Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Dear Reality, Wwise® için SPATIAL CONNECT'i duyurdu

Dear Reality, sürükleyici ses alanında uzman bir marka, oyun ses tasarımcılarının VR ve AR ses prodüksiyonlarını tamamen etkileşimli bir şekilde yapmalarına imkan veren “SPATIAL CONNECT for Wwise” adlı yeni bir proje geliştirdiğini açıkladı. Bu proje, oyun stüdyolarının geri bildirimleri ve Wwise ses ara yazılımının geliştiricisi Audiokinetic’in teknik desteği sayesinde hayata geçirildi. Wwise için SPATIAL CONNECT, oyun ses tasarımcılarının Wwise oturumlarını kulaklık içinde kontrol edebilmelerini ve XR prodüksiyonları için iş akışını büyük ölçüde kolaylaştırmalarını sağlayacak.

 

XR oyunları veya deneyimleri için ses üretmek zorlayıcı bir süreçtir, çünkü ses tasarımcıları çalışmalarını VR başlığı ile ön izlemek ve masaüstü PC’de düzenlemek arasında gidip gelmek zorundadır. Wwise için SPATIAL CONNECT sayesinde oyun ses mühendisleri kulaklık içinde miksaj yaparak, bağlam değişimini önleyebilir ve uzamsal sesi sürükleyici ortamda daha doğal bir şekilde düzenleyebilirler. Bu proje, Audiokinetic’in Wwise ses ara yazılımına bu yeni iş akışını mümkün kılan özel özellikler eklemesiyle teknik olarak desteklenmektedir. Bu videoyu izleyerek projeyi daha yakından görebilirsiniz .

 

Dear Reality’nin CEO’su ve kurucu ortağı Christian Sander şöyle diyor: “Wwise için SPATIAL CONNECT, XR projelerinde sürükleyici ses miksajı yapmak isteyenler için devrim yaratacak bir ürün. VR başlığı ile çalışmayı masaüstü ekranda Wwise ile düzenlemek arasında seçim yapmak zorunda kalmadan, oyun ses tasarımcıları hayal ettikleri sesleri çok daha kolay bir şekilde yaratabilecekler.” Dear Reality, bu projeye başlarken mevcut üretim iş akışlarını detaylı bir şekilde inceledi ve sanal alana taşınması gereken adımları belirledi. Böylece hareketle kontrol edilen ses miksajı sayesinde sahne daha iyi anlaşılabilir ve oyun ses tasarımcıları 3B alanda bağlam içinde çalışarak daha doğru sonuçlar elde edebilirler. Ses tasarımcıları seviye, zayıflama eğrisi ve maksimum mesafe gibi parametreleri ayarlayabilir ve mekansal miksajın ve son kullanıcı deneyiminin nasıl olduğunu anında duyabilirler.Wwise için SPATIAL CONNECT, oyun ses mühendislerinin sorunlu sesleri bulmalarına ve aktif ses olaylarının konumunu VR başlığında görebilmelerine yardımcı olur. Ayrıca en önemli ses parametrelerini değiştirmek için sezgisel araçlar sunar.

 

 

Sander, “Wwise için SPATIAL CONNECT projesine çok güveniyoruz ve yakın zamanda projenin ilerleyişini sizlerle paylaşacağız” diyor Sander. “Oyun ve XR endüstrisindeki yeni ortaklıklara da açığız.”

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.