Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

EPOS SC 260 Kablolu Kulaklık

skor
8.1

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Genel Değerlendirme

EPOS’ un ofis kulaklıkları sayesinde konuşmalarınız net ve kesintisiz gerçekleşir. Bulunduğu pazarın en nitelikli oyuncularından EPOS’ un orta segmentteki ürününü sizin için inceledim. Her sektörden her segmente hitap eden EPOS, bu sefer de ofis ya da call center’ larda kullanabileceğiniz bir kulaklık sunuyor. 

ArtılarıDayanıklılık Esnek kafa bandı Kolay kullanım Ergonomi Mikrofon kalitesi
EksileriSunum (paketleme)
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

EPOS SC 260 çift taraflı kablolu kulaklık olarak piyasadaki rakiplerine göre oldukça başarılı diyebilirim. Orta seviye bir ürün olduğunu düşündüğümüzde yeterince şık. Çağrı kontrol ünitesinin altında bulunan mıknatıs sayesinde çağrı kontrol ünitesini bir yere sabitleme fikri beni etkiledi doğrusu. Circle Flex™ sayesinde kulak kapsülleri hareket edebiliyor ki bunu daha önce görmemiştim. Tasarımsal açıdan dikkatimi çeken başka bir unsur da kulaklığı kişiselleştirebiliyorsunuz. Kulak kapsülünün dış tarafındaki kısma isminizi yazabiliyorsunuz. Kulaklığın kablosunda ayrıca elbise klipsi bulunuyor bu da kulaklığın sabitlenmesinde iyi rol oynuyor diyebiliriz, hem de şık duruyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulaklığın taç kısmına baktığımızda metal ile güçlendirilmiş bir yapı hakim. Bu da segmenti artıran bir unsur diyebiliriz. Bu metalleri mikrofon kısmında da görüyoruz, hem kaliteli hem de şık bir görüntü sunuyor. Kablonun plastik kaplaması dokununca bile hissedilen bir kalitede. Metalle desteklenen bir başka kısım da çağrı kontrol ünitesindeki EPOS logosu bu da ürüne premium görünüm katmıştır. 

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından değerlendirecek olursak; metal kullanımına rağmen son derece hafif. Kademeli taç ayarlama kısmında yazan numaralar da hoş bir detay. Numaranızı kendinize göre bir kez ayarladığınızda bir daha aynı ayarı bulmakta zorlanmayacaksınız. Taç kısmının son derece ince olması uzun süreli kullanıma avantaj sağlıyor diyebiliriz. Kablosunun ideal uzunluğu sayesinde hareket kabiliyetinizi kısıtlamaz. 

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

EPOS SC 260 çift taraflı kablolu kulaklığın kullanımı oldukça kolay, tak-çalıştır şeklinde çalıştığı için hiç bağlantı sorunu yaşanmıyor. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir kulaklık. Çantanızdan çıkarıp hemen PC’ ye bağlayıp, toplantılara ya da görüşmelerinize başlayabilirsiniz. Taşıması da zaten hafif olduğu için zahmetsiz. İster ofis kulaklığı isterseniz de çağrı merkezi kulaklığı olarak kullanabilirsiniz. Güncellemeleri EPOS Connect uygulamasıyla yapabilir, birden fazla cihazı güncellemek içinse EPOS Manager uygulamasını indirip, ilerleyebilirsiniz. Çağrı kontrol ünitesinden çağrılarınızı kontrol edebilir ya da sesinizi sessize alabilirsiniz.  

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Yönlü mikrofonun performansı orta segment bir ürüne göre bir hayli başarılı. EPOS Voice Clarity özelliği sayesinde ses karşıya doğal ve berrak aktarılıyor. Görüşmelerimde hiçbir sıkıntı yaşamadım. Gürültü filtrelemesi sayesinde açık ofislerde rahatlıkla kullanılabilir. 

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Kaliteli ve kesintisiz toplantılar, görüşmelerde önemli rol oynar hem toplantı kalitesi hem de kullanıcı rahatlığı açısından değerlendirmede önemli kriter oynar. SC 260 kablolu kulaklık tüm tümleşik (UC) platformlarıyla uyumludur. İster Cisco, ister Zoom ister Microsoft Teams olsun her platformdan görüşmelerinizi yapabilirsiniz. 

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi konusunda şaşırmadık zaten EPOS’ un tüm ürünlerinde olduğu gibi bu üründe de bu özelliğe bilhassa değinilmiş. Bilimsel araştırmalarıyla 115 yıla aşkın ses teknolojisi ve işitme konusundaki tecrübesini burada da konuşturmuş diyebiliriz. Ses son derece berrak ve net adeta doğal bir konuşmadaymışsınız hissini veriyor doğrusu.  

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.