Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Spotify Kullanıcı Rekoru Kırdı Ama Buna Rağmen Zarar Etti!

Spotify, Kullanıcıların dilediği müziği veya podcast'i dinleyip indirebildiği sosyal bir platform. Spotify, 2023 yılının ilk çeyreği itibarıyla 515 milyon aylık kullanıcıya ve 120 milyon premium kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Bu rakamlar, platformun yıllık bazda %22 büyüdüğünü ve aylık ödeme yapan premium kullanıcı sayısının da yıllık bazda %15 arttığını gösteriyor. Ancak şirket, bu üç aylık dönemde 3.3 milyar dolar kazanmasına rağmen 248 milyon dolar zarar etti.

Buna karşın, bu durum şimdilik büyük bir sorun olarak görülmüyor, çünkü Spotify bir süredir sadece büyümeye odaklanıyor ve sektörel açıdan zarar etmesi olağan kabul ediliyor. Zararın azalması da olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir, çünkü 2022'nin son çeyreğinde Spotify, yaklaşık 300 milyon dolar zarar ettiğini duyurmuştu.

 

Spotify, 2023'ün ilk çeyreğinde tarihinin en iyi ilk çeyreğini gerçekleştirdi ve en büyük ikinci büyüme ivmesini kaydetti.Spotify'ın bu başarısı oldukça iyi bir gelişme. Bluetooth kulaklıklar yayıldıkça bu tarz müzik uygulamalarının kullanımıda artmakta. Ayrıca, bu rakamlarla geçtiğimiz çeyrek için verdiği hedeflerin tamamını tutturmuş oldu. Bu sonuçlar, şirketin büyüme stratejisinin meyvelerini vermeye başladığını gösteriyor.

Bu Tarz İçeriklerin devamı için takipte kalın görüşmek üzere. 

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.