Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sony'den İddialı Yeni Bluetooth Kulaklık Duyurusu: Sony WH-CH720N!

Sony yakın zamanda yeni kulak üstü kulaklık modeli olan Sony WH-CH720N'yi piyasaya süreceğini duyurdu. Sony'nin sevilen serisine ekleme yaptığını ve Sony WH-CH720N Kablosuz Kulaklığın üstün ses kalitesi ve kaliteli teknolojileri bu kulaklıkta birlerştirdiğini söyledi. Sony'nin çıkaracağı bu yeni kulak üstü kulaklık, en son piyasaya sürülen WH-CH520N Kulak Üstü Kulaklığın yerini alacağı bekleniyor. Sony Bluetooth Kulaklık WH-CH720N'nin teknik özelliklik ve tasarımsal olarak Sony WH-CH520N'ye nazaran daha gelişmiş olacağını söyleyelim. 

 

Bir önceki modelde ki yastıklamaya ekstra olarak hem kulaklık yastıkları hem de kafa bandında dolgulama yapılmış. Sony WH-CH720N Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık 233 Gram'lık çok hafif sayabileceğimiz bir ağırlığa sahip olacak. Aynı zamanda ANC yani aktif gürültü engelleme gibi özelliklerinden kısmadan bizlere sunmaları güzel bir detay olmuş. Pil ömrüne bakacak olursak, kulaklığın ANC'si açık olmasına rağmen 35 saatlik bir çalma süresine erişmek çok hoşumuza gitti. Kaliteli bir malzeme yapısına sahip olmasına rağmen standart malzeme yapısının korunduğunu düşünüyoruz. Ek olarak aynı şekilde Sony WH-CH520N'de olduğu gibi standart bir kutulama ile gelecek ise bu bizim için eksi bir not olacak. Çünkü artık neredeyse her marka kutulumaya çok önem veriyor. Aynı segmentte ki kulaklıkların kutulamasıyla Sony'nin kutulaması arasında çok fark var. 

 

 

Sony geri dönüştürülmüş malzemeden kutulama yaptığını açıkladığında çok sevinmiştik fakat şöyle bir durum var. WF-1000XM4'de olduğu gibi bu işi kaliteli yapmadıkça bu olay kullanıcılar tarafından hoş görülmüyecektir. Sony WH-CH720N'de önceki modele göre yapılan bir diğer geliştirme de Bluetooth desteğinde gerçekleşiyor. Sony WH-CH520N'de Bluetooth 5.0 kullanılırken, Sony WH-CH720N Kulaklık modelinde Bluetooth 5.2 kullanılacak. Bu da sizlere güncellik ve kaliteli bir bağlantı sağlayacak. Bluetooth versiyonlarındaki artış bana ne sağlayacak diyorsanız özellikle yeni bluetooth versiyonuyla gelen Bluetooth codecleri hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Sony WH-CH720N Kulak Üstü Bluetooth Kulaklığın fiyatlandırması şu şekilde. Önceki model olan Sony kulaklık modeli WH-CH520N ile arasında 89 dolarlık bir fiyat farkı olacağı haberini aldık. Ufak bir hesaplama yapıldığında Sony WH-CH720N Kulak Üstü Bluetooth Kulaklığın 149 dolarlık bir fiyat etiketi olacak gibi duruyor. 

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.