Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Microsoft Teams Uzamsal Ses Özelliğini Kullanıma Sundu

Microsoft Teams, konferans görüşmelerini gerçekçi kılacak uzamsal ses özelliğini kullanıma sundu. Microsoft'un işbirliği ve toplantı platformu olan Teams, uzamsal ses (spatial audio) özelliğini Windows ve macOS işletim sistemleri için kullanıma sundu. Bu yenilikçi özellik, konferans görüşmelerini daha canlı ve etkileşimli bir deneyime dönüştürüyor.

Uzamsal ses teknolojisi, konferans görüşmelerindeki sesleri sanki fiziksel bir odadaymışız gibi bize sunuyor. Her katılımcının sesi, odanın belirli bir noktasından geliyormuş gibi duyuluyor ve bu, hangi katılımcının konuştuğunun daha kolay anlaşılmasına yardımcı oluyor. Sonuçta, konuşmalar daha net hale geliyor ve toplantıların yönetimi daha etkili oluyor.

 

Microsoft Teams'de Uzamsal Ses Nasıl Etkileştirilir?

 

Microsoft Teams'in bu yeni özelliği, kullanıcının Ayarlar > Aygıtlar menüsüne giderek kolayca etkinleştirilebiliyor. Ancak, şu an için bu özellik yalnızca stereo destekli cihazlarda kullanılabiliyor. Bluetooth kulaklık ve kulak üstü kulaklıklar henüz uzamsal ses özelliğini tam anlamıyla desteklemiyor.

Bununla birlikte, Microsoft'un önümüzdeki dönemde Düşük Güçlü Ses (LE Audio) teknolojisine sahip bluetooth cihazlar için uzamsal ses özelliğini kullanıma sunacağı ifade ediliyor. Bu bağlamda, Samsung, Sony, OnePlus, EarFun ve diğer kulaklık üreticilerinin, kulak içi kulaklıklarını LE Audio ile uyumlu hale getirmeye çalıştığı belirtiliyor. Windows 11'in Mayıs ayında Bluetooth LE'yi desteklemeye başlamasıyla birlikte, LE Audio'ya uyumlu cihaz sayısının artması bekleniyor. Bu adımlar, Microsoft Teams'in uzamsal ses özelliğinin, LE Audio ile uyumlu kulaklıklarla kablosuz olarak çalışabilmesinin yolunu açacak.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.