Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

5000 TL Altı En İyi Tam Kablosuz 10 Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklık dünyası, özellikle tam kablosuz kulaklıkların yaygınlaşmasıyla birlikte bir müzik severin kulaklık yolculuğunda ki ilk ve hatta belki de son durağı oluyor. 

 

Günümüzde bir bluetooth kulaklık almak isteyen müzik severin ise ilk uğrayacağı durağın Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklıklar olduğunu biliyor ve bu yüzden size daha önce incelediğimiz, dinlediğimiz bluetooth kulaklıklar arasında çeşitlli fiyat aralıklarına göre en iyiler listeleri hazırlama isteği duyuyoruz.

 

Bu yazımızda, aşağıda listeledeğimiz 10 farklı tws bluetooth kulaklık önerisi ile birlikte, bu kulaklıkların fiyatlarını, artılarını - eksilerini ve genel özelliklerini karşılaştırma imkanı bulacaksınız.

 

Unutmayın ki, bu liste biz yeni ürünler dinledikçe güncellenebilir, sıralama değişebilir. 

 

Benzer şekilde, bir bluetooth kulaklık bir kriter dahilinde çok iyi olabilirken, başka bir kriter dahilinde size hitap etmeyebilir. Bu anlamda, incelemenin tamamını okumakta fayda var.

 

Son olarak, 5000 TL'yi ufak miktarda aşan bazı ürünler de listeye dahil edilmeye uygun görülebilir.

1Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık

WF-1000XM4, önemli bir kulaklık. Bu model, bir ANC kralı. Neredeyse çıktığından beri benzer fiyat aralığında değerini git gide koruyan, hatta arttıran amiral gemisi bu açıdan da saygıyı hak ediyor.

 

WF-1000XM4, şehir yaşamına uyum sağlayan akıllı özellere sahip, çok iyi aktif gürültü engelleyici performansı gösteren bir kulaklık. Bu alanda, belki de en iyisi.

 

Akıllı özellikleri, speak - to - chat ve konum bilgisi dahilinde eylemler tanımlayabileceğiniz sistemler kadar gelişmiş durumda. Bunları süper kullanışlı ve kişiselleştirilebilir bir mobil uygulama yardımıyla kontrol edebiliyorsunuz.

 

Hafızalı slikon - sünger karışımlı özel süngeri, kablosuz şarj destekli kutusu, iyi mikrofon kalitesi ve başarılı sonik performansı ile, bu Sony güvenilir bir premium.

ArtılarıSektör Standardı ANC PerformansıPek İnovatif Akıllı ÖzelliklerŞahane Mobil UygulamaÇok İyi Hybrid Kulak Uçları
EksileriSes Karakteri Odyofillere Göre Değil. Abisi WH-1000XM4 Kadar Olmasa da, Biraz BoğukYedek Uçların Ekstra Olarak Satışta Olmaması, Akıl Almaz Bir Eksiklik
Fiyatları

2Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Sennheiser Momentum 2 TWS, markanın uzun süre amiral gemisi kulak içi kablosuz kulaklığıydı. Kısa süre önce, yepyeni Momentum 3 TWS ile karşılaştık.


Momentum TWS 3'ü inceler incelemez bu listeye dahil edeceğimizden neredeyse eminiz.

 

Şuan için Momentum 2 TWS, hala alınabilecek en iyi bluetooth kulaklıklardan bir tanesi.

 

Çok dengeli, devasa sahne yapısı altında çok detaylı ses üreten, ANC özellikli bu kulaklıklar, markanın orta frekans odaklı natural imza tonal karakteri eşliğinde bir tam kablosuz kulaklığın nasıl çalması gerektiğini gösteriyorlar.

 

Ek olarak, Momentum 2 gerek kutusu, gerek gövdesi gerekse dizayn estetikleri ile bir premium akıllı kulaklık olduğunu belli ediyor. 

 

ArtılarıDevasa SahneBaşarılı Batarya ÖmrüUsb-CÜstün Malzeme KalitesiNatural Tonal Karakter Ve Tatmin Edici Teknik Performans
EksileriBazı Kulaklarda Pek Stabil Durmayabiliyor
Fiyatları

3Apple Airpods Pro ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

Airpods'lar, belki de en çok tercih edilen gerçek kablosuz kulak içi kulaklıklar olarak anılabilir. 

