Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sonos'un Taşınabilir Hoparlörü Sonos Move 2 Özellikleri Sızdırıldı!

Sonos, yüksek kaliteli hoparlörler üreten bir marka olarak biliniyor ve şirket, Sonos Move 2 adını vereceği yeni taşınabilir hoparlör modelini önümüzdeki ayın sonlarına doğru tanıtmaya hazırlanıyor.

 

Sızdırılan Sonos Move 2 Taşınabilir Hoparlör Özellikleri Neler?

 

The Verge sitesinin raporuna göre, Sonos Move 2 taşınabilir hoparlörü, tasarım olarak ilk nesil Sonos Move ile aynı görünecek ve yaklaşık altı kilo ağırlığında olacak. Hoparlör aynı tasarıma sahip olsa da, şirket ses performansında, bağlantıda ve pil ömründe çeşitli geliştirmeler yaptı. The Verge sitesi, şirketin planlarını bilen kaynaklardan aldığı bilgilere dayanarak Sonos Move 2'nin (yukarıda gördüğünüz) ilk görüntüsünü de paylaştı.

 

Sonos Move 2 hoparlörü, iki adet açılı tweeter sayesinde gerçek stereo ses desteği sunacak. Bu, orijinal Move'un sadece bir adet tweeter ile mono ses çıkışı sağladığı düşünüldüğünde önemli bir iyileştirme. Hoparlörde ayrıca bas sesleri için bir woofer da bulunacak. Cihaz, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 bağlantı seçeneklerine sahip olacak ve arkasında sesli asistan mikrofonlarını kapatmak için yeni bir anahtar bulunacak. Hoparlör, Amazon Alexa ve Sonos Voice Control gibi sesli asistanları destekleyecek ancak Google Asistan desteği sunmayacak.

 

 

Hoparlör, USB-C portu üzerinden ses girişi desteği de sağlayacak ve kullanıcılar bu portu kullanarak mobil cihazlarını da şarj edebilecek. Hoparlör ayrıca IP56 sertifikasına sahip olacak, bu da onu tozdan ve sudan koruyacak ve şirketin darbelere karşı dayanıklı malzemeler kullandığı belirtiliyor. Pil ömrü konusunda ise, cihazın yaklaşık 24 saat kesintisiz oynatma desteği sunacağı söyleniyor. Bu, ilk nesil Sonos Move'un sunduğu 10 saatlik oynatma süresinden çok daha fazla. Şirket, pilin boşta iken daha az enerji tüketecek şekilde optimize ettiği için bekleme süresi de uzamış olmalı.

 

Sonos'un Yeni Taşınabilir Hoparlörlerinin Fiyatı

 

Fiyat ve çıkış tarihi konusunda ise, Sonos Move 2 taşınabilir hoparlörün Siyah, Beyaz ve Zeytin olmak üzere üç renk seçeneği ile geleceği bildiriliyor. Cihazın Amerika Birleşik Devletleri'nde 449 dolar fiyat etiketi ile birkaç hafta içinde satışa sunulması bekleniyor.

 

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.