Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

iOS 17'de AirDrop Özelliği Geliştirildi!

Apple, iOS 17 sürümünü çıkaracağını duyurduğu günden beri İOS 17'nin özelliklerini burada duyurmaya çalıştık. Şimdide iOS 17 ile beraber gelen bir geliştirmeden bahsedeceğiz. Artık AirDrop özelliği daha kapsamlı ve gelişmiş olacak. iOS 17 ile birlikte gelen AirDrop'un ne gibideğişiklikleri var gelin beraber bakalım.

1. NameDrop

AirDrop'a gelen yeni özellliklerden ilki "NameDrop" özelliği. NameDrop özelliği sayesinde iPhone'ları birbirine dokundurduğunuz zaman telefon numarası ve çeşitli bilgilerinizi iPhone'lar arası paylaşabiliyor olacaz. NameDrop aktif hale geldiği zaman kişi posteriniz gözükmekte. iPhone, iPad, Whach ve Mac'ler arasında da paylaşılabiliyor. Sıradaki özellik sayesinde AirDrop özelliğini aktif hale getirmenize kalmayacak. 

 

2. Yeni AirDrop Paylşım Türü

 Sıradaki özellik sayesinde AirDrop özelliğini aktif hale getirmenize gerek kalmayacak. Sadece veri alacağınız iPhone'a yakınlaştımanız yeterli olacak. Bu sayede görüntülerinizi veya belgeleri çok daha hızlı bir şekilde paylaşabiliyor olacaksınız.

 

3. İnternetten AirDrop Paylaşımı Yapabileceğiz

AirDrop kullanan kullanıcılar uzun zamandır gelmesini istediği bir özellik vardı. iPhone kullanıcılarının bu isteği yerine iOS 17 ile birlikte geldi. AirDrop artık internet üzerinden kullanılıyor olacak. Bu sayede iCloud girişiniz varsa AirDrop özelliğini kalite kaybı ve mesafeye gerek olmadan kullanabiliyor olacaz.

 

4. AirDrop'ta SharePlay Özelliği 

İki iPhone birbirine yakınlaştırıldığında SharePlay özelliği sayesinde Müzik ve Film gibi aktiviteler paylaşılmış olacak. Ayrıca yeni SharePlay API'si sayesinde geliştiriciler de uygulamalarına bunu ekleyebilecek. 

 

5. Hassas İçerik 

 

AirDrop kullanıldığı zaman kullanıcıya gelen görselin veya belgenin direket ön izlemesini açıyordu. iOS 17 ile birlikte artık bu sorun çözülüyor. AirDarop sistemi getirildiğinden beri kullanıcıların şikayettçi olduğu bunu konudan dolayı daha yeni bir yenilik getirebilmişler. Cinsel ve uygunsuz içerikler paylaşıldığın kullanıcılar direk olarak o görsele maruz kalıyordu ve bu bazen çok rahatsız edici olabiliyordu. Bunun için artık AirDrop paylaşılan içeriğin uygunsuz olup olmadığını tespit ederek bulanıklaştıracak. Eğer uygunsuz bir içerikse göster ibaresine tıklayarak görüntüleyebileceğiz. 

 

iOS 17 AirDrop sistemine getirilen yenilikler bu şekilde. Sizce yeni AirDrop sistemi nasıl olmuş. Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. 

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.