Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Edifier TWS200 Plus Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

skor
7.1

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon5
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

Genel Değerlendirme

Edifier Kulaklıklar, ucuz ve piyasanın birçok kaliteli kulaklığın daha iyi performans veren ses kalitesi bakımından keyifli ve güçlü kulaklıklar oluyor genelde. Bugün elimizde Edifier TWS200 Plus Modeli var. Bu kulaklık AirPods 1. Ve 2. Nesilde olduğu gibi uzun bir kabzaya sahip. Kulaklıkta en sevdiğimiz özellik fiyatına göre çok kaliteli bir sese sahip olması oldu. Hadi hep beraber incelemeye başlayalım.

ArtılarıSes Kalitesi Gayet İyi
EksileriSilikonsuz Olması
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Edifier TWS200 Plus modeli şık ve kaliteli bir paketlemeyle elimize ulaştı. Kutu İçeriğinden;

 

-       Edifier TWS200 Plus

-       1 Adet Type-C Şarj Kablosu

-       Kadife Taşıma Çantası

-       Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi

 

Bu kulaklıktan kulak silikon seti çıkmamasının nedeni kulak silikonsuz bir model olması. Ayrıca kulaklığın 2 yıl garantisi olduğunu da belirtelim. Edifier TWS200 Plus’ın 2 renk seçeneği bulunuyor;

 

-       Siyah

-       Beyaz

 

Olmak üzere. Tasarımsal olarak AirPods’a benzediğini söylemiştik fakat daha çok Edifier kendi özgün tasarımını kullanarak imzasını atmayı unutmamış. Kulaklığın hemen arkasında resetleme ve bağlantı tuşu yer alıyor. Hemen altında da soket girişini görüntüleyebilirsiniz. Kulaklıkların kendi tasarımına bakacak olursak saplarını biraz kaba olarak görebilirsiniz fakat bu tasarımda keskin hatlar kullanılmış ve gölgeli olduğundan dolayı bu şekilde gözüyor. Dokunmatik panel Edifier logosunun hemen üstüne konumlandırılmış. Biz genel anlamıyla tasarımı çok beğendik.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Bu fiyat bandındaki bir kulaklık için gayet yeterli bir malzeme kullanılmış. Fakat kullanılan malzeme ve tasarımdaki sert hatlardan dolayı uzun kullanımlar için o kadar da iyi bir malzeme kullanıldığını söyleyemeyiz. Sert bir plastik kullanılmış ve kasasının kolay kolay çizilmeyeceğini söyleyebiliriz. Zaten kulaklığın yanında kadife taşıma çantası gelmekte. Bu sayede daha uzun ömürlü bir şekilde bu kulaklığı kullanabiliyorsunuz.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Ofis yaşamına uygun bir kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. Hem dıştan gelen sesleri duyabiliyorsunuz hem de müziğinizi dinleyerek işinize odaklanabiliyorsunuz. Uzun kullanımlara ortalama derecede elverişli olan TWS200 Plus modeli çok hafif. Hem kutusu hem de kulaklıkların kendisi.

skor
5
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon taraşında silikonsuz bir kulaklık olduğunu söyleyebiliriz. Ofis yaşamında sizi gayet mutlu edeceğini düşünüyoruz. Pasif izolasyon tarafında oldukça iyi bir performansa sahip.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Toplu taşımada, evde, ofiste ve hatta ders çalışırken ideal bir kulaklık olduğunu düşünüyoruz. IPX4 Sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklılık sağlıyor. Dokunmatik kontrolleri akıcı bir şekilde çalışıyor. Atamalarınızı hemen algılıyor. Tek eksi olarak gösterebileceğimiz bir özelliği içerisinde algılayıcıları olmamasından dolayı kulaklıkları çıkarınca durmuyor. Sadece kutusunu koyarsanız müzik kesiliyor. Kulaklıkların kendisi 6 saat. Kutusuyla beraber toplamda 24 saatlik bir pil ömrü sunuyor.  

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesi tarafında ENC performansının gayet başarılı bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Karşı taraf sesinizi gayet net bir şekilde duyduğunu da söyleyelim. Biz mikrofon kalitesinden çok memnun kaldık.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 ile güncel bir bağlantı sürümüne sahip. Kulaklığı kullanırken herhangi bir kopma yaşamadığımızı belirtelim. Gayet yeterli bir kullanım mesafesi bulunuyor. Kulaklığı bağlamak için yapmanız gerekenler;

 

-        Edifier TWS200 Plus’ın kutusunun arkasında yer alan düğmeye basılı tutun.

-        Ardından yanıp sönen ışığı görene kadar devam edin.

-        Işık yanıp sönmeye başlayınca bluetooth menüsünde kulaklığın ismi görünecektir.

-        Kulaklığa tıklayın ve artık cihazınıza bağlandı.

 

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Edifier TWS200 Plus’ın ses seviyesi çok fazla yükselebiliyor. Ufak bir bozulma söz konusu bu kulaklıkta. Bass oranı biraz yoğun. Bass’ın yoğun olduğu müzikleri dinlerken zevk alabilirsiniz. Tizler biraz güçsüz kalmışa benziyor ama dinlediğiniz müzik türüne göre ekolayzır ayarlamalarınızı yaparsanız bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Ama şunu da belirtmeden geçmemeliyiz ki bu kulaklıktan alacağınız performans Apple AirPods, Sennheiser Momentum True Wireless 3 veya Sony WF-1000xm4 kadar iyi olmayacaktır. Ama piyasadaki rakiplerinden çok daha iyi bir performans aldığımızı söyleyebiliriz.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
ANCYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
USB StandardıUSB-C
Suya DayanıklılıkIP54 Sertifikası

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.