güncellemesi, AirPods'unuz şarjda ve Wi-Fi'ye bağlı olan iPhone'unuz veya Mac'inizle Bluetooth menzilindeyken otomatik olarak yüklenir, bu nedenle herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Bu, gelecek Pazartesi günü iOS güncellemesi mevcut olduğunda tüm yeni özelliklere hemen erişebileceğiniz anlamına gelir.

Ancak AirPods'unuzun güncelleme alıp almadığını kontrol etmek isterseniz, bunu yapmanın bir yolu vardır. AirPods'unuz bağlıyken Ayarlar'a giderek iPhone'unuzla AirPods'unuzun güncellenip güncellenmediğini kontrol edebilirsiniz. Ardından Hakkında bölümüne kaydırarak kullanılan yazılım sürümünü öğrenebilirsiniz.

Bu işlemi Mac'inizde de yapabilirsiniz: Aynı anda Option tuşuna basarken Apple menüsüne tıklayarak Sistem Bilgisi'ne gidin. iPhone'da olduğu gibi, yazılım sürümü Bluetooth bölümünde yer alır.

Eğer herhangi bir nedenle AirPods'unuz eski sürümü kullanıyorsa, iPhone'unuzu veya Mac'inizi Wi-Fi'ye bağlayarak ve onları şarja takarak güncellemeyi tetiklemeyi deneyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.