Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL Quantum Serisini Güncelleyecek

JBL, 2023 CES İnovasyon etkinliğinde kaybettiği kulvardaki yerini tekrar sağlamlaştırmak için, Quantum Serisinde köklü değişiklikler yapacağını söyledi. Quantum serisi ilk çıktığında, yaklaşık 3 sene kadar oluyor, çok ses getirmişti. Şimdi piyasaya sürülen diğer kulaklıkların sahip olduğu donanımlar, gelişmiş özellikler barındırdığından JBL Quantum Serisi ilk günkü değerini yitirmiş gibi duruyor. Hadi gelin seride nasıl değişiklikler yapılmış beraber bakalım.

 

 

 

Serinin en iyi kulaklıkları QuantumSurround’u ve 7.1 Surround ses teknolojini destekliyor ve Bazı yeni modellerde Kafa izleme ve Uzamsal ses teknolojini destekleyecek. Quantum 910P ve Quantum 910X, bunlar Xbox ve Playstation oyun konsolları için üretilen kulaklıklar. Her konsol için markanın renklerini barından konsept kulaklıklar. 50 mm sürücüler ve ANC modu geliştirilirmiş olan kulaklıklar uzamsal ses özelliği ile donatılmış. Kollu mikrofonları olan Quantum 910X ve 910P kulaklık mikrofonlarının, Gürültü bastırma ve yankı önleme özelliğine sahipler. Önceden olduğu gibi bu modellerde de kollu mikrofonu yukarı kaldırarak devre dışı moduna alabiliyorsunuz. 2 konsept modelde, PC, Nintendo Switch vb. konsollarla uyumlu olduğunu söylemekte fayda var. Fiyat olarak 300 dolar gibi bir fiyata satışa sunulacak. 

Quantum 360P ve 360X, PC’lerde Surround sesi destekleyen sesi destekliyor. Bu modeller orta segment olarak tasarlanmış ve kablosuz olarak bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Bu kulaklıklar 910 serisine göre daha küçük 40mm sürücülere sahipler. 22 saat batarya ömrüne sahipler. Quantum 100P ve Quantum 100X kablolu kulaklıklar da 3.5 mm bağlantı girişine sahip, 40mm sürücülere sahip kablolu oyuncu kulaklıkları ve giriş seviyesi olarak piyasaya giriş yapacak.

 

JBL Quantum Air TWS bluetooth kulaklıkları, JBL Markasının PC, Mac, PlayStation, Nintendo Switch ve mobil işletim sistemleriyle en düşük gecikmeyle çalışan hoş kulaklıklar. Listemizde Xbox bulunmuyor olmasını JBL’in artık Microsoft lisansına geçtiğine bağlayabiliriz. 8+16 saatlik batarya ömrü biraz az olsa da eğer ki bluetooth sürümü desteklemiyorsa USB-C Dongle ile bağlantı sağlayarak oyun deneyiminize devam edebiliyorsunuz. 6.8 mm’lik sürücülere sahip olduğunu da söylemekte fayda var. PC’nizle eşleştirdiğiniz zaman Surround Ses teknolojisini desteklediğini söyleyelim. Ürün bu yaz 100 dolara piyasaya sürüldü.

 

 

 

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.