 

Güncel olarak; Apple bizlere 4 farklı airpods modeli sunuyor:

 

·       Airpods 2

·       Airpods 3

·       Airpods Pro ve

·       Airpods Max

 

Airpods 2, yıllar boyu günlük kullanım kralı kulaklıklardan biri olarak görüldü ve geniş bir kitle tarafından; konuşma yapmak, video izlemek ve müzik dinlemek için tercih edilen model oldu.

 

Airpods Pro, markayı aktif gürültü engelleme özelliğiANC) ve sarmayalan 3 boyutlu deneyimi ile kulaklarınıza kucak açan spatial audio teknolojisi ile kavuşturan model oldu. 

 

Ardından, çok ilginç bir şey oldu ve biz ilk defa; bir Apple kulak üstü kulaklığı olan Airpods MAX ile tanıştık. Bu kulaklık özellikle ses kalitesi ve Airpods Pro ile tanıştığımız spatial audio özelliğinin daha büyük bir kabine işlenmesiyle elde edilen sarmalayıcı deneyimi ile dinleyen herkesi adete büyüledi.

Fiyatları

4Anker Soundcore Liberty 3 Pro Tws Bluetooth Kulaklık

Anker Liberty 3 Pro, markanın şuan için amiral gemisi tam kablosuz bluetooth kulaklığı olarak, Souncore'u temsil eden modellerden biri olma ayrıcalığı taşıyor.

 

Q35, Q30 ve Q10, Souncore'un kulak üstü bluetooth kulaklık kategorisinde ki en popüler modelleri.

 

Liberty 2 Pro Güncellenmiş Versiyon, aslında halihazırda geminin amirali konumunda olan Liberty 3 Pro'nun selefiydi. Bu kulaklığı, hala en iyi 2000 TL altı tam kablosuz kulak içi kulaklık öneri listemizde ilk sıralarda öneriyoruz.

 

Anker Innovations, Soundcore adı altında gerçekten ciddi fiyat / performans oranına sahip ürünler üretiyor. Taşınabilir hoparlörler, kulak üstü bluetooth kulaklıklar ve kulak içi tam kablosuz bluetooth kulaklıklar, Soundcore'un ürün gamını oluşturan temel kategoriler.

 

R100 gibi, pek uygun fiyatlı model seçeneklerine de sahip marka, Liberty serisi ile yapabileceklerinin sınırlarını ortaya koyuyor.

 

Liberty Pro 3, aslında kardeşi gibi, coaxial şekilde hizalanmış bir multi sürücülü akustik yapıya sahip. 1 adet 10.6mm dinamik sürücü ve 1 adet meşhur Knowles marka balanslı armatürden oluşan sistem alt frekanslar için dinamik sürücüyü, orta ve üst frekanslar için ise daha hızlı davranabilecek fiziksel yapıya sahip balanslı armatürü görevlendiriyor. Bu, daha iyi çözünürlük ve detay başarımı demek oluyor. 

 

Liberty 3 Pro çok şiddetli ve gövdeli alt frekanslar üretirken, çok keskin (bazı şarkılarda irite edici parlaklık ile konfor sınırını aşabiliyor) ve yüksek çözünürlüklü üst frekansları ile detay başarımı açısından beklentileri aşıyor. Daha önce hibrit yapıda bir kulak içi kulaklık dinlememiş olanlar, enstrüman ayrımı ve çözünürlük açısından şaşkınlığa uğrayabilir. Bu, iyi bir şey.

 

LDAC, kablosuz şarj desteği, bluetooth 5.2, 32 saat (8 + 24) batarya ömrü, mobil uygulama desteği, IPX4 sertifikası ve dahasıyla, Liberty Pro 3 fiyatının hakkını vermekle kalmıyor, resmen şov yapıyor.

ArtılarıFiyat / Performans KralıÜstün Malzeme KalitesiÜstün KonforLDACHibrit Yapının Sağladığı Akustik Avantajlar (Enstrüman Ayrımı, Çözünürlük vs)Yüksek ÇözünürlükSüper Detay BaşarımıŞiddetli Bas Cevabı32 Saat Batarya Ömrü (8 + 24)
EksileriZaman Zaman Keskin ve İrite Edici TizlerSes Yüksekliği Bazı Kulakları Tatmin Etmeyebilir
Fiyatları

5Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık

CX True wireless plus Bluetooth Kulaklık, markanın en yeni kablosuz kulak içi kulaklıklarından bir tanesi. 

