Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Qualcomm Kablosuz Kulaklıklara CD Kalitesini Getiriyor

Kablosuz kulaklık sektörü, hiç olmadığı kadar kalabalık ve her segmente uygun sayısız firmanın kulaklık modelleri ile dolu. Qualcomm bu sektörde farklılaşmak isteyen firmalar için iki yeni ses yongasını duyurdu. 

 

Peki Qualcomm'un yeni ses yongaları bizlere neler sunuyor?

 

Qualcomm S5 Sound Platform (QCC517x) ve Qualcomm S3 Sound Platform (QCC307x) adı verilen ses kontrolcü yongaları kablosuz olarak CD kalitesinde kayıpsız ses aktarımını hedefliyor. Tam kablosuz ve standart kablosuz kulaklıklar için kullanılabilecek.

Yongalar ses kalitesinden ödün vermeden 16bit/44.1Hz kayıpsız aktarım seviyesine ulaşabildiğini ve Snapdragon 8 yonga setleri ile eşleştirildiğiniz zaman, CD kalitesinde ses aktarımı yapılmasını sağlıyor. Oynatma tarafında ise 24-bit / 96Hz yüksek çözünürlük elde edilebildiğini duyurdu.

 

Oyuncular için 68ms gecikme modu da sunan yonga üçüncü nesil adaptif aktif gürültü engelleme teknolojisini de standart olarak getireceklerini söyledi. AptX ve AAC kodekleri de desteklendiğini ve Qualcomm QCC517x ve QCC307x yongaları yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini duyurdu.

 

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.