Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Jabra Elite 25H Kulak Üstü Bluetooth Kulakık

Bilge Kağan Kılıç Değerlendirmesi
skor
6.8

Tasarım6
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.5

Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Ürünü elime ilk aldığımda dikkatimi çeken ilk şey bol metal kullanımıydı. İlk bakışta fazlasıyla hoşuma gitmişti fakat kulaklığı bir süre kullandıktan sonra metal kullanmak yerine plastik kullanıp, Bluetooth bağlantısı iyileştirilse daha iyi olur muydu diye düşünmeden edemedim. Hatta metal kullanmak yerine kulaklığı katlanılabilir yapmak bile daha iyi olurdu. Sonuç olarak kulakta ses kalitesinden çok görüntüye önem verildiğini düşünüyorum.

ArtılarıFazlasıyla hafif
EksileriHer kullanıcıya hitap etmiyorKatlanamıyor
skor
6
KULAKLIK.COMTasarım

Kulaklık herhangi bir yöne katlanamıyor. Daha ucuz fiyatlara katlanabilir kulaklıklar bulunuyor. Kapsüller, kafanızın şeklini alabilme amacıyla bir miktar dönüyor. Bu özellik kullanıcı yelpazesini genişletiyor. Kulaklığın kapsüllerinde bulunan ses arttırma/azaltma, durdurma/başlatma düğmeleri fazlasıyla basit ve ucuz duruyor. Tek bir alana konumlandırılan düğmeler, silikon gibi bir materyalle kaplanmış. Kulaklığı açma/kapama düğmesi daha iyi bir görünüme sahip.

ArtılarıKüçük
EksileriKatlanılabilir değil
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Fiyatı bandında fazlasıyla iyi bir malzeme kalitesi var. Kulaklığın ayarlanabilir kısmı ve kapsülleri bağlanan kısımları gayet kalın bir metalden yapılmış. Metal, kulaklığa ayrıca bir hava katmış. En kırılabilir kısımları metal yapmaları iyi bir ayrıntı. Kapsüller plastikten yapılmış. Tabiki metal kısımlar kadar güven vermiyor fakat sağlam görünüyor.

ArtılarıSağlam
skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Kapsüller maalesef kulak kapsamıyor. Kulağınızın üstünde kalıyor. Eğer sürekli gözlük kullanan biriyseniz kulaklıklar fazlasıyla acı veriyor. Ayrıca kafa bandındaki sünger pek iş görmüyor. Uzun kullanımlarda kafanızı ağrıtabilir. Kapsüller ufak açılarda dönüp kafanızın şeklini alıyor. Kapsüllerde bulunan kontrol düğmelerine ulaşmak gayey kolay. Sağ tarafta güç tuşu; sol tarafta ses açma/kapama ve durdur/başlat düğmeleri bulunuyor.

EksileriKafa bandı yeterli değil.
skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kulak kapsamayan kulaklıkların en büyük eksikliklerinden biri izlolasyondur. Dışarıdan ses alıyor. Özellikle gürültülü ortamlarda müziğe odaklanmak zor. Yüksek ses seviyesi sayesinde bu sorun bir miktar giderilebiliyor.

EksileriDışarıdan fazla ses alıyor.
skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanımda yaşanabilecek en büyük sorun, hala micro usb kullanılmasıdır. Kutudan bir sarj kablosu çıkıyor fakat eski bir teknolojik artık. 14saatlik bir batarya ömrü var. Günü rahatlıkla çıkarabilir. Sarj bitimine karşı kutudan kulaklığı kablolu kullanabileceğiniz bir jak kablosu çıkıyor. Markanın bir ekolayzır, güncelleme vb. ayarlarını yapabileceğimiz bir uygulaması bulunmasına rağmen maalesef bu modeli desteklemiyor.