 

Sennheiser, odyofil kulaklıklarının yanı sıra 2. planda tuttuğu tam kablosuz kulak içi kulaklık ürün gamını gün geçtikçe daha geniş bir banda yayıyor. 

 

Premium tarafta, şimdilerde yeni modeli beklenen momentum 2 tws'nin altında uzun müddet aynı sürücüler ve bütçe dostu fiyatlandırması ile çok satanlar listesinde yer alan CX 400 BT üretimden kalktı ve yerini 2 modele bıraktı.

 

CX True Wireless ve CX True Wireless Plus

ArtılarıBaşarılı ANC PerformansıDikkate Değer Ses Performansı, Gerçekten İyiKonforlu Yapıİyi Malzeme KalitesiMobil Uygulama DesteğiBütçe Dostu Fiyat / Premium Deneyim
EksileriRekabet Çok Sıkı, Piyasada Benzer Fiyata, Benzer Özellikleri Sunan Onlarca Model Var. Tonal Karakteri Dışında Özgün Bir Yanı Yok.
Fiyatları

6Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

Airpods 3,  Apple'ın en yeni tam kablosuz kulak içi kulaklığı. 

 

Airpods 2'den sonra müziksevelere sunulan Airpods Pro; markanın ilk ANC özellikli kulaklığı olmasıyla birlikte, bizleri "spatial audio" ile de tanıştırmıştı.

 

Airpods 3, slikonlu bir yapıda değil. Pasif izolasyonu vasat olan model, doğal olarak bir aktif gürültü engelleme teknolojisi de barındırmıyor.

 

Herşeye rağmen; spatial audio, bir önceki nesile nazaran daha iyi ses kalitesi ve batarya ömrü ile, günlük kullanım kralı olmaya hazır bir kulaklık inceliyoruz.

ArtılarıDaha İyi Batarya ÖmrüÜstün KonforModern Tasarımİyi Malzeme KalitesiStabil ve Hızlı BağlantıGünlük Kullanım KralıSpatial AudioDaha İyi Ses Kalitesi
EksileriVasat Pasif İzolasyonBenzer Fiyatlara Sahip, Daha İyi Teknik Performansa Sahip Onlarca Rakip Var
Fiyatları

7Bang & Olufsen BeoPlay E8 Sport True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyon sistemlerini üreten markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

E8 Sport, Bang & Olufsen tam kablosuz kulak içi bluetooth kulaklık modelleri arasında E8 etiketini taşıyan üyelerin son versiyonunu temsil ediyor.

 

Tam olarak aynı amaca hizmet etmesi için tasarlanmayan bir önceki model E8 Sport, biraz daha farklı bir dizayn anlayışına ve daha lüks bir görünüme sahipti.

 

E8 Sport, adından da anlaşılacağı üzere, dış koşullara dayanıklı gövdesi, kulakta sabit kalınmasını sağlayan destek kancası, kompakt boyutu, uzun batarya ömrü ve enerjik ses karakteri ile, bir aktif yaşam kulaklığı.

ArtılarıÜstün Malzeme KalitesiEnerjik Ses Karakteri, İyi Ses KalitesiKablosuz ŞarjUSB-CMobil Uygulama DesteğiIP57 Sertifikası
EksileriANC EksiğiDaha Konforlu Modeller KullandıkBenzer Fiyatlara Sahip, Daha İyi Teknik Performansa Sahip Onlarca Rakip Var
Fiyatları

8KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

MU3, Kef’in ilk True Wireless, ANC özellikli kulaklığı. Markanın başarılarını göz önünde bulundurunca, bu oldukça heyecan verici.

 

Hoparlör üreticileri, hele ki en iyileri; en başta KEF, Klipsch, Bang & Olufsen gibi firmalar, bir kulaklık üretme challenge’ına girdiklerinde, genellikle, ŞOV YAPIYORLAR. En azından isterlerse, yapabiliyorlar. Bir hoparlör tasarlarken, daha fazla değişkenli denklemler dünyasında hesaplamalar yapılıyor. Ve bu adamlar kendilerini akustik mühendisliği anlamında daha iyi geliştirme fırsatı yakalayabiliyorlar.

