1- İade koşulları nelerdir?

Kafa üstü kulaklık, hoparlör, amplifikatör ürünleri orijinal kutusunda ve kutu içeriği tam olmak şartı ile 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılarak iade edilebilmektedir.

 

Kulak içi kulaklık, kulak silikonları/süngerleri gibi ürünlerde ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu kısımları açılmış ise sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler yönetmeliğine dayanarak bu ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.

 

Mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullanımı ürünün kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gündür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

2- İade süreci nasıl başlatılır?

İade koşulları kısmında bildirilen maddelere uyan ürününüzü bize aşağıdaki şekilde yollayabilirsiniz.


kulaklik.com –

Sahip olduğunuz ürünü yukarıda belirtilen Bircom Telekomünikasyon A.Ş.’ye ait satış noktalarından aldıysanız ürünü kutu içeriği tam bir şekilde, BURADAN ulaşacağınız form ile birlikte doğrudan “Bircom Teknik Servis Ve Depo Merkezi” ne gönderebilirsiniz.

Diğer Mağaza ve Online Satış Noktaları

Sahip olduğunuz ürünü Kazananonline Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. ait olmayan diğer satış noktalarından satın aldıysanız, ürünü satış noktası üzerinden tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

İade süreçlerini başlatmak için yapılması gereken adımlar satış noktalarına göre farklılık gösterdiği için lütfen bu konuyla ilgili olarak satış noktaları ile iletişime geçiniz.


3- İade için kargo ücreti ödenir mi?


İadelerinizi “Yurt İçi Kargo” firmasıyla gerçekleştirmeniz durumunda herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Gönderinizi Yurt İçi Kargo ile Kulaklık.com( Kazananonline Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş.) adına  619 129 050 kod ile herhangi bir şubesinden alıcı ödemeli şekilde tarafımıza gönderebilirsiniz.

4- İade adresi neresidir?

Kazananonline Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. Türkiye’de dağıtılan tüm ürünleri “ kazananonline Teknik Servis Ve Depo Merkezi” ne göndermeniz gerekmektedir.

kulaklik.com Merkez Ofis iade veya teknik destek yapılamamaktadır.

Adres:

Teknik Servis Ve Depo Merkezi

Oruç Reis Mah. Tekstilkent A-6 No:22 Esenler İSTANBUL

GARANTİ

4- Servis süresi ne kadardır?

 

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iade/garanti süreçleri 20 iş günü içinde tamamlanmalıdır. Kazananonline Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. olarak müşterilerimizin ihtiyacını en hızlı şekilde karşılamak adına yasal sürenin çok altında bir sürede, ortalama olarak 2-3 iş günü içerisinde çözüm sunulmaktadır.

 

5- Garanti süreci nasıl ilerler ve uygulamalar nelerdir?


Garanti koşulları aşağıdaki şekilde ilerler ve uygulanır:

 

Garanti Süresi Devam Eden Ürünlerde

  1. a) Tamir Edilebilir & Parça Değişimi Yapılabilir Ürünler


Kullanıcı Hatası Olmayan Durumlarda:

Kullanıcı hatası olmayan, garanti kapsamında değerlendirilen ürünlerde eğer ürün tamir edilebilir, yani parçası değiştirilebilir bir ürünse, bu bağlamda ilgili parça değişimi yapılır ve hiçbir ücret talep edilmeden tarafınıza iletilir.

Kullanıcı Hatası Olan Durumlarda:

Kullanıcı hatası olarak kabul edilen durumlarda, bahsi geçen ürün tamir edilebilir, yani parça değişimi yapılabilir bir ürünse, bu bağlamda ilgili parça kullanıcı tarafından satın alınmalıdır. Eğer parça kullanıcılar tarafından montajı yapılabilecek bir parça değilse servis ücreti ile birlikte montajı tarafımızdan yapılabilmektedir. Servis ücretleri ürün ve parçaya göre değişiklik göstermektedir. Konu ile ilgili ürünüz servisteyken sizinle iletişime geçilecektir.


b) Tamir Edilemeyen & Parça Değişimi Olmayan Ürünler

 

Kullanıcı Hatası Olmayan Durumlarda:


Kullanıcı hatası olmayan, garanti kapsamında değerlendirilen ürünlerde eğer ürün tamir edilemeyen şekilde üretilmişse ve değiştirilebilir parçası yoksa bu ürünlerde yeni ürünle birebir değişim yapılır ve hiçbir ücret talep edilmeden tarafınıza yollanır.

