Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Huawei Freebuds pro 2 Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

skor
7.9

Berkay Üçer Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9

Genel Değerlendirme

Merhabalar, bugün Huawei’nin FreeBuds Pro 2 incelemesinden bahsedeceğim. Öncelikle kulaklığı yaklaşık 5 aydır kullandığımı belirtmek istiyorum. Bu süre zarfında kullanmaktan oldukça keyif aldığım ve hatırı sayılır miktarda farklı türde şarkı dinlediğimi de belirterek incelemeye başlıyorum. Öncelikle kulaklığın frekans tepkisinin oldukça geniş bir aralık sunduğunu belirtmek isterim. 14 Hz ile 48 KHz arasında frekans sunan kulaklığın doğru ekolyzer ayarı ile birlikte bir kulak içi kulaklığa göre oldukça yeterli bir bass tepkisi verebildiğini söyleyebilirim. Mid ve tiz seslerin de ayrı ayrı duyulabilmesi ve bass ile birbirlerini baskılamadan dengeli bir ses deneyimi sunduğunu da belirtmek istiyorum. "AI Life" isimli uygulaması ile kulaklığın ses şiddetinin 100 desibelin üzerine çıktığını burada not olarak düşmek istiyorum. Bluetooth ile doğrudan bağlamak yerine uygulamayı kullandığınızda daha yüksek ses alabileceksiniz. Genel değerlendirmede LDAC desteğinden bahsetmeden geçmek kulaklığa haksızlık olacaktır. Evet bu kulaklık LDAC desteği ile 990 kbps'e kadar aktarım sağlayabiliyor.

ArtılarıGeniş frekans tepki aralığıYüksek ses şiddetiLDAC desteği47db'e kadar ANCUzamsal ses desteği30 saat pil ömrüÇift cihaz desteğiKablosuz şarj desteğiBluetooth 5.2 standardını kullanması
EksileriNadiren de olsa kopma olabiliyorUzamsal ses desteği sadece belirli Huawei telefonları ile birlikte destekleniyor
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarım konusunda benim kişisel fikrim olarak gayet iyi bir tasarımı olduğunu belirtmek istiyorum. Ben beyaz rengini kullanıyorum fakat gümüş gri renginin daha şık olduğunu söyleyebilirim. Şarj kutusu diğer "TWS" olarak nitelendirilen kulaklıklarla benzer şarj kutusuna sahip ve gayet minimal boyutlarda. Kulaklıkların kulaktan düştüğüne dair birkaç şikayet gördüm fakat doğru boyutta silikon uç ile kulakta gayet iyi durduğunu ve böyle bir sıkıntı yaşamadığımı belirtebilirim. Kulaklıkları kutuya geri koyduğunuzda tek tek koyarsanız taktığınız kulaklığın şarj seviyesini yeşil-sarı-kırmızı şeklinde gösterebildiğini aynı zamanda kutunun şarjını da kutunun alt kısmında bulunan LED ile ayrıca görebildiğinizi de belirtebilirim.

ArtılarıMinimal boyutKutu ve kulaklıkların şarjını ayrı ayrı görebilmeniz için ledPorselen kaplama ile premium hissiyatı
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi tasarım kısmında da belirttiğim gibi porselen kaplama yapısı ile gayet sağlam ve Premium hissiyat verdiğini söyleyebilirim. Kulaklığı birkaç kere elimden kayması sonucu yere düşürdüm fakat herhangi bir çizik ve ezilme ile karşılaşmadım.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Kulaklığın freebuds 4i modeli veya airpods-earpods gibi plastik sert yapısı yerine silikon uçlara sahip olması bazı kullanıcılar tarafından eksi bir durum olarak karşılansa da benim açımdan daha konforlu hissettirdiğini belirtmek istiyorum. Ayrıca bu yapı izolasyona da yardımcı oluyor. Kulaklıkların hafif olması sayesinde ağırlığını neredeyse hiç hissetmediğimi de belirtebilirim.

