Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Dünyanın En Pahalı Kulaklığı Neden Bu Kadar Pahalı?

Dünyanın En Pahalı Kulaklığı Neden Bu Kadar Pahalı?

 

Mermer, altın ve deri: Bunlar HE-1 ile birlikte hayallerin inşa edildiği malzemeler.

 

 

Karanlık taşlar gökten düşer ve büyük bir ses anıtının yapı taşlarını oluşturur.

Bu anıt, Sennheiser HE 1 – dünyanın en pahalı kulaklıkları, eşsiz bir deneyim sunuyor.

 

Sennheiser HE 1'i açtığınızda, amplifikatör tüplerinin yukarı doğru yükselmesi, sistemin canlanışı ve içindeki kulaklıkları serbest bırakmak için siyah kapağın açılması birkaç saniye sürüyor. Bu bir ritüel.

Sennheiser HE 1, Londra'daki Westminster Central Hall sahnesinden dünyaya tanıtıldı. Birkaç sene önce.

 

Sunumun öncesinde İngiliz şarkıcı ve Grammy Ödüllü Imogen Heap ve Jonathan Stockhammer yönetimindeki Junge Deutsche Filarmoni orkestrası, klasik eserlerin yanı sıra Sennheiser HE 1 şarkısı kabul edilen “Tiny Human”ı seslendirdi.

 

HE 1 ile Sennheiser, nihai ses deneyimi arayışında başka bir dönüm noktası yaratmış oldu.

 

Firma, "Mükemmel Sesi Yeniden Şekillendirmek" sloganıyla 70 yıldır kusursuz ses uğruna ar-ge yapıyor.

 

70 yıldır Sennheiser, Alman mühendisliğini, kaliteli sesi, sağlamlıkta mükemmelliği ve akustik inovasyonu temsil ediyor. Marka kesinlikle sesin geleceğini şekillendiren firmalardan bir tanesi.

 

 

Yolculuğun Bir Önceki Durağı: Orpheus HE 90/HEV 90

 

Gerçek ses liderliğine giden bu yolculuğun önemli bir ayağı, yine elektrostatik sürücüyle donatılmış Orpheus HE 90/HEV 90'ın piyasaya sürülmesiydi. Bu kulaklıklar 1991 yılında uluslararası bir törenle halka sunuldu ve hala dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul ediliyorlar.

 

HE-1’in aksine Orpheus bir anahtar yardımı ile açılıyor ve açıldıktan yaklaşık 20 dakika sonra dinlemeye hazır oluyordu. Mükemmellik ile ödüllendirilen bir bekleyiş.

Dinleyenler arasında oluşan hemfikir: Bu kulaklıkların başka bir dünyadan geliyormuş gibi ses sunmasıydı. 500 voltluk bir tüp amplifikatör sistemi ve altın buharlı cam elektrotlar arasında salınan iki platin diyafram tarafından mümkün kılınan bir ses. Sadece 300 adetle sınırlı olan bu ürün, bugün bir koleksiyon parçası olarak kabul ediliyor.

 

En yüksek kalite standartlarıyla, Orpheus'un mirası bir sonraki aşamaya taşındı ve sonuç yeni Sennheiser HE 1 oldu. Yeni modelde ki 6.000 ayrı parçanın her biri, üretici tarafından seçilen ve işlenen üretim mükemmelliğinin ürünü. Bu, hassas işçilik gerektiren bir iş.