EksileriMicro USBUygulama desteği yok
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Şu ana kadar incelediğim Bluetooth kulaklıklar arasında en iyi mikrofona sahip olanlarda birisiydi. Toplu taşımada dahi derdimi anlatabildim. Sesiniz konuştuğunuz kişiye gayet iyi gidiyor. Çok nadir şikayet aldım

ArtılarıKaliteli mikrofon
skor
5
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Kullanırken yaşadığım en büyük sorunlardan biri bağlantıydı. Cihazınıza sorunsuz bağlansa da müzik dinlerken kesintiler sıklıkla yaşanıyor. Rahatsız olup kablolu kullanmak istediğinizde ise ses kalitesi düşmüş oluyor. 2 türlü de müziğinizi keyifle dinleyemiyorsunuz. Video izlerken fark edilir bir gecikme yaşamadım. Rahatlıkla video izlenebilir

EksileriStabil olmayan bağlantı
skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Fiyatı bandında gayet iyi bir ses kalitesi var. Ufak ekolayzır ayarlarıyla sesi zevkinize göre şekillendirebilirsiniz. Kulaklığı kablolu kullanmak istediğinizde ses kalitesi fark edilir biçimde azalıyor. Daha iyi ses için Bluetooth modunda kullanmak mantıklı olur. Ayrıca fazlasıyla yeterli bir ses seviyesi var.

ArtılarıFiyatı bandında iyi ses
skor
7
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Kulaklıkla hem Bluetooth modunda hem de kablolu modda oyun oynadım. Bluetooth modunda gecikmeler fark edilir derecede. Rekabetçi oyunlarda sizi üzecektir. Kablolu olarak oynadığımda ise fark edilir bir gecikme yaşamadım. Oyunlarınızı kablolu modda oynamak daha iyi olur. Rekabetçi oyunlarda düşmanınızın yönünü anlamak da gayet kolay.

ArtılarıKablolu halde gecikmesiz
EksileriBluetooth modunda fark edilir gecikmeler

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Farklı ve modern tasarımı ile diğer kulaklıklardan ayrılıyor. Küçük ve hafif olması taşımayı kolaylaştırıyor ama katlanmıyor.
Malzeme Kalitesi
Sağlam ve kullanışlı malzemelerden yapılmış. Metal kısımlar gayet başarılı.
Konfor
Kulaklık biraz küçük olduğu için kulağı tam kapatmıyor ayrıca uzun kullanımda kafanızda baskı hissediyorsunuz. Kulaklık düğmeleri biraz daha büyük olabilirdi.
İzolasyon
Küçük tasarımlı bir kulaklık olduğu için dışardan ses alıyor aynı şekilde yüksek sesle müzik dinlediğinizde dışarıya ses veriyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda hafifliği ve minimalist tasarımıyla gayet başarılı işler sunuyor ancak bu model için uygulama desteği yok.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi gayet başarılı özellikle kapalı ortamda hiçbir sıkıntı olmadan görüşmelerimi yapabildim açık havada çok az rüzgar sesi alıyor çoğu üst düzey kulaklıklardan daha kaliteli bir kullanım sunuyor.
Bağlantı Kalitesi
İos ve Android cihazlarda telefon ve tabletlerde deneyimlediğim herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadım salonda otururken oturma odasındaki cihaza rahatlıkla bağlanıyor ancak çoklu bağlantıyı desteklemiyor.
Ses Kalitesi
Fiyat performans olarak baktığımızda gerçekten çok başarılı, son ses açtığınızda dahi seste bozulma olmuyor. Basları biraz derinden geliyor mid ve tizlerle dengeli bir deneyim sunuyor.
Oyun Performansı
Kablosuz bağlantıda oyunlarda küçük bir gecikme olabiliyor. Kablolu olarak gayet akıcı oyun performansı var.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
USB StandardıMicro-USB
Batarya Ömrü14 saat
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.8
Jabra Elite 25H Kulak Üstü Bluetooth Kulakık
Jabra Elite 25H Kulak Üstü Bluetooth Kulakık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.