Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !
Onur Bozgedik

Ortalama Puanı

skor
8.8
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım8
Ses Kalitesi9
skor
9
Onur BozgedikTasarım
Kulaklığı elimize aldığımızda oldukça sade olduğunu fark ediyoruz. Her şey olması gerektiği gibi, 1997'den beri satılan, çok küçük değişikliklere uğramış olmasına rağmen hala modern görünen bir kulaklık.
skor
9
Onur BozgedikMalzeme Kalitesi
Ürünün malzeme kalitesi cok iyi, iki senelik kullanımımda herhangi bir sorun, boya atması, çatlama vs. ile karşılaşmadım. Internetteki yorumlarda da genel bir şikayet yok, hatta çok eski üretimdekiler bile ikinci el satılabiliyor.
skor
9
Onur BozgedikKonfor
Ürün şu ana kadar sahip olduğum en konforlu kulaklık. Arkasının açık olması da yazın terlemeyi engelleme açısından gerçekten çok işe yarıyor.
skor
8
Onur BozgedikGünlük Kullanım
Bu kulaklığı alan kişi zaten bunu bilerek alacaktır, ancak yine de belirteyim, bu bir sessiz ortam kulaklığı. Amfi kesinlikle faydalı ama yine de yüksek güçlü ve kaliteli çıkışı olan bir dap'ınız var ise kullanabilirsiniz. 300ohm direnci olmasına rağmen duyarlılığı (sensitivity) yüksek olduğundan, 3miliwatt güç ile 104db seviyesine kadar çıkabiliyor.
skor
9
Onur BozgedikSes Kalitesi
HD600'ün çok temiz bir bas tepkisi var, duyulabilen bir bozulma yok, ancak 20-30hz'e kadar indiğinizde neredeyse 10 db'ye kadar eksik. Bu demek değil ki bası duymuyorsunuz, sadece bazı müzik türlerindeki (Rap, Elektro vs.) vurucu bası hissedemeyeceksiniz. Tabi ki bu durumu equalizer kullanarak giderebilirsiniz, ben o şekilde kullanıyorum. Puanım 7/10 Midler bu kulaklığın en iyi yönü diyebiliriz. Vokaller çok gerçekçi işleniyor, hatta o kadar iyi ki, kulaklıktan dinlediğinizi unutabilirsiniz. Benzer şekilde gitarları ve yaylı çalgıları çok iyi şekilde sunuyor. Puanım 10/10 Tizlerde ise özellikle internette Sennheiser "veil" (örtü diye Türkçeye çevirebiliriz) ile belirtilen fenomen burada bence yok. Olması gerektiği gibi olduğunu düşünüyorum, bazı kulaklıklardaki gibi yüksek volümlü tizleri yok, bu da uzun süre dinlenebilirliğini arttırıyor. puanım 9/10. Sahnesi ortanın üstü diyebiliriz, oradaki benchmark olan hd800s'e 10/10 verirsem (iki kere 10 dakika dinledim, o dinlemelerde bile fark edilen bir sahnesi var hd800s'in) hd600'e 7.5/10 verebilirim. Çözünürlük ve detay konusunda puanım 9/10. Her türlü detayı gösterebilen bir kulaklık, yine bas detayını arttırma konusunda hafif equalizer kullanılabilir. Bozulma (distortion) puanım ise 10/10. Bozulmayı deneyimlemek için yüksek güce sahip olan kulaklık amfimi en son seviyeye getirdim, buna rağmen herhangi bir frekansta bir bozulma duyamadım. Zaten internetteki grafikler de en düşük bozulmaya sahip olan kulaklıklardan biri olduğunu teyit ediyor.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Açık
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans300 Ohm
THD< 0.1%
MikrofonYok
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Uzunluğu3 m
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Ağırlık260 Gram
Kablo Giriş Ucu2 Pin
Sürücü Çapı 42mm
Frekans Aralığı12 Hz - 40.500 Hz
Hassasiyet97dB
Suya DayanıklılıkYok

Fiyatı

Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
Mağaza Kulaklık Logo

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.