 

Kullanıcı Hatası Olan Durumlarda:

 

Kullanıcı hatası olarak kabul edilen durumlarda, bahsi geçen ürün tamir edilebilir değilse, yani ürünün değiştirebilir bir parçası yoksa bu ürünlerde herhangi servis desteği verilememektedir.

 

Garanti Süresi Bitmiş Ürünlerde

  1. a) Tamir Edilebilir & Parça Değişimi Yapılabilir Ürünler

 

Kullanıcı hatası olsun ya da olmasın garanti süresi bitmiş ürünlerde eğer ürün tamir edilebilir bir ürünse, yani ürünün değiştirilebilir parçası varsa bu bağlamda ilgili parça kullanıcı tarafından satın alınmalıdır. Eğer parça kullanıcılar tarafından montajı yapılabilecek bir parça değilse servis ücreti ile birlikte montajı taramızdan yapılabilmektedir. Servis ücretleri ürün ve parçaya göre değişiklik göstermektedir. Konu ile ilgili ürünüz servisteyken sizinle iletişime geçilecektir.

  1. b) Tamir Edilemeyen & Parça Değişimi Olmayan Ürünler

 

Kullanıcı hatası olsun ya da olmasın garanti süresi bitmiş ürünlerde eğer ürün tamir edilebilir bir ürün değilse, yani ürünün değiştirilebilir bir parçası yoksa bu ürünlere herhangi servis desteği verilememektedir.

5- Satın alınan cihazların garanti süresi kaç yıldır?

Kulaklık.com tarafından Türkiye’de dağıtılan tüm tüketici elektroniği ürünlerinin garanti süresi 2 yıl’dır.

7- Servise gönderilen cihaz hakkında bilgilendirme nasıl yapılır?

Ürün servis merkezine ulaştığı an itibari ile yapılan işlemler hakkında SMS ile bilgilendirileceksiniz. Ürününüz kargoya teslim edildiğinde yine SMS ile kargo gönderi numarası tarafınıza iletilecektir.

 

8- Servisteki cihazın durumu nasıl sorgulanır?

Müşteri hizmetlerimizi arayarak ya da web sitelerimiz üzerindeki online chat servisi üzerinden destek alabilirsiniz.

 

www.kulaklik.com

 

 

9- Cihazın garanti süresi doldu. Nasıl bir hizmet verilir?

Madde 5’te ayrıntılı olarak tüm süreç anlatılmıştır. Lütfen madde 5’i inceleyiniz.

10- Garanti kapsamında değiştirilen ürünle birlikte fatura gelecek mi?

Garanti kapsamında yapılan birebir ürün değişimlerinde faturanız size geri yollanmaz. Onun yerine, serviste yapılan işlemin anlatıldığı, kişisel bilgilerinizin ve kalan garanti sürenizin de yer aldığı Teknik Servis Formu size teslim edilmektedir. Bu noktadan sonra ürününüzle ilgili tüm işlemler için sistemimizde resmi değere sahip olan Teknik Servis Formu kullanılacaktır.

 

11-Fatura ve garanti belgesi olmadan servis desteği alınabilir mi?

Fatura ve garanti belgesi ürününüzle ilgili yapılacak işlemler için zorunlu olan belgelerdir. Eğer bu belgelere sahip değilseniz ürünü satın aldığınız satış noktasından faturanızı ve garanti belgenizi talep etmeniz gerekmektedir.

Resmi bir fatura ve garanti belgesine sahip değilseniz ürününüz için herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

 

12-  Garanti sürecini başlatmak için nasıl bir yol izlenmelidir?

 

Sahip olduğunuz ürün ile ilgili servis sürecini başlatmak için ürünü satın almış olduğunuz satış noktasına teslim etmeniz gerekmektedir.

kulaklik.com

 

Sahip olduğunuz ürünü yukarıda belirtilen Kazananonline Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş..’ye ait satış noktalarından aldıysanız ürünü kutu içeriği tam bir şekilde, BURADAN ulaşacağınız form ile birlikte doğrudan “Kazananonline Teknik Servis Ve Depo Merkezi” ne gönderebilirsiniz.


Diğer Mağaza ve Online Satış Noktaları

 

Sahip olduğunuz ürünü Kazananonline Telekomünikasyon A.Ş.’ye ait olmayan diğer satış noktalarından satın aldıysanız, ürünü satış noktası üzerinden tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

Garanti süreçlerini başlatmak için yapılması gereken adımlar satış noktalarına göre farklılık gösterdiği için lütfen bu konuyla ilgili olarak satış noktaları ile iletişime geçiniz.