 

True Wireless dünyası çok geniş bir dünya artık. Onlarcayı geçtik, yüzlerce model var. Ve rekabet çok fazla. O yüzden bu iyidir, şu iyidir, bunu alın şunu alın demek o kadar kolay değil. Dünyanın en iyi arkası kapalı kulaküstü kulaklıklarından birini mı istiyorsun? HD 820. Dinlediğin şarkılar vokal ağırlıklı mı? Orta Frekans aralığı mı senin için önemli? Buyur, HD 600.

 

Ama işte buyur, istediğin True Wireless diyemeyoruz o kadar kolay. Çünkü bu yüzlerce True Wireless modelinin genellikle batarya ömürleri, su geçirmemezlik seviyeleri, ANC performansları gibi elektronik özellikleri birbirlerine çok benzer olduğu gibi, çoğunun Ses Performansı da, Teknik Performans anlamında yakınlık gösteriyor. Tüketici sınıfı Teknik performans. Oldukça basit.

 

MU3 bu noktada ikiye ayrılıyor. ANC performansı, batarya ömrü, USB – C olması, Ambient Mode’u, Hızlı şarj desteği, şaşırtıcı değil. Hepsi, oldukça başarılı ve premium sınıf kulaklık özellikleri. Süper. Ama ilk defa görmüyoruz, yüzlerce modelde aynısı var. Farklı olan kısım; Ses Performansı.

ArtılarıSuya Karşı, Sıçrama Düzeyinde Koruma Mevcut. Yağmurlu Havalarda Sorun YokAnc Özelliği Var9 + 15 Saat Batarya Ömrü Bazı Rakiplerini Geride BırakıyorÇok Dengeli, Çok Premium Bir Tonal Karaktere SahipTeknik Performansı Rakiplerinden Yüksek, Fark Yaratıcı Düzeyde Kaliteli SesÜstün Malzeme Kalitesi Ve Konforlu DeneyimUsb – C / Hızlı Şarj Desteklenmesi Şahane (5 Dakika Şarj ile 1 Saat Kullanım Oldukça İyi)
EksileriMikrofon Kalitesi Tatmin Edici DeğilTelefon Uyulaması Bulunmuyor. EQ Yapabiliyor Olsak Daha İyi Olurdu
Fiyatları

9Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık

PowerBeats Pro, Apple’ın, Beats’i satın almasından sonra piyasaya sürülen sayılı kulaklıklardan birtanesi. Beats markası, ünlülerle, yıllar boyunca süreglen işbirlikleri ile tanınan, ünlü Rap/Hip-Hop Sanatçısı Dr.Dre’nin kurduğu, popular bir marka.

 

Apple, Beats’i satın aldıktan sonra, özellikle kablosuz modellerde, markayı evriltti. Artık Beats kulaklıklar içinde, Airpodslarda da bulunan çipler görüyor, Iphone’larla tam uyumluluk gözlemliyor ve lightning çıkışı buluyoruz.

ArtılarıApple Ekosistemi Ile Akıl Almaz UyumulukH1 Çipi’nin Bağlanabililirlik AvantajlarıÜstün Batarya ÖmrüÜstün Malzeme KalitesiDengeli Ses Karakteri
EksileriŞarj Kutusu Çok Büyük, Cepte Taşımaya Elverişli DeğilErgonomik Açıdan, Gördüğümüz En Uyumlu Kulaklık Değil
Fiyatları

10Sony Linkbuds TWS Bluetooth Kulaklık

Sony Linkbuds, yılın en ama en ilginç kulaklıklarından bir tanesi.

 

Bu kulaklık, halka şeklinde sürücülere sahip. Bu, kabinin ortasında bir boşluk var demek. 

 

Linkbuds'ı özel yapan şey, sanki bir kulaklık takmamış gibi, dış dünyadan zerre kopmuyor oluşunuz. 

 

Bu bluetooth kulaklık vücudunuzun bir parçası olmak için yaratılmış.

Artılarıİnovatif TasarımÖzel Bir Ürüne Kıyasla, Uygun FiyatTemiz ve Detaylı Orta - Üst Frekanslarİyi Mikrofon PerformansıHassas Dokunmatik Sensörlerİyi Malzeme KalitesiGünlük Kullanım Kralı
EksileriMüzik Dinlemek İçin İdeal Bir Kulaklık DeğilSes Yüksekliği, Dışarı Çıktığınız Anda Çok Düşük Kalıyor
Fiyatları

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.