Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Dyson Zone: Çılgın Görünüşlü, Havayı Temizleyen Kablosuz Kulaklık

İki yıl önce Dyson hava temizleme özellikli kulaklık patenti için çalışmalara başlamıştı. O zaman bu düşüncede ciddi olup olmadıklarını merak etmiştik, artık Dyson Zone tüm gerçekliğiyle duyuruldu. Kulaklığın “Dyson Zone gürültü engelleyici, çevreleyen sesi kulaklarınıza ulaştıran ve aynı zamanda burun ve ağız temiz hava akışı sağlayan yüksek kalite kulak üstü kulaklık” olarak ilk tanımlaması yapıldı.

 

Bu özellik, bize göre de hala çok ilginç gözükmesine rağmen hayır, 1 Nisan şakası değil. 6 yıl süren zorlu süreç ve 500 prototipten sonra Dyson teknolojisini hedeflediği noktaya ulaştırmayı başardı.

 

 

Nasıl çalıştığına gelirsek; kulak kabinlerindeki kompresörler iki katmanlı filtrelerle havayı emiyor ve kullanıcının ağız ve burnuna olacak şekilde iki farklı bölgeye hava üflüyor. Bu akış, aşağı doğru indirip konuşabilmenize olanak sağlayan ve etraftaki havayla temiz havayı karıştırmayı önleyen siperlik sayesinde gerçekleştiriliyor.

 

Ses kısmına gelirsek, Dyson pürüzsüz, yüksek kalitede ses ve üç farklı moda sahip (izolasyon, konuşma ve transparan) gelişmiş gürültü engelleyici özelliğini bekleyebileceğimizi söylüyor.

 

Kulaklıkların Bluetooth aracılığıyla çalışacağını biliyoruz fakat şarj ömrü hakkında herhangi bir bilgi henüz gündemde değil. İki motora sahip mini hava filtreleme sistemine ek olarak aktif gürültü engelleyici özelliğine bakarsak ortalama bir kablosuz kulaklıktan biraz daha maliyetli olacağını tahmin ediyoruz.

 

 

Konfor hakkında konuşmak gerekirse, Dyson hava yastıklarının alışageldiklerimizden daha düz olacağını söyledi. Önemli gibi durmasa da bu özellik sünger ve cildiniz arasındaki basıncı minimalize ederek uzun süreli dinleme durumlarında rahatınızı ön planda tutmayı hedefliyor.

 

Havada bulunan virüsler bir yana, Dyson kalabalık alanlarda soluduğunuz havanın kalitesini arttırmayı umuyor. Firma önümüzdeki aylarda net bir tarih, fiyat ve gelişmeleri duyuracak. 

 

Dyson bu kulaklık ile, sürekli inovasyon halindeki ses dünyasına ilk adımları attıklarını olduğunu söyledi. Acaba bu aynı işlevde havayı temizleyen bir hoparlörün müjdesi olabilir mi? Beklemede kalın ve sizi güncel haberlere ulaştıralım.

Dyson Zone Kulaklık ve hava temizleme özellikli kulaklık fiyatı dışında çıkış tarihi ile de merak konusu oldu. Demo satışına çıkan kulaklık modeline ait detayları ise sitemizde bulabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.