Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Vintage Tasarımın Modern Performansla Buluştuğu İkonik Mission770 hoparlörleri Yenilendi!

1977’de kurulan Mission, o zamandan beri üretilen en iyi hoparlörlerin birçoğunun altına imzasını atıyor. Markanın kurulmasından sadece bir yıl sonra ortaya çıkan Mission770 vintage hoparlör modeliyle şimdi geri döndü!

 

Üretiminden bu yana 44 sene geçen Mission, hem tasarımsal hem de mühendislik harikası yeni hoparlör sistemiyle karşımıza çıkıyor. Mission 770 piyasaya sürüldüğünde, hem görünüşüyle, hem de ses kalitesiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Peki onu farklı kılan nitelikler nelerdi?

 

,

 

Mission’ın akustik tasarımcısı Peter Comeau, bu hoparlörle ilgili iki önemli konunun üzerinde duruyor. İlk olarak poliproplen’den üretilmiş konisi ve kabininde rezonans kontrolü bulunması 21. Yüzyılda aranan temel özelliklerden. Ethos ve temeli aynı kalırken, sürücü ünitelerinden kabinine kadar bir sürü özelliği geliştirilmiş şekilde tekrardan sunuldu.

 

Uzmanların ve önde gelen hifi habercilerinin saatler süren ses testlerinden sonra Mission770s istenen ses kalitesine ulaştırıldı. Mission’ın kurucusu Farad Azima’nın hedefi, klasik BBC hoparlör tasarımını daha güçlü bir bas ve nispeten dengeli ses karakterine ulaştırmak. Bu yolda yepyeni bir ses karakteri 770s ile ortaya çıkmış oldu.

 

 

Ceviz ve siyah ahşap seçenekleriyle Mission 770s, mart sonunda satışa çıkarılacak. Yanında yüksekliğini istediğiniz gibi seçebildiğiniz size özel tasarlanan karbon çelik standıyla birlikte geliyor. Aynı zamanda, paslanmayan ve ahşap parkeler için kaymayan ayaklarıyla birlikte tamamlanıyor.

Mission 770 hoparlör sistemlerine alternatif arayanlar için ise modern ve şık hoparlör modeli olan Astell&Kern ACRO BE100 Bluetooth Hoparlör incelememizi okuyabilirler.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.