Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Final E4000

skor
8.4

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım7
Ses Kalitesi9
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Boyutuyla bana fazlasıyla sevimli gelen fakat 97dB hassasiyetiyle boyundan büyük güç isteyen 150 dolar bandının gözdelerinden Final E4000’in incelemesiyle sizlerleyim.

ArtılarıDoğal Tonaliteİyi kalite uçlar, genel aksesuar kalitesiSahne genişliğiGüçlü kaynakla beslenirse performansı çok iyi
Eksileriİdare eder izolasyonBasit kabloZayıf kaynaklarla kesinlikle uyumsuz
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

            Abartısız karton bir kutuyla bizi karşılıyor. Kutudan 4 çift uç, silikon kılıf, metal kanca, bir çift kulak kancası silikonu ve ürünün kendisi çıkıyor. Genel hatlarıyla sade ve basit bir tasarımı var, tamamıyla siyah.

            Sadece kablo değil kulaklık uçları da sağ ve sol olarak iki renk ile ayrılmış. Gerekli miydi? Hayır, ama neden olmasın.

            6,4mm tek dinamik sürücüye sahip e4000 fazlasıyla küçük bir kulaklık. Silindir şeklinde yapısı gereği uzunmuş gibi algı yaratıyor ancak pek de öyle değil.

           

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Gerek ürünün kendisi gerek aksesuarlar olsun kullanılan tüm malzemeler gayet tok ve kaliteli. Basit bir kablo kullanılmış ama cebe, çantaya öylece atarak bozamayacağınız kadar sağlam.

            Silikon uçlarda ve silikon kılıfta kullanılan silikonun epey sağlam olduğunu söyleyebilirim. Metal kanca da çok sağlam, hatta öyle ki biri bu sağlamlığa aldanır diye üzerine “NOT FORCLIMBING USE” yazmışlar :)

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

              Klasik iemler gibi kulak kancasından asılarak takılmaması bazıları için başlıca bu kulaklığı tercih etme sebebi olabilir. Yine de tam tersini düşünenler olur belki diye kanca için silikon eklemişler.

            Çok kaliteli silikon uçlar, minik yapı, hafiflik; bu kulaklığın konforlu olmaması için bir sebep yok. En fazla silindirik yapısından ötürü kulağın dışında kalan 4-5mm’lik kısım rahatsızlık verebilir o da epey düşük bir ihtimal.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

E4000’i ilk gördüğümde tam bir tak kullan ürünü olduğunu düşünmüştüm. Görüntü ve konfora bakıldığında günlük kullanım için çok ideal bir kulaklık gibi gözüküyor. Ancak bu kulaklık çok güç istiyor, direkt telefona takıp kullanmak istemeyeceğiniz kadar çok.

            Bir diğer konu ise izolasyon. Kabinlerin arka tarafında bir çeşit akustik hava kanalı var, aşağı doğru açılarak çok iyi şekilde gizlenmiş. Bu kanaldan kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir izolasyon problemi var. Kulaklık arkası yarı açıkmış gibi davranıyor. Durum çok mu vahim? Hayır, ama örnek vermek gerekiyorsa standart bir iem dış sesi %70 engelliyorsa E4000 %40-50 ancak engelleyebiliyor. Az gürültülü ortamlarda pek sorun yok ama tıklım tıklım toplu taşımada müzik keyfiniz biraz sekteye uğrayabilir. Son olarak, mikrofon yok :/

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

İncelmenin bu kısmı tamamen amfi ile güçlü kaynaktan beslenilerek yazılmıştır. Neden mi? Çünkü ürün zayıf kaynakla kullanıldığında asla kendini gösteremiyor. Bu kulaklığı en azından iyi bir dongle ile mümkünse btr5 gibi bir kulaklık amfisi ile besleyin.

Doğal ve rahat bir sunumla karşı karşıyayız. Yanlış anlaşılmasın nötr değil, abartısız ve müzikal bir makyaja sahip diyebilirim şayet tonalite beğenilmeyecek gibi değil.

Alt frekanslarda çok iyi bir kontrol söz konusu; gerektiği yerde gürleyecek kadar güçlü olmasına rağmen sızıntı yok. Midler ferah ve çok doğal, akustik parçalarda enstrümanlar oldukça gerçekçi. Yukarılara doğru gidildiğinde kulağın dibinde çalmayan kadın vokaller görmek çok hoş. Tizler ferahlığın yanı sıra oldukça yumuşak ve abartısız, anlayacağınız burada da bir doğallık söz konusu.

Sahneleme ele alındığında genişlik çok tatminkârken derinlik ortalamada kalıyor. Ürünün detay başarımı fiyat baz alındığında gerçekten çok iyi. Mikro detaylarda biraz doku eksikliği var ancak bu kadarı fiyatına göre çok normal. İş enstrüman ayrımına geldiğinde yine iyi bir performans söz konusu ancak burada aynı fiyat bandındaki hibrit iemlerin bir tık daha önde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Peki ne yapmalı? Doğal ses isteyen ve V-shape tonaliteden sıkılmış arkadaşlar E4000’i rahatlıkla tercih edebilir. 2018’de piyasa sürülmüş olmasına rağmen birçok güncel ürüne taş çıkartacak bir kulaklık, tabi istediği gücü verirseniz.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonYok
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kulaklık TipiKulak İçi
Hassasiyet97dB
Ağırlık18 Gram
Empedans15 Ohm
Sürücü Çapı 6.4 mm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.4
Final E4000
Final E4000
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.