Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Shokz Yeni Kemik İletlimli Kulaklığı OpenFit Modelini Tanıttı

Shokz, kemik iletimli kulaklıklarla tanınan bir şirket, yeni bir kulaklık modeli çıkardı. OpenFit adlı kulaklıklar, kemik iletim teknolojisini kullanarak sesi kulak kanalının üzerinden iletiyor. Bu sayede kulaklıklar, kulağa rahatça oturuyor ve dış sesleri engellemiyor.

OpenFit kulaklıklar, siyah renkte ve kulak kancalı bir tasarıma sahip. Kulaklıklar, USB-C şarj bağlantı noktası olan küçük bir çanta içinde geliyor. Kulaklıkların her birinde dokunmatik kontrol düğmeleri bulunuyor.

 

Shokz, OpenFit kulaklıkların özelleştirilmiş bir sürücüye sahip olduğunu ve karbon fiberden yapıldığını söylüyor. Kulaklıkların ses kalitesi ise ortalama bir kulaklık sürücüsünden daha iyi ancak kemik iletimli kulaklıklardan daha düşük olduğu belirtiliyor.

OpenFit kulaklıkların avantajı ise, kulağı tamamen kapatmadan ses iletebilmesi. Bu sayede kullanıcılar, müzik dinlerken veya telefon görüşmesi yaparken çevrelerindeki sesleri de duyabiliyorlar. Bu özellik, bisiklet sürerken veya yolda yürürken güvenlik açısından önemli.

OpenFit kulaklıkların dezavantajı ise, güvenli bir şekilde oturmaması, bu açıdan Shokz kemik iletimli kulaklıklar güneş gözlüğü veya bisiklet kaskı gibi faktörlerle kolayca yerinden çıkabiliyor. Ayrıca dokunmatik kontrol düğmeleri de hassas veya güvenilmez olabiliyor.

 

Shokz, OpenFit kulaklıkların fiyatını ve piyasaya çıkış tarihini henüz açıklamadı. Ancak şirketin diğer kulaklık modellerine bakılırsa, OpenFit’in de uygun fiyatlı olmayacağı tahmin ediliyor.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.