Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Test Edenler Kulübü: KEF Mu3 vs Klipsch T5 II ANC McLaren Edition

 

TASARIM

            İki kulaklıkta tasarım olarak çok hoş kutularda gelmekte. KEF çok daha minimal tasarımlı bir kutuya ve alışılmış bir kutu içeriğine sahip iken Klipsch McLaren Edition olmasından da dolayı alışılmış kutu içeriklerine ek olarak ikili kablosuz şarj pedi, McLaren ve Klipsch stickerları ve iki markanın işbirliği ile alakalı bir kitapçık bulunuyor.

            Taşıma kutularında ise Klipsch T5 IIlerde bulunan metal taşıma kutusu, alışılmadık biçimde açılan kapağı ile ilgi çekici bir görünüme sahip iken McLaren Edition modeli de karbon görünümü, papaya turuncusu detayları ve kutunun etrafınını saran lastik görünümü ile motorsporları severleri ayrıca cezbediyor.

            KEF Mu3 ise Ross Lovegrove koleksiyonun en küçük parçası olarak diğer parçaları aratmayacak bir şıklıkta. Gerek kulaklıkların kulakta görünümü gerek kutunun tasarımı olarak sadelik ve şıklık isteyenler için çok güzel bir tercih.

            İki kulaklığında taşıma kutusu kapaklarının içi kulaklıklar şeklinde olduğundan, taşıma durumunda içerisindeki kulaklıklarda herhangi bir oynama, ses yapma, şarj olmama gibi bir sıkıntı yaşanmıyor.

 

 

MALZEME KALİTESİ           

                 Klipsch’te bulunan karbonlar yerine plastiğe dokunuyor, ve etrafında daha güzel bir lastik bekliyor olsam da sağlam hissettiriyor. Kolay kolay zarar göreceğini sanmıyorum.

            KEF ise kutu olarak özellikle kapağın temas ettiği yerlerde renk atmaları yaşıyor. Biraz daha iyi olabilirdi. Kulaklıklarda ise herhangi bir sıkıntı görünmüyor.