Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Test Edenler Kulübü: Tribit Audio Quietplus 72 vs Sennheiser HD 458BT

 

Sennheiser ve Tribit adlı markaların orta seviye kulaklıklarını karşılaştırıyoruz. Her ikisi de aynı seviyede olmasına rağmen Tribit Sennheiser’a göre daha bütçe dostu olma niteliği taşıyor.

 Sennheiser HD 458 BT kutu içeriği

İlk olarak 77 yılını geride bırakmış Kulaklıkların iphone’u olan Sennheiser markasının HD 458 BT modelini konuşacak olursak üstün bir hizmet sunuyor diyebiliriz.

- Sennheiser HD 458 BT kulaklık

-1 metre aux kablosu

- usb-c kablosu 

- kulak taşıma çantası

- kullanma klavuzu

-garanti belgesi

 

 

 

Tribit quiet plus 72 kutu içeriği

Tribit markası Türkiye pazarına yeni girmekte olan bir marka olmasına karşın ürünleriyle hız kazanmış bir durumda pazarda yerini aldı. Kutu içeriğini de sağlam bir şekilde tasarlamış durumda.

-Tribit quiet plus 72 kulaklık

- aux kablo

 -usb-c kablosu

-Yarı plastik sert bir taşıma kılıfı

-garanti belgesi

-kullanma kılavuzu

 

 

 

 

 

GENEL DEĞERLENDİRME

Sennheiser markası 1945 yılından bu yana gittikçe büyüyen bir şekilde hizmet veren Almanya menşeili Labor W tarafından kurulan bir kulaklık markası. 77 yıldır hizmet veren üstün kalitesiyle hevesimizi hiç kırmayacak kulaklıklar üretmeye devam ediyor. Tribit markası ise 2000’li yılların başında aktif olarak hizmet vermeye başlamış ve insanlara ucuz bütçeli kulaklıklar üreten Hindistan menşeili bir kulaklık firması. Şimdi gelin sizinle birbirinden harika iki kulaklığın şahane özelliklerini karşılaştıralım.

 

TASARIM

Tasarım olarak ele aldığımızda Sennheiser’ın şekli daha ovalken Tribit’in şekli biraz daha köşeli kalmış durumda. Tasarım olarak Sennheiser’ın kesinliklikle daha başarılı göründüğünü söyleyebilirim. Her iki modelde de ayarlanabillir kafa bandı cetveli ve katlanabilme özelliği bulunuyor.

Boyunda duruş esnasında karşılaştırdığımızda ise Tribit bir tık daha sade görünerek farklı yönde bir artı elde ediyor. Fiyat performans ürünü olarak da üretildiği için Tribit’i övmeden geçmek markaya büyük hakaret olur.

 

MALZEME KALİTESİ

 

Her iki kulaklığın da malzeme kalitesi hemen hemen birbirine yakın diyebilirim. Fakat Sennheiser’da kullanılan malzeme Tribit’e göre bir tık daha yumuşak plastikten üretilmiş ve esneme payı bırakılmış. Tribit’in malzemesi ise daha sert ve kaba yapılmış hissiyatı veriyor. Bu bakımdan Sennheiser’ın biraz daha önde olduğunu söyleyebilirim.

 

KONFOR

 

Konfor bir kulaklıkta en çok aranan etkenlerden biridir. Kulağın rahat etmesi sağlık açısından da oldukça önemlidir. Sennheiser HD 458 BT modeline baktığımızda durumun pek de beni rahat ettirdiğini söyleyemem. 1-2 saatlik kullanım süresinden sonra kulaklıkta kullanılan suni deri yüzünden kulağınızın baskılandığını ve terlettiğini hissetmeye başlıyorsunuz. Fakat Tribit bu noktada bence biraz daha başarılı olmuş durumda. Kulağı daha geniş çevrelemesi ve kulak süngerlerinin hava alması onu Sennheiser’dan terletmeme açısından öne geçiriyor.

Aynı zamanda kulaklık takılıyken elinizi Tribit’in kulak kısmına koyduktan sonra dışardan içeriye gelen hava akışını hissedebiliyorsunuz. Ben konfor açısından Tribit’in daha iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum.

 

GÜNLÜK KULLANIM

 

Kulaklıklarının ikisinde de bulunan aktif gürültü engelleme özelliklerisayesinde dışarıda gürültülü ortamlardan rahatça soyutlanabiliyorsunuz. Otobüste, kafede veya başka bir mekanda günlük iş veya derslerinizi her iki kulaklığın da gürültü engelleme özelliğiyle rahatça yerine getirebiliyorsunuz. Fakat Sennheiser’ın bu noktada daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Taşıma anlamında ise her ikisinin de bir taşıma kılıfı bulunuyor. Tabii Tribit ise bu noktada daha kaliteli ve dayanıklı bir kılıf üretmiş.

Spor kısmına gelecek olursak Sennheiser Tribit’e karşı biraz daha kulağa sıkı tutunuyor denebilir. Baş aşağı hareketlerde Tribit’de kafadan bir tık sarkma meydana gelirken Sennheiser ise hiç hareket etmeden kafada durmayı başarıyor.