Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Apple Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmalıyım? İşte Adım Adım Kurtarma Rehberi

Günümüzde akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi birçok alanda hizmet veren Apple, kullanıcıları için all-in-one hesap sistemi olan Apple ID'yi sunuyor. Ancak bu hesaplar, bazen kötü niyetli kişiler tarafından çalınabiliyor. Apple, müşterilerinin bu tür durumlarda hesaplarını geri alabilmeleri için kapsamlı bir rehber hazırladı. İşte "Apple kimliğim çalındı, nasıl kurtarırım?" sorusunun cevabı!

Öncelikle Apple Kimliği hesap sayfasına giriş yapın. Giriş yapamazsanız veya giriş yapmayı denediğinizde hesabın kilitlendiğini bildiren bir ileti alırsanız, hesabınızı sıfırlamayı veya hesabın kilidini açmayı deneyin. Apple Kimliğinizin parolasını değiştirin ve güçlü bir parola belirleyin.

Hesabınızdaki tüm kişisel bilgileri ve güvenlik bilgilerini inceleyin. Aşağıdakiler dahil olmak üzere doğru olmayan veya hatırlayamadığınız tüm bilgileri güncelleyin:

Apple Kimliği Nasıl Sıfırlanır?

  1. Adınız.
  2. Birincil Apple Kimliği e-posta adresiniz. E-posta adresinizi değiştirmeniz gerekiyorsa Apple Kimliği ile kullandığınız özellikleri ve servisleri güncelleyerek her birinin güncel Apple Kimliğinizi kullanmasını sağlayın.
  3. Tüm alternatif e-posta adresleri, kurtarma e-posta adresleri ve telefon numaraları.
  4. İki faktörlü kimlik doğrulamayı zaten ayarladıysanız, Apple Kimliğinizle ilişkilendirilen aygıtlar.
  5. Güvenlik soruları ve yanıtları. Güvenlik soruları ve yanıtlarının tahmin edilmesinin kolay olduğunu düşünüyorsanız güvenlik sorularınızı değiştirin.
  6. Apple Kimliğinizle ilişkilendirilen tüm e-posta adreslerinin sizin kontrolünüzde olduğundan emin olmak için e-posta adresi sağlayıcınızla irtibat kurun. Apple Kimliği ile ilişkilendirilen e-posta adreslerinin kontrolü sizde değilse, e-posta adresinizin parolasını değiştirmeniz veya farklı bir e-posta adresi kullanmanız gerekir.
  7. Apple Kimliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlayın. Bu ek güvenlik özelliği, parolanızı bilseler bile diğer kişilerin hesabınıza erişmesini önlemek için tasarlanmıştır.

 

Apple kimliğinizin çalınması durumunda bu adımları takip ederek hesabınızı güvence altına alabilirsiniz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Apple kimliğinizin nasıl sıfırlanacağını öğrendiniz. Dilerseniz; Kayıp AirPods Nasıl Bulunur? yazımızı inceleyerek kaybolan airpodslarınızı nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.