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

Yüksek ses seviyelerinde dışarı biraz ses verdiğini söyleyebilirim. Fakat en son seviyede değil de 3-4 tık altında dinlerseniz böyle bir sorun yaşamayacaksınız. Dış sesleri de silikon uçların yanı sıra ANC ile birlikte kulak içi kulaklığa göre gayet iyi kestiğini söyleyebilirim. Teoride 47db'e kadar gürültüyü engellediği söyleniyor, gayet iyi.

ArtılarıANC ile 47 db'e kadar gürültü engelleme
EksileriYüksek seslerde dışarı ses verebiliyor
skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanım kısmına gelecek olursak kulaklık kutusunun kapağını açınca anında bağlanıyor ve takıp direkt müziğimi dinleyebiliyorum. Kutuya geri koyup kapağı kapattığınızda da bağlantıyı kesiyor. Geriye sadece müziği seçip dinlemek kalıyor. Çift cihaz desteği sayesinde Macbook pro bilgisayarım ile birlikte kullandığımı ve telefon çaldığı anda otomatik olarak telefona geçmesi çok güzel bir olay. Telefon görüşmelerini de mikrofondan gelen sesi yapay zeka temelli bir izolasyon sürecinden geçirip karşı tarafa iletiyor. Teoride istediği şeyi gayet iyi yapsa da gürültüyü engellemeye çalışırken ister istemez sizin sesiniz de gürültü içerisinde kaybolabiliyor. Karşı taraf sesinizi daha boğuk duysa da yine de anlaşılabiliyor.

skor
4
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesi telefon görüşmesi için söylediğiniz şeylerin anlaşılması için yeterli. Mikrofonun eski tuşlu telefon mikrofonu hissiyatı verdiğini ve bu kadar övdüğüm kulaklığın böyle bir mikrofona sahip olması beni en üzen noktadır. Fakat mikrofonun, Apple Airpods modellerinden aşağı kalır yanı olmadığını da söyleyebilirim. Sanırım TWS kulaklıkların kaderi düşük kaliteli mikrofon kalitesi.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Çok nadiren kopma yaşasam da gayet kararlı bağlantısı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca kulaklığın uygulaması üzerinden LDAC modundan da çıkararak daha düşük gecikme sunduğunu, bu sayede film izlerken ve oyun oynarken(Rekabetçi oyunlar için tavsiye etmiyorum) de kullanabileceğinizi belirtebilirim.

ArtılarıDüşük gecikme modu
EksileriNadiren de olsa ses kopması(anlık oluyor)
skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi benim için 10 üzerinden 9. Neden bu kadar yüksek verdiğime gelecek olursak bir kulak içi kulaklığa göre gayet dengeli bir ses veriyor. Kulaklığın 11mm'lik sürücülerinin gayet iyi olduğunu belirtmek istiyorum. Geniş frekans tepkisi de bu konuda gayet iyi bir durum sağlıyor. Bu kulaklık ile müzik dinlemek gerçekten çok keyifli. Özellikle benim gibi yüksek sesli ve farklı türlerden müzikler dinliyorsanız kendinizi saatlerce müzik dinlerken bulabilirsiniz. Bass Mid ve Tiz tepkileri gayet dengeli ve yeterli. LDAC desteği sayesinde yüksek çözünürlüklü müzikler de dinleyebilirsiniz. Tabi bunun için Spotify yerine Apple Music veya Deezer gibi müzik sistemlerinin yanı sıra internet üzerinden de yüksek kbps müzik dosyalarını kullanabilirsiniz.

ArtılarıLDAC desteği olması"Kristal netliğinde" olarak nitelendirilen net ses kalitesiDengeli ses
EksileriAptx desteği olmaması

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerYakınlık Sensörü
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Ömrü25 Saat
Suya DayanıklılıkIPX4

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.